Ústí nad Labem - V utkání 12. kola I. hokejové ligy ČR přivítali ústečtí hokejisté ve Zlatopramen Areně Horáckou Slavii Třebíč. Úvod duelu patřil hostům, když skóre otevřel v páté minutě v přesilové hře Rostislav Malena. Ve 37. minutě se též v početní výhodě podařilo vyrovnat Jaroslavu Roubíkovi. Rozhodující trefu zaznamenal v 63. minutě Tomáš Fořt, jenž se zasloužil o prémiový druhý bod pro celek z Vysočiny.
st 16. 10. 2013, Zlatopramen Arena
SK Horácká Slavia Třebíč
1:2pp 0:1, 1:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 37. Roubík (Pavlík) – 5. Malena (Laš, Dolníček), 63. Fořt (Dolníček). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda – Beneš, Krátký. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 878. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Zakázaná uvolnění: 3:4. Ofsajdy: 0:2. Vyhraná vhazování: 34:25 (10:8, 9:8, 12:8 - 3:1).

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – F. Pavlík, Z. Sklenička, Vl. Brož, K. Černý, Grin, Vobořil – D. Tůma, Roubík, P. Přeučil – Baránek, J. Kloz, Rod – Budínský, Vávra, Daniel Boháč – Dostálek, M. Hanzl, Pořický. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Rangl, Dietz, Dujsík, Bilčík, Dlapa – Laš, Dolníček, Čuřík – Fořt, Nahodil, T. Vondráček – Křivohlávek, T. Kaut, E. Kadela – M. Čech, Moučka, Přibyl. Trenéři: Kamil Pokorný, Radek Novák.

Úvodní vhazování sice vyhráli hosté, ale domácí se vzápětí zhostili puku a hned z toho byla pěkná akce, na jejímž konci figuroval hostující brankář, který vyrazil puk do rohu. Jako první si přesilovku zahráli hráči Horácké Slavie – v polovině početní převahy vyslal střelu na Petráskovu branku obránce Rangl, ale Petrásek si s jeho střelou poradil. I druhou početní výhodu měli k dispozici Třebíčští, kterou dokázali okamžitě využít – v čase 4:32 skóroval ROSTISLAV MALENA. I ústečtí hokejisté se dočkali přesilovky – paradoxně to byli ale Třebíčští, kdo dokázal zahrozit. Dva útočníci Horácké Slavie ujížděli na jednoho ústeckého obránce, ten si s nimi ale skvěle poradil a jejich šanci překazil. V čase 11:05 byl vyloučen další hráč hostujícího týmu - v největší šanci se octl Budínský, ale nedokázal doklepnout puk za Falterova záda. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a šance byly k vidění na obou stranách. Tři minuty před koncem třetiny protáhl Faltera střelou od modré Pořický, ale puk šel mimo soupeřovu branku. Do konce třetiny stihli rozhodčí ještě jednou vyloučit, tentokrát na domácí straně – do závěrečného hvizdu sice dokázal soupeř Slovan uzamknout v pásmu, ale gól nepadl.

V úvodu druhého dějství se ještě dohrávala přesilovka hostujícího týmu. Hned na začátku nastřelili hosté tyč. Pěknou akci předvedli ve 25. minutě Čech s Moučkou, ve které druhý jmenovaný mířil nad Petráskovu branku. Poté se puku ujali domácí, ale všechny jejich střely Falter pochytal. Nádhernou akci předvedli Hanzl s Pořickým, kteří ujížděli dva na jednoho, nadvakrát si vyměnili puk, ale Hanzlova střela za Falterem neskončila. 10 minut před koncem třetiny se snažil Faltera překonat Baránek z levého kruhu, ale mířil vysoko nad. Na druhé straně se snažil Petráska překvapit Dolníček, ale i s tímto pukem si domácí gólman poradil. V čase 33:15 odpískali rozhodčí další faul na ústecké straně, a tak měla Třebíč k dispozici další ze série přesilovek – Třebíčští rozestavěli přesilovkový deštník, ale jeden z útočníků se dopustil faulu, a tak byly síly vyrovnané. Ve zkrácené přesilové hře fauloval další hráč Třebíče, a tak měli domácí k dispozici 14 sekund přesilovku 5 na 3. V čase 36:52 se i na Slovan usmálo štěstí v podobě vstřelené branky – za Slovan se trefil JAROSLAV ROUBÍK. Minutu a půl před koncem třetiny nebezpečně před Falterem tečoval Tůma, ale hostující gólman zůstal pozorný. Po chybě ústeckých obránců ujížděl sám na Petráska Laš, ale jeho střela šla mimo.

Hned na začátku posledního dějství musel Petrásek hasit šanci hostí, když jeden z třebíčských útočníků poslal žabičkou do brejku Kauta. S jeho střelou si domácí brankář ale dokázal poradit. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a šance viděli diváci na obou stranách. Nejdříve se snažil na straně Třebíče prosadit Čech, po něm byl v šanci domácí Vávra, ale ani jeden z nich nedokázal dopravit puk za soupeřova záda. Téměř v polovině třetí třetiny si Slovan zahrál další přesilovku – naopak to byli opět třebíčští hokejisté, kteří dokázali Petráskovi pěkně zatopit. Ten měl co dělat, aby všechny jejich střely pochytal. V 53. minutě tečoval před bránou puk Kloz, ale Falter zůstal pozorný. Blízko ke gólu měl Budínský, ale ani jeho střela neskončila v soupeřově brance. Minutu před koncem základní hrací doby si Baránek najížděl na soupeřovu branku z levého kruhu, ale Falter jeho pokus vyrazil do rohu.

Na začátku prodloužení se jako první dostali do šance domácí, ale Rodovu střelu Falter vyrazil do rohu. Na druhé straně hasil Petrásek Lašův pokus. V čase 62:41 vstřelil TOMÁŠ FOŘT po chybě ústeckých obránců rozhodující branku.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Chtěli jsme začít zápas aktivně, ale již od začátku nás brzdila naše nesmyslná vyloučení. Naši nedisciplinovanost hosté jednou využili ke vstřelení branky. Do druhé třetiny jsme nastoupili tak, jak jsme měli nastoupit od začátku utkání. Měli jsme pohyb, byli jsme důrazní v osobních soubojích před oběma brankami. Podařilo se nám rovněž využít přesilovou hru. Ve třetí třetině jsme chtěli pokračovat ve zlepšeném výkonu ze druhé třetiny, vytvořili jsme si několik slibných dorážek, ale více nebezpečnější byl soupeř. Podržel nás výborný Michael Petrásek. Utkání skončilo po šedesáti minutách spravedlivou remízou, v prodloužení rozhodla o naší prohře hrubá chyba, kterou soupeř využil a odvezl si navíc druhý bod."

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): "Zápas byl vyrovnaný, jsme spokojení se ziskem dvou bodů. Šli jsme do vedení a na konci druhé třetiny jsme si vybrali pasáž, kdy jsme byli nedůslední, nedůrazní. Domácí využili přesilové hry. Řekli jsme si, že ve třetí třetině musíme přidat na důrazu a pohybu, pokud si chceme nějaký bod z Ústí nad Labem odvézt. Mrzí mě, že jsme na začátku třetí třetiny měli tři tutové šance, kdy jsme byli sami před brankářem soupeře, ale nedokázali jsme vytvořené brankové příležitosti proměnit. Produktivita je náš v současnosti největší problém, musíme se o tom pobavit a zapracovat na tom na tréninku. V závěru utkání Ústí nad Labem vystupňovalo tempo, ale jsme rádi za dva body. Nedokážeme si vysvětlit to, že se nám daří lépe venku než doma, nikdy jsme v podobné situaci nebyli. Zápas doma s Mostem byl o produktivitě, my nejsme schopní dát v domácím prostředí branku. Věřím, že to prolomíme a uděláme radost i domácím divákům, o které nechceme přijít. Výsledky z venku jsou pro nás hodně důležité, ale chceme uhrát pěkné výsledky také doma. Přijelo nás do Ústí nad Labem podpořit přibližně deset fanoušků, jsme jim vděční za to, že s námi jeli takovou dálku a že viděli naše vítězství."

Foto - hlavička Tomáše Mareše: Miroslav Rosendorf.