Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi podlehli v dramatické koncovce v prodloužení v Mladé Boleslavi 1:2. Ani jeden z celků se nedokázal v první ani v druhé třetině prosadit. Až v 50. minutě přiklonil ukazatel skóre na stranu Mladoboleslavských David Vrbata po přihrávce bratra Radima, v předposlední minutě zápasu sice při power-play Daniel Hodek vyrovnal, ale prodloužení opět převzal odpovědnost na svojí hůl David Vrbata a zajistil svým druhým gólem domácím dva body. Byl to pro něj v soutěži již čtvrtý bod, za tři góly a jednu asistenci, čímž se rázem vyhoupl na první příčku kanadského bodování svého týmu.
po 20. 9. 2004
BK Mladá Boleslav
2:1pp 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0

Branky: 50. D. Vrbata (R. Vrbata), 62. D. Vrbata (Vyskočil) - 59. Hodek (Kudrna Jan). Rozhodčí: Dvořák - Havlín, Kureš. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 2350. Střely: 33:31

BK Mladá Boleslav: Musil – Morava, Drtina, Toužimský, Jareš, Vyskočil, Pazdera, Derner, Meňhart – Kadlec, Hradecký, Kameš – Nedorost, D.Vrbata, R. Vrbata – M. Krupka, Král, Kostourek – L. Krupka, Stejskal, Weiss. Trenér: Miloslav Hořava.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Pavlas, Mazanec, Kudrna, Kříž, Vála, Drábek, Kubeš, Kočí – Hodek, Koudelka, Jelínek – Pazourek, Fink, Švík – Jankových, Sýkora, Kudrna – Přeučil, Lipina, Vlček. Trenér: Pavel Hynek.

Utkání samotné nabídlo velmi dobrý hokej a boj o každý metr ledové plochy. Hned z prvního útoku zahrozil domácí Kadlec, bekhendový pokus však do branky nenasměroval. Od modré se snažil Sáblika překvapit také Vyskočil. Na druhé straně tváří v tvář Musilovi neuspěl Fink. Tentýž hráč se protáhl do obraného pásma domácích při ústecké přesilovce, pro úspěšnou koncovku neměl ale dostatek klidu. Starší z rodu Vrbatů Radim se blýskl v 15. minutě, kdy jeho bekhendový pokus Sáblik kryl. O minutu později se zámořská posila představila znovu. Stahovačkou se zbavil jednoho z bránících hráčů, na Sáblika v koncovce ale znovu nevyzrál.

Také druhá třetina nabídla hokej velmi dobré úrovně a také spolehlivé výkony obou brankářů – domácího Musila a hostujícího Sáblíka. Strážce boleslavské branky vyzrál na pokus Kudrny, předvedl výbornou práci lapačkou při střele, kterou vyslal Jankových a vychytal také Koudelku. Na druhé straně Sáblik vyrazil střelu Drtiny po akci Krále a ústeckého gólmana neprostřelil zblízka ani Hradecký, který ovšem hostující branku netrefil.

Ve třetí třetině hokej zásluhou obou týmů gradoval a diváci se dočkali i gólů. V 50. minutě stadion vybuchl nadšením po spolupráci bratří Vrbatů – Radim po průniku do třetiny ideálně našel volného Davida Vrbatu a ten nedal Sáblikovi šanci – 1:0. Parádní akci jako vystřiženou z hokejové učebnice odměnili diváci potleskem pro oba hlavní aktéry ve stoje. Hosté však nerezignovali, po oddechovém čase sáhli k power-play a tu také zásluhou Daniela Hodka v 59. minutě po pouhých šesti vteřinách využili.

Ke slovu tak přišlo prodloužení, které rozhodl v 62. minutě svým druhým gólem v zápase D.Vrbata. Nejprve střílel Toužimský, Sáblik jeho střelu ještě vyrazil a David Vrbata jí vrátil do ústecké sítě – 2:1.

Pavel Hynek (trenér HC Slovan Ústí nad Labem): „Už ráno na rozbruslení jsme se hráčům snažili vtloukat do hlavy, že utkání rozhodně nebude z kategorie jednoduchých. Že domácí po třech porážkách v řadě budou hrát na hranici svých možností a s velkým nasazením i obětavostí. A právě to, čeho jsme se obávali, se nám v zápase potvrdilo. Domácí odehráli vynikající zápas. Já doufám, že jsme k jeho úrovni přispěli i my. Musíme sportovně přiznat, že musíme být rádi za bod. Vydřeli jsme ho až v samém závěru. Právě ve zmíněném nasazení, urputnosti a bojovnosti nás domácí předčili. Máme výškovou i váhovou převahu a není normální, že prohrajeme sedmdesát procent osobních soubojů. Pak mě mrzí, že v těch situacích, kdybychom měli projevit zkušenost nebo tu kvalitu, například v početní převaze, tak si třikrát naší přesilovku zkazíme tím, že jsme vyloučení za nedovolené bránění. Měli jsme díky přesilovkám dostatek příležitostí ke vstřelení gólu a my to nevyužili. To mě mrzí. Ale říkám – já jsem rád za bod."

Petr Haken (asistent trenéra Mladé Boleslavi): „My jsme doufali, že už se konečně vše otočí v náš prospěch. V tom se naše očekávání splnilo. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři a hokej, který byl k vidění, se podle mého soudu rozhodně musel líbit. Musím za výkon pochválit všechny naše hráče. A přítomnost Radima Vrbaty? Viděli to všichni dokáže nejen podržet puk, ale je i zároveň vzpruhou pro všechny ostatní. Filip Šindelář dostal pro dnešní zápas volno, aby si odpočinul. Pavel Metlička by v přípravě měl absentovat zhruba tři nebo čtyři dny. Potřebuje klid, trápí ho třísla.“