Ústí nad Labem - V rámci 20. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu zajížděl do Zlatopramen Areny plzeňský výběr trenéra Radka Kampfa. 137 diváků shlédlo v utkání sedm branek, o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Na penalty byli úspěšnější Západočeši, kteří z Ústí nad Labem po výhře 4:3 po samostatných nájezdech odváží dva body. O dvě trefy za ústecký Slovan se zasloužil talentovaný Roman Navarra.
st 21. 12. 2011, Zlatopramen Arena
HC Škoda Plzeň
3:4sn 2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Navarra (Tůma), 5. Rubeš (Šváb), 36. Navarra (Kopta) - 2. Kaňák (Vracovský, Kokoška), 22. Hajšman (Suchý, Krystl), 32. Jakubec (Švarc, Vlček), rozhodující nájezd Švarc. Rozhodčí: Barna - Kabelka, Šimánek. Vyloučení: 2:5, navíc Walter (PLZ) TS; PODR. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 18:36 (5:8, 6:12, 5:10 - 2:5 - 0:1). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4. Zakázaná uvolnění: 6:1. Ofsajdy: 1:5. Vyhraná vhazování: 28:27 (8:5, 11:9, 6:11 - 3:2).

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Klement, Hübsch, Melichar, Balcar, Komár, Loukota - M. Tůma, Kopta, Navarra - Macek, Guman, Koval - Rubeš, Šváb, Kašek - Drha. <b>Trenéři:</b> Jan Čaloun, Martin Šnajdr.

HC Škoda Plzeň: A. Zeman - Tyr, Starý, Walter, Polívka, Kaňák, Hůlka, Pokorný - Jakubec, Švarc, Vlček - Krystl, F. Suchý, Hajšman - Martykán, Kokoška, do 5. Vracovský - J. Stránský, Vavřička, do 5. a od 15. Ivanič. <b>Trenér:</b> Radek Kampf.

Před startem duelu uctili diváci i oba týmy památku zesnulého bývalého československého a prvního českého prezidenta Václava Havla minutou ticha.

Na úvodním buly zvítězili hosté, kterým začátek utkání vyšel lépe. Již po osmdesáti pěti sekundách hry se mladí Indiáni mohli radovat z první branky. Tomáš Vracovský adresoval z rohu přihrávku LUKÁŠI KAŇÁKOVI, který si sjel do prostoru mezi kruhy. Z gólové pozice se čtrnáctiletý Kaňák nemýlil a první střelou na Zvědělíka otevřel skóre klání - 0:1.

Radost hostujícího družstva netrvala dlouho, za dvacet osm vteřin dokázal po téměř totožné situaci vytěžit gól ROMAN NAVARRA - 1:1. Nejproduktivnější hráč Slovanu si dělovkou z mezikruží připsal do kanadského bodování desátý gól.

O necelé tři minuty později, tj. v úvodu páté minuty, Lvíčata vývoj střetnutí dokonce otočila. Na střelecký pokus Jakuba Švába z pravého kruhu Adam Zeman ještě stačil, ale na výborný důraz, kterým se prezentoval FILIP RUBEŠ, byl gólman Plzně krátký - 2:1. Rubeš zaznamenal do svých statistik první gól v letošním ročníku.

Již v minutě následující mohl z brejkové situace vyrovnat Lukáš Martykán. Ústecký brankář Robin Zvědělík přečetl úmysly plzeňského útočníka a svůj celek podržel. Nadešla devátá minuta a s ní i první vyloučení. Za držení protihráče byl na dvě minuty vykázán Indián Jakub Pokorný. Přesilová hra se nevyvíjela pro Slovan nejlépe, v oslabení ujel domácím obráncům Švarc, jenž jen těsně minul levou tyč Zvědělíkovy svatyně.

Další větší šanci si připravil až v závěru úvodní dvacetiminutovky modrobílý Filip Ivanič. Dělovku od modré čáry Zvědělík s přehledem kryl. Po první periodě odcházeli do kabin šťastnější svěřenci Jana Čalouna a Martina Šnajdra, vedli 2:1.

Do druhé části vstoupili hokejisté HC Plzeň 1929 koncentrovaněji, krátce po přestávce si došli pro faul. Střelec první severočeské branky Navarra obdržel od sudího Michala Barny menší trest za podražení. Absenci dle statistik nejlepšího hráče žlutomodrých Plzeňští do minuty náležitě potrestali. Puk se odrazil od Robina Zvědělíka do předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval MARTIN HAJŠMAN a kotouč usměrnil za záda ústecké gólmanské jedničky - 2:2.

Ve 26. minutě si pohlednou akci připravil žlutomodrý Martin Tůma, jenž byl stíhán Lukášem Kaňákem. Tůmovi zakončení nevyšlo podle jeho představ, Kaňák od touše Tůmu čistě odstavil. Hlavní rozhodčí musel svou pravici zvedat až s 30. minutou, kdy do boxu trestoměřičů poslal za podražení hostujícího Ondřeje Polívku. Opět v oslabení se trio Stránský, Švarc a Starý dostalo do přečíslení tři na jednoho. Zvědělík musel čelit několika dorážkám, jedovkám z čepelí Indiánů ale odolal.

Na co už ale nestačil ani maskovaný muž v ústeckém brankovišti, byla střela JANA JAKUBCE z prostoru mezi body pro vhazování v útočné třetině Plzně - 2:3. Milan Švarc adresoval přihrávku volnému Janu Jakubcovi zpoza branky.

Po třetím obdrženém zásahu se musela znovu otevírat vrátka na plzeňské trestné lavici. Filip Suchý inkasoval dvouminutový trest za držení protihráče a Ústečtí měli k dispozici třetí početní výhodu. Z přesilovky stojí za zmínění pouze gólová nahrávka Navarry na Klementa, poslední jmenovaný z bezprostřední blízkosti ale cíl minul!

Ujala se až pěkná souhra, na jejímž konci nestál nikdo jiný než ROMAN NAVARRA. Od levého mantinelu v útočném pásmu přihrál Ondřej Kopta na střed, kde se nacházel připravený Roman Navarra, jenž se zasloužil o svůj druhý zásah v utkání - 3:3. Za stejného stavu skončilo i druhé dějství.

Poslední dvacetiminutovka v úvodu příliš záživný hokej nepřinesla, ochozy Zlatopramen Areny shlédly šancí minimum. Za všechny uveďme alespoň akci plzeňského Filipa Suchého ze 47. minuty. Suchý si vybruslil před Zvědělíka, kterého se snažil překvapit. Brankář Lvů byl pozorný a z míry se vyvést nenechal. V 55. minutě obdržela hráčská lavice hostí dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, ale přesilovou hru domácí opět nesehráli ideálně.

V čase 59:28 min. o všem mohl rozhodnout Ondřej Kopta, jenž byl při úniku faulován Janem Walterem. Za podražení plzeňského zadáka nařídil sudí trestné střílení! Kopta nastřelil Zemanovi levý beton, penalta mu nevyšla. Radek Kampf, trenér Plzně, vycítil šanci a zareagoval oddechovým časem pro své svěřence. Západočeši si nemalou šanci ke skórování opravdu připravili, při okupování Zvědělíkovy klece selhal Jan Jakubec, který patnáct vteřin před koncem řádné hrací doby přestřelil odkrytou část branky! Šedesát minut bitvy vítěze nepoznalo, a tak po dvouminutové pauze následovalo pětiminutové prodloužení.

V prodloužení hraném čtyři na čtyři se ani jeden z týmů k vážnější příležitosti nepropracoval, o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V první sérii skóroval Jakub Vavřička střelou mezi Zvědělíkovy betony, Roman Navarra krok se soupeřem srovnat nedokázal – 0:1 po 1. sérii.
K druhé penaltě za Indiány se odhodlal Tomáš Vracovský, jenž mířil k levé tyči. Na Zvědělíka si nepřišel. Pěkný nájezd provedl Martin Tůma, když vymetl pavučiny z horního růžku Zemanovy branky – 1:1 po 2. sérii.
Třetí sérii započal neúspěšně Filip Suchý, pálil do betonu ústeckého gólmana. Pokud by Marek Macek Adama Zemana překonal, mohlo být rozhodnuto. Tak se nestalo, ze souboje vzešel vítězně brankář Plzně, který forvardovi Lvů kotouč vypíchl – 1:1 po 3. sérii.
O všem rozhodla až čtvrtá série, ve které se podle pravidel mění pořadí. Za Lvy se rozjel podruhé Martin Tůma, jenž zkoušel své štěstí už v sérii s pořadovým číslem dvě. Střelou k pravé tyči Adama Zemana nepřekonal. Ke čtvrté penaltě se postavil MILAN ŠVARC, jenž se zasloužil o bonusový bod pro Plzeň, když si nejprve položil Robina Zvědělíka a do prázdné branky se již bez problémů trefil – 1:2 po 4. sérii.

Po zbytek roku 2011 přezimují svěřenci Jana Čalouna a Martina Šnajdra v tabulce ELIOD extraligy - skupina Západ na poslední, tj. desáté, pozici. K dalšímu zápasu zajíždí mladší dorostenci ve čtvrtek 5. 1. 2012 do nedalekého Litvínova. V aktuální sezóně nasbírali hráči z dvaceti utkání 14 bodů.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Při každém zápase klukům zdůrazňujeme fakt, že bojujeme o každý bod. Každý bod je zlatý, v tabulce ELIOD extraligy mladšího dorostu se nacházíme na dně a naším úkolem je nejvyšší soutěž zachránit. Proti Plzni se nám podařilo uhrát jeden bod, za který jsme rádi. Sahali jsme i po bodech třech, třicet dvě sekundy před koncem řádné hrací doby jsme neproměnili penaltu. Každopádně musím kluky pochválit, poslední měsíc bylo na vysoké úrovni nejen jejich nasazení, ale i vůle pracovat a jít za cílem, který jsme si stanovili. Vidím naše ambice hodně pozitivně, kluci chtějí, makají, odvádí maximum. Věřím, že ve druhé polovině soutěže budeme bodovat víc a víc. Kluci nyní dostanou volno, aby si užili Vánoce a sejdeme se znovu 27. 12. 2011. Do 30. 12. 2011 nás čekají čtyři tréninky, pravděpodobně zvolíme herní formu, abychom hráli dál a nevypadli z tempa. Samozřejmě potrénujeme i kondici, ale mezi svátky necháme všechny odpočinout, neboť hrát od začátku sezóny o o záchranu, je na psychiku velmi náročné. Po Novém roce zajíždíme 5. 1. 2012 do Litvínova, s tréninky začneme 2. 1. 2012 nebo 3. 1. 2012. Já osobně se na Vánoce těším, odpočinu si od hokeje v rodinném kruhu. Mí kluci obdrží od Ježíška nějaké hokejové věci."

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): "Ztratili jsme bod, přestože jsme si vytvořili hromadu šancí. Puky jsme stříleli do gólmana, koncovka u takto mladých hráčů není optimální. V závěru nás podržel při trestném střílení gólman Zeman, vzápětí jsme jeli tři na jednoho. Kluci akci sehráli výborně, ale zakončení jim nevyšlo. Time-out před touto situací jsem si vzal z důvodu, abych hráčům právě toto vysvětlil a nakreslil. Sehrané to bylo jedničku, ale jak jsem již zmínil, trápí nás koncovka. Letos bychom se chtěli pokusit o postup na Mistrovství ČR. Ve Spartě a Chomutově mají tři až čtyři hráče ročníku 1997 (mladší ročník kategorie ml. dorost; pozn. red.), zatímco my jich máme jedenáct a v tom vidím oproti nim hlavní rozdíl. Naši hráči budou alespoň na příští rok rozehraní, dvě zmíněná družstva volí jinou cestu, hrají na staré hráče a příští rok si starší hokejisty kluby těchto parametrů opět dokoupí. Podle mého názoru máme stejnou strategii, jako například tým Ústí nad Labem, ale každý trenér má jinou filozofii. V každém případě by ale poměr mladšího a staršího ročníku v dané kategorii měl být přibližně 50 na 50. Ve čtvrtek ještě máme trénink, poté budeme pokračovat až 28. 12. 2011, kdy začneme dvoufázově. Potom budou následovat tři dny volno, soutěž začíná už 5. 1. 2012. Před utkáním by měly být čtyři tréninky, ale hráči si potřebují odpočinout. V průběhu soutěže nemáme den pauzu a všichni toho mají dost. Zaměříme se na koncovku, střelbu a techniku bruslení."