Praha - Ústečtí junioři v rámci 6. kola vyjeli do Prahy, aby se zde utkali s pražskou Hvězdou, která se doteď držela na prvním místě tabulky. I přes nízký počet hráčů se ústeckým juniorům podařilo vybojovat tři body a tím se dostat na první místo tabulky juniorů.
ne 9. 10. 2016, Zimní stadion Hvězda Praha
HC Hvězda Praha
1:3 0:0, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 31. Hyršl (Klečka, Vidim) - 21. Navarra (Loukota, Hucek), 21. Macek (Zdvořáček), 42. Drha (Žďánský, Zdvořáček). Rozhodčí: Prchal – Klouček, Doležal. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Hvězda Praha: Havel – Sentenský, Čadek, Krivokapič, Vidim – Velas, Mazurov, Klečka, Veverka, Hyršl, Čmejla, Eremiáš, Parshakov, Svoboda.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Loukota, Zdvořáček, Macek, Hucek, Vytejček, Moucha, Tomáš, Amirov, Brňák, Drha, Leitner, Žďánský, Navarra.

První třetina byla gólově pasivní. Žádná ze střel na bránu nebyla proměněna. Hra byla velmi vyrovnaná, ač mělo Ústí několikrát lehce navrch. První třetina skončila za stavu 0:0.

Druhá třetina začala pro Slovan velmi šťastně. Po 40 sekundách, při hře 4 proti 4, se podařilo Navarrovi, za asistence Loukoty a Hucka, poslat puk do branky domácích. Po dalších 15 sekundách se ústečtí ozvali znovu. Marek Macek za asistence Zdvořáčka vstřelil branku, čímž poslal Slovan do vedení 2:0. Poté se ústečtí odmlčeli. Došlo k poranění jedno z hráčů Hvězdy, který se později vrátil do hry. Ve 30. minutě využil hráč Hvězdy Hyršl přesilovou hru a za asistence Klečky a Vidima vstřelil branku. Do konce druhé třetiny nepadl žádný další gól. Druhá třetina skončila za stavu 1:2.

Třetí třetina začala opět lépe pro ústecké juniory. Ve druhé minutě poslední třetiny se Ústí opět vyznamenalo gólem. Tentokrát to byl Drha, kdo se se svou neomylnou střelou postaral o gól. Asistovali mu Žďánský se Zdvořáčkem. Do konce třetí třetiny nepadl už žádný gól. Došlo jen k mnoha trestům ze strany ústeckých a ke dvěma poraněním u hráčů Hvězdy.

Ústečtí si mohou na své konto připsat tři body, díky čemuž sesadili Hvězdu z prvního místa tabulky a sami teď stojí v jejím čele. Celý zápas skončil výhrou hostujícího Ústí nad Labem – 3:1.

Najman Karel (HC Hvězda Praha): Zápas byl, jedním slovem, hrozný. Podali jsme v boji o první místo nejhorší výkon a byli jsme nejhůř připraveni od začátku sezóny.

Merta Jiří (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme sem jeli trošku s pokorou, protože máme jenom 13 hráčů, takže nás dneska trochu limitoval počet hráčů. Je nás méně, měli jsme jenom 4 beky. Když zhodnotím první třetinu, tak si myslím, že jsme byli lepší než soupeř. Druhou třetinu nás soupeř přehrál, byli jsme trošku pod tlakem, ale třetí třetinu jsme se zvedli a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, že kluci podali týmový herní výkon a hráli velmi dobře, hlavně hráli z obrany a dostali jsme pouze jednu branku. Myslím si, že jsme byli lepším mančaftem než Hvězda.