Ústí nad Labem - Premiéra v bílých dresech vyšla domácím na výbornou. Ten, kdo si nechal ujít derby s Litoměřicemi, neudělal dobře. Zápas plný emocí přinesl nejen gólovou přestřelku, ale také mnoho menších i větších potyček. Rozhodčí Jiří Volf musel udělit čtrnáct trestů. Slovan nakonec porazil Stadion poměrem 9:2, první zásah zaznamenali Lvi už ve dvacáté čtvrté vteřině. Ústečtí dokázali využít čtyři přesilové hry.
čt 16. 8. 2012, Zlatopramen Arena
HC Stadion Litoměřice
9:2 4:0, 1:1, 4:1

Branky a nahrávky: 1. Roubík (Kovář, Pavlík), 10. Ludvík (Roubík, Pavlík), 14. Kovář (Ludvík, Roubík), 18. Matai (Rod, Handlovský), 28. Ludvík (Matai, Rod), 42. Handlovský (Matai, Roubík), 44. Handlovský (Matai, Vobořil), 47. Rod (Matai, Handlovský), 58. Handlovský (Holomek, Matai) - 33. Šinágl (Novák), 46. Racek (Hlusička). Rozhodčí: J. Volf - M. Biedermann, Ptáček. Vyloučení: 6:8. Využití: 4:0. Diváci: 550. Střely na branku: 42:32 (13:12, 12:11, 17:9). Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 9:2. Zakázaná uvolnění: 0:1. Ofsajdy: 3:0. Vyhraná vhazování: 45:30 (13:12, 14:9, 18:9).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - F. Pavlík, Špelda, Vobořil, Holomek, Vl. Brož, Sklenička, Švaříček, Kramár - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - Belluš, M. Čermák, Laš - Matějka, P. Přeučil, Suchánek

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (30. P. Hruška) - Martinka, Hříbal, do 50. Sobotka, O. Kříž, Žovinec, J. Evan, Jakub Kolář - Rudovský, Jaroslav Hašek, M. Tvrzník - Mrňa, do 40. Rubeš, Antončík - Racek, Hlusička, Martin Novák - Dvořáček, Šinágl, Paločko

Utkání sotva začalo a na tabuli po čtyřiadvaceti sekundách na tabuli svítilo skóre 1:0 ve prospěch domácích. O první branku zápasu se zasloužil Jaroslav Roubík, který se zpoza brány protlačil před Přikryla a z bezprostřední blízkosti dostal puk za jeho záda. Litoměřičtí se snažili nepříznivý stav zvrátit, ale jejich nepřesné přihrávky cíl nenašly. Ústečtí působili aktivněji a hosty k puku téměř nepustili. V 9. minutě byl vyloučen litoměřický Hříbal. Pouhé dvě vteřiny z trestu soupeře stačilo k tomu, aby se fanoušci mohli opět radovat. Tentokrát po spolupráci Roubíka a Pavlíka využil příležitost Ludvík - 2:0. Běžela třináctá minuta a na trestné lavici hostí bylo opět otevřeno. Tentokrát se prohřešil Antončík za napadení. Uplynulo necelých dvacet sekund. Robin Kovář zužitkoval nabídku od Ludvíka a Roubíka a překonal gólmana modrooranžových - 3:0. Početní výhodu dostali také Litoměřice, ale nedokázali ji využít. Zato Lvi byli při chuti. V 18. minutě střelou z levého rohu překvapil Matai brankáře soupeře a zvýšil na 4:0.

I tempo druhé třetiny bylo pomalé. Ve 25. minutě zazvonila tyčka u branky Koutského, který byl pozorný. Běžela 28. minuta a žlutomodrý Matai našel na středu volného Ludvíka, který umístil puk do Přikrylovi svatyně - 5:0. Pět branek bylo na gólmana příliš a proto se nechal vystřídat. Do klece nastoupil Petr Hruška. Hosté z královského města si na první zásah počkali do třiatřicáté minuty, kdy se před klec Koutského propasíroval Šinágl a zkorigoval stav - 1:5. Tato trefa jakoby oranžovomodré nakopla a začali být aktivnější. Minutu a půl před koncem prostřední části chtěl přidat další branku Hašek, ale gólman Slovanu byl proti. U branky se strhla mela. Vyřizování účtů mezi soupeři se nelíbilo sudímu a vyloučil viníky na obou stranách. Litoměřičtí ztratili disciplínu a za katr odešel Kolář. Modrožlutí tak získali početní výhodu čtyři na tři. Za třicet vteřin po odchodu Koláře byl potrestán hráč Stadionu Kříž, jemuž se trest odložil.

Do třetí třetiny nastoupili Lvi v početní výhodě. Díky trestu Kříže měli Ústečtí o dva muže v poli více. Tento bonus dokázali díky Handlovskému využít a skóre se znovu měnilo - 6:1. Kříž protihráče bránil nedovoleně a šel opět pykat. Jeho trest trval pouze devět vteřin. Katem byl tentokrát Handlovský, kterému asistoval Matai a Holomek - 7:1. Ani Litoměřice však tento stav nerozhodil. Václav Racek po nahrávce Hlusičky bekhendovou střelou překonal Koutského - 7:2. Lvi byli opravdu při chuti a ve 47. minutě vybídl Matai ke střele Roda a ten se nemýlil - 8:2. O chvíli později ujel do obranného pásma domácích Mrňa, ale jeho střela skončila v rukavicích Koutského. Do konce souboje zbývaly necelé tři minuty a fanoušci šelem se radovali znovu. Po spolupráci Mataie a Holomka se dostal ke kotouči Handlovský a dopravil ho do odkryté brány - 9:2. I přesto, že hráči soupeře prohrávali velkým rozdílem, bojovali až do poslední chvíle.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zastříleli jsme si, měli jsme dobré zakončení a klid na hokejkách. Je vidět, že hráči to v sobě mají. Jsme s výsledkem spokojení, vstřelili jsme devět krásných gólů a vyšly nám přesilové hry. Dařilo se lajně Jaroslava Roubíka i pětce Lukáše Handlovského. Zápas nám naznačil některé hráčské vazby, jak by mohly jednotlivé pětky vypadat. Do 12. září je ale ještě daleko. Litoměřice nám to trochu usnadnily, v závěru nebojovaly a nekousaly. Některých chyb jsme se dopustili v obranné činnosti, hodně toho pochytal Vláďa Koutský. Ráno tvrdě potrénujeme a pojedeme na Kladno. Zdeněk Orct se připravuje a příští týden již do utkání také zasáhne."

Milan Vrzal (HC Stadion Litoměřice): "Ústecký divák se musel bavit. Z naší strany se zápas nehodnotí dobře, ukázalo nám to naše možnosti a kvality jednotlivých hráčů. Na náš vkus jsme inkasovali příliš gólů z předbrankového prostoru po individuálních chybách. Je to předsoutěžní období, zkoušíme nějaký styl, jak budeme hrát, jaké jsou možnosti, jaké může být složení pětek a testujeme hráče. Někdy utkání ukáže, že takto hrát lze, někdy naopak. Slovan byl suverénně nejkvalitnější soupeř v přípravě, i když jsme sehráli zápas i proti Spartě Praha a běloruskému týmu. Byla ta to také dobrá střetnutí, motivace proti Spartě byla velká. Ústí nad Labem bylo velmi kvalitním soupeřem, které nás prověřilo a ukázalo naše možnosti. Další věc, na kterou se musíme zaměřit, jsou oslabení. Musíme být vylučovaní co nejméně, inkasovali jsme v nich čtyři branky."