Ú s t í n/L. - Divoká první třetina rozhodla první semifinálový duel mezi Slovanem Ústí a Mladou Boleslaví. A první bod v sérii hrané na tři vítězné zápasy si zapsali Ústečtí. Hosté sice úvodní dějství brankově otevřeli i ukončili. Mezi jejich zásahy však Ústečtí vměstnali hned čtyři branky. Druhá trefa hostů pouhých devatenáct vteřin před první sirénou Lvy nenahlodala a ti si náskok ve zbytku zápasu hlídali. Dovolili hostům jedinou korekci. Hned tři branky Ústeckých zaznamenali obránci. Postupně mířili do černého Hořava, Grof a Tomáš Ficenc. Druhé utkání se ve Lví aréně bude hrát v pondělí 2. dubna od 18 hod.
ne 1. 4. 2007
BK Mladá Boleslav
4:3 4:2, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Hořava (Kolafa, Martinec), 5. Grof (Antoš), 8. Janků (Pazourek), 16. Ficenc (Slížek, Houdek) - 1. Bauer (Šindel), 20. Eiselt (Šindel, Sedlák), 45. Rozsíval (Eiselt, Ťupa). Rozhodčí: Minář - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:0. Diváci: 6120. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Ficenc, Houdek, Zápotočný, Klobouček - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Liščák - Kloz, Slížek, Přeučil.

BK Mladá Boleslav: Altrichter (8. Šindelář)- Gulaši, Nedoma, Výborný, Bauer, Jindra, Drábek, Majeský, Ťupa - Gombár, Král, Káňa - Eiselt, Šindel, Rozsíval - Paroulek, Lipina, Sedlák - Zdráhal, Piecha, Nouza.

Hosté měli raketový vstup do utkání. Už v čase 0:55 poprvé zvedali ruce nad hlavu, když po vyhraném vhazování v útočném pásmu prostřelil od modré vše Bauer. Přikryl, který měl zakrytý výhled, nestačil ani zareagovat. Vyrovnání přinesla 3. minuta. Hořava projel celým kluzištěm, napřáhl od modré a Altrichter se jen ohlédl - 1:1. Přesně o 101 vteřinu později se už domácí radovali z vedení. Antoš vyhrál bully na Grofa a jeho bomba, kterou Altrichter neviděl, skončila až v síti - 2:1. V 7. minutě, při přesilovce Boleslavi, zachránil domácí skvělým zákrokem Přikryl. Pravou lahůdku mohli diváci vidět v 8. minutě. Pazourek a Janků si několikrát při přečíslení vyměnili puk a posledně jmenovaný zakončil do zcela odkryté branky - 3:1. To už bylo na Altrichtera moc a své místo v brance přepustil Šindelářovi. V 11. minutě si při hře 4 proti 4 vyšlápl na Antoše Šindel a po zásahu vysokou holí umožnil domácím hrát přesilovku 4 proti 3 a brzy nato i 5 proti 3. Domácí hokejisté se ale prosadit se nedokázali. Že se nehraje v rukavičkách pocítil na svém obličeji v 15. minutě Ivan, který po zásahu Gombára vysokou holí odešel rovnou na šití. Boleslavský hokejista oslabil své mužstvo na 4 minuty a spolu s Ťupou, který už na trestné lavici seděl, umožnil Lvům hrát více než 90 vteřin další dvojnásobnou přesilovku. Domácí si při ní nejprve nepočínali nejlépe, ale 19 vteřin před návratem prvního hráče z trestné lavice ujel Ficenc a střelou po ledě nedal Šindelářovi šanci - 4:1. Lví aréna byla na nohou a atmosféře trochu podlehli i hráči. Začali hrát dost pasivně a viditelně čekali na konec třetiny. Za to je potrestal Eiselt, který nikým neatakován uklidil vyražený kotouč do branky - 4:2.

Domácí hokejisté vstoupili do prostřední části trochu v útlumu a Boleslavských bylo hned plné kluziště. Ve 26. minutě, po akci na jeden dotek, vyrazil do brejku Gombár, ale Pazourek zatáhl včas za záchrannou brzdu. Hosté tak měli výhodu přesilové hry, ve které si vytvořili místy až drtivý tlak. Mírně navrch měli hosté poté i při hře v 5 proti 5. Do hry obou mužstev se vkrádala postupně nervozita a hra byla místy hodně rozkouskovaná. Ve 32. minutě nabil Nouza do jízdy Gombárovi, Přikryl vyrazil nad sebe, a kotouč, který dopadl do brankoviště pohotově zametl Janků. Domácí brankář si v té době rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce. Ve 37. minutě si zajel za domácí obranu Král, ale neměl rychlost a domácí ho dojeli a ošemetnou záležitost vyřešili. Ve 39. minutě musel Přikryl řešit další nepříjemnou situaci, když mu obrana příliš nepomohla.

Do závěrečné části vstoupili domácí v 5 proti 4, když přesně v čase 40:00 byl vyloučen kapitán hostí Král. Po jeho návratu na led si to samé zopakoval domácí Liščák, ale ani hosté nebyli v přesilovce úspěšní. Zdramatizovat utkání se hostům povedlo ve 45. minutě, necelou půlminutu poté, co domácí přestáli oslabení. Po souboji u hrazení zůstal na ledě ležet Kloz, a v následném zmatku tečoval před Přikrylem Rozsíval Ťupovu střelu. Poté to byli hosté, kdo udával tón utkání. Domácí se oklepali až v 50. minutě. Micka vyslal od modré na Šindeláře jedovatou střelu, kterou boleslavský brankář neudržel a musel ji před dotírajícími Lvy rychle zalehnout. Hra se opět vyrovnala a v 54. minutě měli domácí další výhodu přesilové hry. K jejich škodě ji nedokázali využít a drama tak pokračovalo. Od 57. minuty opět začal narůstat tlak hokejistů Mladé Boleslavi. V 59. minutě ale našlápl do útočného pásma Martinec, jehož střelu Šindelář jen vyrazil, centr druhého domácího útoku si na vyražený kotouč opět najel a přehodil hostujícího brankáře. Toho však zastoupila tyč, která tak dala hostujícím hokejistům další šanci na srovnání stavu utkání. Vzápětí si hosté vzali oddechový čas a odvolali brankáře. I přes velmi horké chvilky před domácí brankou Lvi své těsné vedení udrželi až do závěrečné sirény.

Jiří Režnar (BK Mladá Boleslav): "Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme laciný gól a místo toho, abychom si toho vedení vážili, tak jsme začali hrát lajdácky a během 5 minut jsme dostali tři góly. Měli jsme velké manko na dotahování. Podařilo se nám dotáhnout, ty dvě třetiny jsme měli slušné, ale, bohužel, nedali jsme ani vyložené góly. Třikrát jsme šli sami na bránu. V tom vidím ten rozdíl. Za stavu 1:0 jsme si bláznivě mysleli, že jim dáme tři góly a bude rozhodnuto. Play off se ale hraje na tři vítězná utkání, to znamená, že už zítra před sebou máme reparát."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání bylo takové, jaké jsme očekávali. I když, nečekali jsme, že z 0:1 rychle obrátíme na 4:1. Myslím, že to bylo oboustranně kvalitní utkání. Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Udělali jsme první krok, ale je to jen první krok, potřeba jsou tři. Zítra se začíná znovu od nuly. Ten první gól bylo čisté prohrané bully a střela k první tyčce. Zkrátka to tam spadlo. My v těch posledních utkáních, ať už to bylo Brno, Chomutov nebo Jihlava, jsme vždycky doma prohrávali. Bylo to nepříjemné, protože Boleslav je velice zkušené mužstvo a bylo dobré, že jsme rychle vyrovnali. To byl výborný gól od Petra Hořavy a ten nás nastartoval k obratu. Zbytečný pak byl ten gól na 4:2, kdy jsme konec první třetiny neodehráli v takové koncentraci, jako celou první třetinu. Ten gól naopak nastartoval soupeře."