Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Ústečtí junioři porazili lídra tabulky
10.10.2016 | Helena Smetanová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ústečtí junioři porazili lídra tabulky

Praha - Ústečtí junioři v rámci 6. kola vyjeli do Prahy, aby se zde utkali s pražskou Hvězdou, která se doteď držela na prvním místě tabulky. I přes nízký počet hráčů se ústeckým juniorům podařilo vybojovat tři body a tím se dostat na první místo tabulky juniorů.

Zimní stadion Hvězda Praha
6. kolo
neděle 9. 10. 2016, 12:45 h
1:3
(0:0, 1:2, 0:1)
 

Branky a nahrávky: 31. Hyršl (Klečka, Vidim) - 21. Navarra (Loukota, Hucek), 21. Macek (Zdvořáček), 42. Drha (Žďánský, Zdvořáček). Rozhodčí: Prchal – Klouček, Doležal. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Hvězda Praha: Havel – Sentenský, Čadek, Krivokapič, Vidim – Velas, Mazurov, Klečka, Veverka, Hyršl, Čmejla, Eremiáš, Parshakov, Svoboda.

Ústí nad Labem: Kosina – Loukota, Zdvořáček, Macek, Hucek, Vytejček, Moucha, Tomáš, Amirov, Brňák, Drha, Leitner, Žďánský, Navarra.

Komentář

První třetina byla gólově pasivní. Žádná ze střel na bránu nebyla proměněna. Hra byla velmi vyrovnaná, ač mělo Ústí několikrát lehce navrch. První třetina skončila za stavu 0:0.

Druhá třetina začala pro Slovan velmi šťastně. Po 40 sekundách, při hře 4 proti 4, se podařilo Navarrovi, za asistence Loukoty a Hucka, poslat puk do branky domácích. Po dalších 15 sekundách se ústečtí ozvali znovu. Marek Macek za asistence Zdvořáčka vstřelil branku, čímž poslal Slovan do vedení 2:0. Poté se ústečtí odmlčeli. Došlo k poranění jedno z hráčů Hvězdy, který se později vrátil do hry. Ve 30. minutě využil hráč Hvězdy Hyršl přesilovou hru a za asistence Klečky a Vidima vstřelil branku. Do konce druhé třetiny nepadl žádný další gól. Druhá třetina skončila za stavu 1:2.

Třetí třetina začala opět lépe pro ústecké juniory. Ve druhé minutě poslední třetiny se Ústí opět vyznamenalo gólem. Tentokrát to byl Drha, kdo se se svou neomylnou střelou postaral o gól. Asistovali mu Žďánský se Zdvořáčkem. Do konce třetí třetiny nepadl už žádný gól. Došlo jen k mnoha trestům ze strany ústeckých a ke dvěma poraněním u hráčů Hvězdy.

Ústečtí si mohou na své konto připsat tři body, díky čemuž sesadili Hvězdu z prvního místa tabulky a sami teď stojí v jejím čele. Celý zápas skončil výhrou hostujícího Ústí nad Labem – 3:1.

 Ohlasy trenérů

Najman Karel (HC Hvězda Praha): Zápas byl, jedním slovem, hrozný. Podali jsme v boji o první místo nejhorší výkon a byli jsme nejhůř připraveni od začátku sezóny.

Merta Jiří (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme sem jeli trošku s pokorou, protože máme jenom 13 hráčů, takže nás dneska trochu limitoval počet hráčů. Je nás méně, měli jsme jenom 4 beky. Když zhodnotím první třetinu, tak si myslím, že jsme byli lepší než soupeř. Druhou třetinu nás soupeř přehrál, byli jsme trošku pod tlakem, ale třetí třetinu jsme se zvedli a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, že kluci podali týmový herní výkon a hráli velmi dobře, hlavně hráli z obrany a dostali jsme pouze jednu branku. Myslím si, že jsme byli lepším mančaftem než Hvězda.
 
Aktuálně na webu

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

Další posilou Slovanu se stal Anatolij Protasenja

Ú s t í n/L. - Vedení klubu se dohodlo na spolupráci s útočníkem Anatolijem Protasenjou, který ve... Celý článek

Aleš Furch je dalším podepsaným hráčem

Ú s t í n/L. - Další posila! Smlouvu uzavřel klub s teprve dvaadvacetiletým útočníkem Alešem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv