Ú s t í n/L. - V jasnou záležitost domácích se proměnil v ústecké Zlatopramen Areně duel 8. kola mezi Ústím a Pískem. Hosté z jihu Čech zlobili jen v první třetině, kdy se dostali do vedení z hole Petrušky. Slovan ale dokázal vývoj utkání otočit a především díky povedené druhé a třetí třetině si připsal zcela jednoznačné a zasloužené vítězství. Dvakrát se střelecky prosadil Laš, gólově pozadu nezůstal ani kanonýr Roubík.
st 3. 10. 2012, Zlatopramen Arena
IHC Komterm Písek
7:2 2:2, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: 16. Laš (Přeučil, Daniel Boháč), 17. Kovář (Rod), 30. Handlovský (Havlíček), 34. Přeučil (Vobořil), 35. Roubík (Poživil), 43. Laš (Přeučil), 54. Sýkora (Tůma) - 12. Petruška (Drtil), 19. Růžička (Šperger). Rozhodčí: Doležal - Polonyi, Kreuzer. Delegát: Bolina. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 550. Střely na branku: 46:15 (16:6, 15:5, 15:4). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Holomek, P. Hořava, Sklenička, F. Pavlík, Vobořil, Vl. Brož, Špelda - R. Kovář, Roubík, Rod - Matai, Havlíček, Handlovský - P. Přeučil, Daniel Boháč, Laš - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák.

IHC Komterm Písek: M. Mazanec - Vl. Kameš, J. Drtina, Dominik Boháč, Frolo, Drtil, David Růžička, Makovský, Semrád - Strnad, Šperger, P. Sedláček - Slavík, Petruška, Bernard - R. Heřman, Kučera, S. Polodna - Čurda, F. Vlček, Markulinec.

Jen v první třetině mohl dvanáctý Písek na ledě třetího Ústí pomýšlet na body. Přestál úvodní tlak domácích a sám v přesilovce udeřil. Přestože domácí vývoj otočili, stačili hosté ještě do pauzy srovnat. Pak se už prosazovali pouze domácí, za něž poprvé v sezoně nastoupil Ondřej Havlíček, a dotáhli mač k pohodové výhře o pět gólů. Hned na třech se podílel dosud spíše opomíjený Petr Přeučil a spokojený musel být i Marek Laš, který dva vstřelil.

Ústečtí začali utkání tak, jak se na favorita slušelo. Vytvořili si tlak, vybojovali dvě přesilovky. Jenže Mazanec v brance Písku ustál spršku střel, stejně tak pokryl sólo Boháče. Hosté svoji první větší příležitost hned zužitkovali a dostali se do vedení. Pomohla jim k tomu téměř minutu a půl dlouhá dvojnásobná přesilovka. Ústecký Špelda sice už skočil na led, ale ve čtveřici domácí neubránili Patrika Petrušku, který otevřel skóre zápasu.

Když Strnad promarnil šanci hostů vedení znásobit, srovnal na druhé straně Marek Laš. Ten dokončil Přeučilovo dílo po vyjetí zpoza branky a dorazil jeho střelu. Za dvaasedmdesát vteřin se už domácí radovali z vedení. Dokonale sehráli přečíslení dva na jednoho Rod se zakončujícím Robinem Kovářem. Jenže místo aby Slovan své vedení v nabídnuté přesilovce zvýšil, sám inkasoval. David Růžička se trefil do protipohybu Orcta a minutu před první přestávkou srovnal.

Lvi zápas definitivně rozhodli v době, kdy se utkání lámalo do druhé poloviny. V rozmezí pěti minut nasázeli sokovi z jižních Čech tři branky a v poklidu mač dovedli do vítězného konce. Roubík ve 29. minutě se svou ranou z levého kruhu ještě neuspěl, ale za chvíli po důrazu Lukáše Handlovského na brankovišti již červené světlo za Mazancovou branku svítilo. Na dvoubrankový rozdíl navýšila Lvům náskok střela Petra Přeučila z otočky. A třetí zásah v inkriminovaném časovém rozpětí přidal Jaroslav Roubík, kterého v přesilovkové kombinaci našel u branky zcela volného bek Poživil. Chvíli poté zazdili stoprocentní šanci Čermák s Boháčem, když sami postupovali na brankáře Jihočechů.

Po druhé pauze ústečtí hráči zvládli v rozhodnutém zápase přidat další dvě trefy. Nejprve ve 43. minutě svým druhým zásahem Marek Laš, který ač nohama za brankou vmanévroval holí puk do ní. Na konečných 7:2 pro domácí upravil svým premiérovým gólem v sezoně Tomáš Sýkora. Ten využil spousty prostoru v útočné třetině a z mezikruží zamířil pod břevno.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do utkání jsme vstoupili nezodpovědně. Zlepšili jsme se až se druhou třetinou, kdy jsme Písek začali přehrávat. Zápas se zlomil třemi rychlými brankami v prostředním dějství, závěr už se pouze dohrával. Ondřej Havlíček je po zranění, v Plzni není momentálně tolik vytížený. V létě pořádně netrénoval a potřebuje hrát. Obléct ústecký dres by měl i v sobotu proti Berounu."

Jindřich Setikovský (IHC Písek): "Chtěl bych soupeři k vítězství pogratulovat, ve středečním utkání byl jasně lepší. My jsme si ve středu nedokázali vytvořit šance. V ofenzivě jsme nebyli nebezpeční, dva góly jsme vstřelili z ničeho. První třetinu jsme uhráli 2:2 jen díky skvělému výkonu brankáře Mazance. Spoustu gólů chytil, jsem stoprocentně přesvědčený, že gólman za většinu obdržených branek nemohl. Tahali jsme po celý zápas za kratší konec, bylo to bez šance. Hru jsme po druhé třetině zkusili otevřít, ale proti Slovanu to nebylo jednoduché. Lvi nás nadále přehrávali, dostávali se do dalších a dalších brankových příležitostí."