Ústečtí junioři po týdnu opět nastoupili proti dalšímu pražskému týmu, tentokrát proti Hvězdě. Bohužel v tomto zápase junioři neztratili pouze možnost získat tři body, ale i první příčku tabulky. I přes výhodu domácího prostředí nedokázalo Ústí obhájit první místo tabulky a zcela bez okolků ho předalo Hvězdě v zápase, který skončil za stavu 0:4.
ne 13. 11. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Hvězda Praha
0:4 0:3, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Suda (Klement), 8. Klement (Svoboda), 12. Čmejla (Rittig), 25. Klement (Hyršl). Rozhodčí: Mareš – Grundler, Svobodová. Diváci: 38. Průběh utkání: 0:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Rychtář – Loukota, Zdvořáček, Moucha, Vytejček, Hucek, Tomáš, Kopta, Amirov, Brňák, Drha, Leitner, Trmal, Žďánský, Navarra.

HC Hvězda Praha: Havel – Vidim, Klement, Rittig, Krivokapič, Suda, Klečka, Hyršl, Čmejla, Veverka, Velas, Parshakov, Nejepsa, Svoboda.

V první třetině padlo nejvíc gólů, bohužel pro domácí ani jeden nepadl do branky hostí. Už v šesté minutě se prosadil Suda s asistencí Klementa a nadělil Ústí první gól. Druhý gól inkasovali ústečtí už po dalších dvou minutách. Jeho autorem byl Klement, který poslal přihrávku Svobody přímo do ústecké branky. Třetí gól poslal za záda ústeckého brankáře Rychtáře svou neomylnou střelou Čmejla za asistence Rittiga. Po této třígólové ztrátě vyměnilo Ústí brankáře a do branky nastoupil Kosina. Do konce první třetiny Ústí ustálo tlak Hvězdy.

V druhé třetině se opět prosadila jen Hvězda. Ve 25. minutě vstřelil svůj druhý gól a zároveň poslední gól zápasu Klement s asistencí Hyršla. Do konce druhé třetiny už se nikdo gólově neprosadil.

V poslední třetině nepadl žádný gól. Brankář Hvězdy, Havel, odehrál zápas s čistým kontem a Hvězda si odvezla tři body, které ji opět vyhouply na první místo tabulky. Ústečtí junioři teď mají motivaci do příštích zápasů.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): V první řadě chci pogratulovat soupeři, Hvězdě, která tady odehrála výborný zápas. Mají šikovné, silné hráče, kteří jsou bruslařsky dobře vybavení. Hráli i výborně kombinačně. My jsme vstoupili do zápasu špatně, od toho se odvíjel celý výsledek zápasu 0:4. První třetinu jsme prohráli 0:3 a už jsme se nedokázali vrátit do zápasu. Měli jsme tam spoustu vyloučení. Útočné fauly hokejkou a ten zápas se nám prostě nepovedl od první do šedesáté minuty. Soupeř byl kvalitní. Spoléhali jsme dneska trošku na ty starší kluky, ročníky 96, že nám pomůžou, ale bohužel v tomto zápase nám vůbec nepomohli.

Karel Najman (HC Hvězda Praha): Tento zápas se mi hodnotí podstatně lépe než ten v Praze, kde jsme prohráli. Tak jak jsem říkal, tam po zápase, kdy kluci přišli v podstatě v sezóně nejhůř připravení, myslím mentálně, hlavou, tak dneska naopak si myslím, že to měli srovnané a věděli, co chtějí a šli za tím. Proto jsme domácí přebruslili, přehráli po všech stránkách, donutili jsme je k faulům, a to bylo rozhodující.