CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 3:6 | ELJ: SKLH Žďár nad Sázavou - HC Slovan Ústí nad Labem 19. 1. 2020 od 14:00
Ústečtí hokejisté připravili fanouškům krásného silvestra, otočili zápas se Slavií
30.12.2016 | Tereza Košťálová, Zdeněk Kamínek ml., Jana Drbalová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ústí nad Labem - Na závěr kalendářního roku 2016 se v rámci třicátého sedmého kola WSM Ligy utkal Slovan se Slavií. Lepší vstup do utkání zažili Pražané, na otevření skóre stačilo Davidu Šafránkovi deset sekund. Hokejistům Ústí nad Labem se podařilo skóre otočit, prosadil se Antonín Melka, Petr Přindiš a Daniel Vrdlovec.

Zimní stadion Ústí nad Labem
37. kolo
pátek 30. 12. 2016, 16:00 h
3:1
(1:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Melka (Roubík), 25. Přindiš (Z. Doležal), 35. Vrdlovec (Kasík, Z. Doležal) – 1. Šafránek (Endál, Jankovský). Rozhodčí: P. Přikryl – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1 536. Střely na branku: 37:26 (9:9, 19:8, 9:9). Průběh utkání: 0:1, 3:1. Zakázaná uvolnění: 2:5. Ofsajdy: 4:5. Vyhraná vhazování: 27:36 (10:8, 8:18, 9:10). Nejlepší hráči: Jaroslav Kasík - David Šafránek.

Ústí nad Labem: Soukup – Husák, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Slavia: Polívka (Frodl) – J. Novák, Bača, J. Holý, Andrlík, A. Růžička, Knot – Endál, Šafránek, Jankovský – Krliš, Kubica, Schleiss – Rys, J. Müller, Tejral – Kružík, Šteiner, Šmerha. Trenéři: Milan Razým, Jan Srdínko.

Slavia vstoupila do utkání velice aktivně a již po deseti vteřinách se trefil do černého David Černý, který z prostoru mezi kruhy rychle překvapil Jakuba Soukupa. Nadále si Pražané vytvářeli mnoho šancí a klidně mohli po téměř sedmi minutách vést již 3:0, ale domácí brankář všechny gólové příležitosti vychytal. V čase 17:44 min. se stalo to, na co domácí kotel netrpělivě čekal. Slovan díky dorážce Antonína Melky vyrovnal a do druhé třetiny se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu.

Druhé dějství patřilo pořádajícímu celku. Ve dvacáté páté minutě dokonal obrat Petr Přindiš, který po křižné přihrávce od Zdeňka Doležala prostřelit téměř bezmocného pražského gólmana. Po deseti minutách a čtyřiceti pěti vteřinách následoval druhého úspěšného severočeského střelce Daniel Vrdlovec, který se skvěle trefil do odkryté svatyně pražského mužstva.

Ve třetí části se už nic moc nedělo a ani jeden tým se nedokázal trefit za záda brankáře soupeře. Slavie si ještě vyžádala time-out a následně využila power-play, ale ani toto nestačilo alespoň na snížení dvoubrankového rozdílu na světelné kostce. Slovan si za výhru 3:1 připisuje velmi cenné tři body do tabulky a Slavie se vrací do hlavního města bez bodu.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnes jsme čekali těžké utkání, chtěli jsme se rozloučit ze starým rokem výhrou a to se nám podařilo. Jsme maximálně spokojený, i když utkání pro nás nezačalo vůbec dobře. Inkasovali jsme gól již v desáté vteřině, poté jsme sice vyrovnali na 1:1, ale první třetina se nám nepovedla. Myslím si, že po druhé třetině jsme byli lepší, Slavie je těžký soupeř hodně bruslili a my jsme se s tím vypořádali dobře. Jsme šestí a chtěli bychom se tam udržet i po novém roce."

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Povedl se nám vstup do utkání, ale to bylo bohužel to poslední, co jsme v zápase udělali. Nicméně musím říct, že kluci dnes oproti ostatním venkovním zápasům hráli dobrý hokej. Podali jsme bojovný výkon, ale domácí nám dali lekci z produktivity. Ve druhé třetině jsme měli herní převahu, ale udělali jsme dvě hrubé chyby v obranném pásmu, domácí toho dokázali využít a odskočit od dvě branky. Ve třetí třetině si už Ústí skóre zkušeně pohlídalo, takže zaslouženě vyhrálo. Znovu ale říkám, že i když jsme dnes nezískali tři body, tak jsme prohráli se ctí."