B r n o - Ústečtí Lvi postoupili do semifinále tou nejkratší cestou, kterou si mohli vybrat. Ve třetím zápase prvního kola play-off v Brně šli do vedení již v 54. sekundě a náhodným gólem z 12. minuty zasadili Kometě další ránu. Ta se ale nedala a vyrovnala ve dvou přesilovkách. I ve třetím zápase čtvrtfinále se ale trefil tahoun Vítězslav Jankových a vstřelil vítěznou branku. Definitivně semifinále pro Lvy potvrdil až Fink při power-play domácích. Semifinále začíná 27.2.. Svého soupeře se dozvědí po skončení série Hradec Králové - Chomutov, kde je stav 2:1 a zítra se pokračuje na severu Čech. Jestliže Hradec uspěje, budou hrát v semifinále s ním, jinak nastoupí proti Mladé Boleslavi. Dalšími postupujícími jsou České Budějovice a Mladá Boleslav, oba týmy vyhrály své série také 3:0.
po 21. 2. 2005
HC Kometa Brno
2:4 1:2, 1:1, 0:1

Branky: 18. Brančík (Fadrný), 21. Sloboda (Černý) - 1. Fink (Pazourek), 12. Koudelka, 34. Jankových, 59. Fink. Rozhodčí: Chlaň, Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 7:6, navíc Sloboda 5+OK NAR-Z a Karlíček 10 min NESP (oba KOM). Využití: 2:1. Diváci: 5614. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

HC Kometa Brno: Maláč - Mikel, Sloboda, Staněk P., Karlíček, Vyrůbalík, Lhotský, Kučera J. - Fadrný, Brančík, Černý - Sedláček, Meluzín, Baranyk - Moskal, Staněk A., Šebek - Navrátil.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Drábek, Štěpánek, Kočí, Kudrna Jan, Pavlas, Mazanec, Klobouček, Vála - Jankových, Sýkora, Kudrna Jiří. - Fink, Švík, Pazourek - Hodek, Pavliš, Barus - Buďa, Šaffer, Koudelka.

Již od první minuty se postarali hosté domácímu publiku o šok, když domácí obrana nechala na pokoji Pazourka, jenž pohodlně ze strany naservíroval puk Finkovi, který nedal Maláčovi šanci – 0:1. Domácím chvíli trvalo než se z nemilého překvapení otřepali. Poprvé hostujícího brankáře Sáblíka ohrozili po sedmi minutách, když dokázala první brněnská formace zamknout pod tlak čtvrtou pětku hostů a několikrát nebezpečně vystřelit. Brno začínalo zvedat hlavu a opticky hru vyrovnalo. Při Brančíkově trestu se dařilo domácím odpovědně bránit, jenomže když chybělo do konce přesilovky 27 sekund, srazil tečí obránce jednoduché nahození Koudelky přímo za Maláčova záda – 0:2. Ani dvoubrakové manko domácí tým nepoložilo a rozhodně nepůsobil, i přes nepříjemný vývoj zápasu, odevzdaným dojmem. Zvládl ubránit oslabení při Karlíčkově trestu a v 17. minutě i potěšit početné domácí publikum. Fadrný se z levé strany probil s pukem až k brance, na druhé straně branky našel Brančíka, který pohodlně snížil do odkryté sítě – 1:2.

Druhou část hry začali hosté ve čtyřech, neboť trestnou lavici právě okupoval Buďa. Z trestu mu zbývalo ještě 67 sekund, které domácím stačily k vyrovnání. Sáblík nechytil Slobodovu střelu od modré čáry – 2:2. Je vyrovnáno a hraje se prakticky nanovo. Od 24. minuty začíná vylučovací mariáš, který výrazně poznamenal průběh druhé třetiny. Lhotský je vyloučen za nedovolené bránění, což znamená vodu na ústecký mlýn. Ten však nemele zrovna optimálně a domácím se daří si držet útočící celek od své branky. Ve 27. minutě ztrácí Kometa střelce vyrovnávací branky obránce Slobodu, neboť jej přísně rozhodčí posílá na 5 minut + do konce zápasu, za vražení na hrazení, což vyvolává v hale rozsáhlou vlnu nevole a přináší až příliš zbytečné emoce také na led. Sýkora zle dotírá na zasahujícího Maláče a je z toho menší potyčka za brněnskou brankou, kterou ocenil sudí po dvou minutách na každé straně. Po dvou minutách se počet hráčů na ledě srovnává, neboť za katr se stěhuje ústecký Kočí, jenž nedovoleně zastavil Staňka při ojedinělém výpadu k Sáblíkově brance. To umožňuje Kometě si na chvíli oddychnout od hry v oslabení, do útoku ji ale Lvi nechtějí pustit. Sami se opět na závěr pětiminutového trestu usazují před Maláčem. Toho trefuje tvrdou ránou Fink přímo do masky a brněnský gólman zůstává na chvilku otřesený ležet, ale po chvilce se otřepe a bude pokračovat.

To, co se nepovedlo hostům během pětiminutové početní výhody, dokázali ve 33. minutě při plném počtu hráčů. Jankových napřáhl v prostoru kruhu pro vhazování po Maláčově levici a trefil horní prostor, který brněnský gólman nestihl pokrýt, čímž se vedená v zápase opět vrátilo na stranu Severočechů – 2:3. Následuje další přesilovka hostů, když z potyčky mezi Moskalem a Pavlasem vychází obránce hostí s nižším trestem než jeho brněnský sok. Po 50 sekundách posílá dvojice sudích Chlaň-Kuboš Kometu do tří, když Fadrný je potrestán za hrubost po nenápadném ataku ve středním pásmu. Přesilovka dvou mužů v poli se hostům ale příliš nedaří. Sotva se Moskal vrátil na led, nahradil jej v boxu trestoměřičů Baranyk, který za tým pykal již skoro „tradiční“ trest za příliš mnoho hráčů na ledě, takže mají hosté novou šanci převahy dvou hráčů. Svůj náskok nepojistili ani v ní, takže Kometa se dokázala ubránit a chvilku před sirénou označující konec druhé třetiny se po dlouhé době dostala opět do hry pět na pět.

Do poslední části hry nastupovala Kometa s jednobrankovým mankem a hlavně bez mnoha fyzických sil, které ztratila při dlouhých úsecích hry v oslabení během druhé třetiny. Ty jí nahrazovali svou podporou tisíce fanoušků na stadióně. Zpočátku ještě domácí našli zbytky sil a vrhli se na útočení, ale do vyložených šancí se nedostávali. Postupně je Ústí vytlačilo až za modrou čáru a ve středním pásmu pak probíhal další boj. Ve 47. minutě umožnil dalším svým vyloučením Kočí, aby se domácí ještě pokusili něco s nepříznivým vývojem zápasu udělat. Ti ale neproměňují (Karlíček) ani střelu z těsné blízkosti na Sáblíka. Lvi se stahují do obranné ulity, ale útočící Kometa naráží na modré čáře na nepropustnou žlutomodrou hradbu, ze které hosté vyrážejí pouze k ojedinělým akcím, aby čas od času zaměstnali Maláče. O osudu zápasu pak definitivně rozhodla 58. minuta. Šebek se s pukem zničehonic objevil sám před Sáblíkem, ale namísto aby jej předložil před úplně prázdnou část branky volnému najíždějícímu A. Staňkovi, pokoušel se sám zakončit a minul. Vzápětí faul Karlíčka ve středním pásmu ukončuje útočné choutky domácích. I přes oslabení odvolává 90 sekund před koncem zápasu trenér Číhal Maláče z branky. Jenomže pětice hráčů nedokázala po bully udržet pásmo a Fink z dálky svou druhou brankou ukončil letošní hokejovou sezónu v Brně. I přes porážku se hokejistům Komety dostalo dlouhých ovací od stojícího publika.

Pavel Hynek (Ústí nad Labem):"Dnes se hrál oboustranně výborný hokej. Byla skvělá návštěva, jenž dokonce předčila atmosféru, která byla v Ústí. Hrál se vyrovnaný hokej, kdy zpočátku jsme byli šťastnější, ale domácí se ještě v přesilovkách vrátili do utkání. Dnes mohla vyhrát obě mužstva"

PaedDr. Svatopluk Číhal (Kometa):"Šli jsme do zápasu s tím, že budeme hrát trpělivě. Bohužel nám nevyšel úvod, kdy jsme inkasovali už v 1. minutě a poté padl druhý, nešťastný, gól. Potom jsme se dokázali se vrátit díky dvěma přesilovkám. Druhá třetina byla z naší strany trochu nedisciplinovaná - ve třech zápasech play-offs jsme odehráli v oslabení snad více než 60 minut - a to byl rozohdující moment, neboť nás to stálo spoustu sil a ty ve III. třetině pak už chyběly. Chtěli jsme to protáhnout na 4. zápas, který bylchom sice nejspíš prohráli, ale soupeř byl moc silný. Prohrát se může, ale musí to být s hlavou nahoře a to jsme, myslím, dokázali."