Ú s t í n/L. - V předehrávce 24. kola hostilo Ústí nad Labem na svém ledě hokejisty Havířova. Slovan se sice prosadil jako první, trefil se Roubík, ale pak hosté dokázali zápas otočit. Bod pro domácí zajistil Havel. V prodloužení se prosadil tým AZ Havířov, který vybojoval bonusový bod.
ne 29. 9. 2019, ZS Ústí n/L
AZ Heimstaden Havířov
2:3pp 0:0, 1:0, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 25. Roubík (D. Krejčí, Pšenička), 53. J. Havel – 42. R. Veselý (Kotala), 44. L. Bednář (R. Veselý, Maruna), 63. L. Bednář (F. Seman, Rašner). Rozhodčí: Souček, Hucl – Coubal, Flegl. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:3. Diváci: 421. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala – Müller, Hes, Vl. Brož (A), D. Krejčí, M. Zdvořáček, Veber – J. Havel (A), Pšenička, D. Merta – Kružík, Roubík (C), Severa – O. Procházka, Vildumetz, Maršoun – Filip, Dörner, O. Bláha – Kordule.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Chroboček, Matai, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Kachyňa, Nepokoj – Kotala, F. Seman (A), Bambula – Pawliczek, R. Veselý, L. Bednář (A) – Danielčál, Maruna (C), Fridrich – Pořízek, Cihlář, Dvořák.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří hrozili už od prvních minut zápasu. Nejblíže úvodní brance byl Pawliczek, který z pravého kruhu orazítkoval levou tyč ústecké branky. Domácí se poté pomalu začali dostávat do zápasu a také měli několik nadějných příležitostí. Dvakrát do samostatného úniku dostal Severa, ale ani jeden z jeho pokusů se nesetkal s úspěchem a tak první třetina končí nerozhodně - 0:0.

Druhé dějství bylo již od začátku v režii hostů, kteří domácí celek drželi v obraném pásmu, kde se jim však nedařilo překonat skvěle chytajícího Brízgalu. Slovan jim pak uštědřil lekci z produktivity, když se k puku dostal u pravého kruhu Jaroslav Roubík, který prostřelil Stezku a poslal tak Slovan do vedení. Havířov dále nepolevil a ovládl prakticky celou periodu, jenže hostující hráči nedokázali najít recept na Brízgalu a tak druhá třetina končí v poměru - 1:0.

Havířov nastoupil do třetí třetiny ve velkém stylu, když už po minutě hry dokázal vyrovnat Radek Veselý, který dokázal se štěstím prostřelit Brízgalu. Havíři se však nezastavili a zanedlouho se ujali vedení, když projel ústeckou obranou Lukáš Bednář a nekompromisně zakončil. Slovanu se dlouho nedařilo dostat do hry, to se však změnilo, když ujel do úniku Jan Havel a vyrovnal stav utkání. Poté se hra vyrovnala a mohli jsme vidět velmi atraktivní závěr utkání, který však další branku nepřinesl a tak třetí třetina skončila v poměru - 2:2.

Velmi krátce po začátku prodloužení se hostům naskytla příležitost přesilové hry, kteří si s ní dokázali velmi dobře poradit, když kombinaci zakončoval do odkryté branky Radek Veselý a vystřelil tak hostům výhru.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): Pro nás to bylo těžké utkání. V první polovině zápasu jsme hráli hodně v oslabení což nás stálo hodně sil a navíc po jednom ze zákroků musel z utkání odstoupit Jakub Müller, takže jsme dohrávali utkání na pět obránců. Havířov byl samozřejmě favoritem utkání, ale průběh a výborný výkon Adama Brízgaly mohl vést i k zisku více bodů.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Musíme to brát ze dvou stran. První a druhou třetinu jsme dobře začali, měli jsme hodně šancí, přestříleli jsme Ústí, tak samozřejmě bod je ztráta, ale ve finále v té třetí třetině jak jsme odskočili, dali jsme ty dva góly na 2:1, bohužel jsme ale udělali hrubku ve středním pásmu a bylo to 2:2. Potom měl soupeř dvě stoprocentní šance, které mohl využít a málem jsme jeli z Ústí s prázdnou. Takže jak říkám nakonec jsou dva body dobré. Je to slušný výsledek, protože Ústí bude sbírat body hodně soupeřům. Adam Brízgala je dnes podržel v důležitých situacích. Bereme dva body a jedeme domů.