Ústí nad Labem - Šňůru tří výher dokonali ústečtí hokejisté proti nováčkovi soutěže z Havířova. V souboji osmého s devátým týmem tabulky padly pouze dvě branky, skóre otevřel ve 34. minutě Jaroslav Roubík, gól do šatny vstřelil čtyřicet sekund před druhou přestávkou Daniel Boháč. První čisté konto v letošní sezóně si připsal do svých statistik Michael Petrásek. Hostům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.
po 30. 9. 2013, Zlatopramen Arena
AZ Heimstaden Havířov
2:0 0:0, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 34. Roubík (Rod, Sklenička), 40. Boháč (Budínský, Meidl). Rozhodčí: Souček – M. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 5:5, navíc Sklenička (UNL) 5 min. + OK [NAP]. Bez využití. Diváci: 711. Střely na branku: 39:30 (13:7, 12:9, 14:14). Průběh utkání: 2:0. Zakázaná uvolnění: 3:5. Ofsajdy: 1:4. Vyhraná vhazování: 28:23 (9:8, 8:9, 11:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, K. Černý, Vl. Brož, Vaněk, Holomek – P. Přeučil, Roubík, Rod – Budínský, V. Meidl, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, D. Tůma – Dostálek, M. Hanzl, Pořický – od 45. do 50. Vávra. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

AZ Heimstaden Havířov: L. Daneček (45. Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, P. Rimmel, Deutsch, Klimíček, Jonáš – M. Sztefek, Pechanec, Škumát – Jakúbek, Marosz, J. Daneček ml. – J. Kolařík, Haas, Kanko – Maruna, Říčka, Klimša – od 41. M. Rimmel. Trenéři: Jan Daneček st., Stanislav Sztefek.

Utkání začalo v mírném tempu. Už ve druhé minutě byl vyloučen domácí Meidl. Hosté však tuto početní výhodu nedokázali zužitkovat. Další power-play získali Havířovští o chvíli později, ale ani tentokrát se jim na Lvy nedařilo. Naopak zavěsit mohl Budínský, který tečoval střelu od ústeckého obránce. Krušnohorci měli ke skórování nejblíže ve třinácté minutě, když se přes ležícího Danečka neprosadil Tůma a poté z dorážky ani Baránek. O minutu později se vhazovalo před gólmanem hostí a Pořický zblízka Danečka nepřekonal. Severočeši se usadili v útočném pásmu. Rod našel Přeučila, ale ten minul. Tři minuty před přestávkou získali žlutomodří početní výhodu, ale i ta zůstala nevyužita. Po první dvacetiminutovce šli hráči do kabin za nerozhodnutého stavu.

V úvodu druhé třetiny byl vyloučen hostující Deutsch a Lvi tak měli výhodu jednoho muže v poli navíc. Ve třiadvacáté minutě se provinili současně Holomek z Ústí a Kanko z Havířova. Ve vlastním oslabení ujel havířovský hráč, ale jeho střela minula Petráskovu klec. První branky se fanoušci Slovanu dočkali ve 34. minutě, když se tři vteřiny po uplynutí power-play trefil Jaroslav Roubík - 1:0. Tři minuty před druhou sirénou byl za katr odeslán domácí Přeučil. Hosté však šanci na vyrovnání nedokázali využít. Naopak byli to právě žlutomodří, kteří dvacet vteřin před koncem prostřední části zvýšili náskok díky střele Daniela Boháče. Po dvou třetinách byl tak stav 2:0 ve prospěch domácích.

Třetí část zahájili aktivněji bílomodří. Ve čtyřiačtyřicáté minutě byl napaden gólman Daneček a Sklenička si za tento faul vyfasoval pětiminutový trest a současně trest do konce utkání. V brance moravského celku tak došlo ke střídání a do klece se postavil náhradník Matoušek. Moravané se usadili v útočném pásmu, ale mladý Petrásek byl pozorný. Během pětiminutové power-play recept na překonání ústeckého brankáře nenašli. V závěru klání Lvi dobývali klec Havířova, ale strážce svatyně další komplikace nepřipustil. Hra se přelévala ze strany na stranu a nabírala na obrátkách. Necelou minutu před hvizdem se provinil Kloz a modrobílí hráli přesilovou hru. V té však úspěch nezaznamenali a tři body za výhru 2:0 zůstaly na severu Čech.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání jsme opět začali velmi nekoncentrovaně, udělali jsme dva fauly a dostali tak hosty do tempa, které jsme měli určovat my. Celá první třetina byla z naší strany odehrána špatně. Zlepšení nastalo po přestávce, měli jsme lepší pohyb než v úvodní třetině a z toho plynuly fauly soupeře. Paradoxně jsme se dostali do vedení po špatně zahrané přesilové hře po brance Jaroslava Roubíka. Druhou brankou, která padla po krásné souhře Víta Budínského s Danielem Boháčem, jsme se trochu uklidnili, ale za žádnou cenu jsme nechtěli pouze bránit výsledek. Zápas jsme měli pod kontrolou do doby, než přišel zkrat Zbyňka Skleničky, který dostal vyšší trest. Naštěstí jsme oslabení ubránili a získali tak tři body do tabulky. Pochvalu za vychytanou nulu si zaslouží Michael Petrásek."

Jan Daneček st. (HC AZ Havířov 2010): "Na hřištích soupeře se letos potýkáme se špatnou produktivitou, možná je to nováčkovská daň. Ztrácíme body zbytečně tím, že nedáváme góly. V Ústí nad Labem jsme chtěli bodovat, bohužel jsme hráli pouze deset minut. V úvodních deseti minutách jsme soupeře dostali pod tlak, vytvořili jsme si nějaké šance. Nedokázali jsme na začátku potrestat nedisciplinovanost Slovanu a od poloviny první části jsme tahali za kratší konec. Domácí vstřelili ve druhé třetině dva góly, my se nedokázali prosadit ani v pětiminutové přesilové hře. Brankář Petr Matoušek měl původně chytat od začátku zápasu, protože Lukáš Daneček odchytal dobře šest těžkých utkání. Na poslední chvíli jsme to změnili, proti Šumperku nás nesmírně gólman Lukáš Daneček podržel, a tak jsme toho chtěli využít i v Ústí nad Labem. Bohužel jsme dvakrát inkasovali, poté náš brankář utrpěl střet. Vypadá to na lehký otřes mozku. Ve středu chytat pravděpodobně nebude, ale vyloučené to úplně není. Co se gólmanské otázky týče, budeme ji řešit v úterý. Využít můžeme Šimona Hrubce z Třince, kterého máme na střídavé starty."