Ú s t í n/L. - Slovan v domácím prostředí nedokázal Motor porazit, a tak body putují do Českých Budějovic. Zápas rozhodla individuální nedisciplinovanost a také samozřejmě mnoho střel, kterými hostující celek zasypal domácího brankáře Volkeho. Žlutomodří splnili sérii čtyř zápasů na padesát procent.
čt 4. 1. 2018, Zimní stadion Ústí n. L.
ČEZ Motor České Budějovice
1:4 0:1, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 45. L. Volf (Roubík) – 11. Fillman (Galamboš), 29. Heřman (Fillman), 50. Nedorost (Galamboš, L. Květoň), 59. L. Květoň (Vlček). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:4, navíc OT za NESP (Vrdlovec, Šenkeřík). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 307. Střely na branku: 18:48. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Bernad, Šenkeřík, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Hes, Vaněk – Smolka, Roubík, L. Volf – Kružík, Vrdlovec, D. Merta – M. Chalupa, Severa, Macek – T. Jandus, Najman, Navarra.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Kučný, Fillman, Pýcha, F. Novák, Pavlin, Vráblík – L. Květoň, Galamboš, Nedorost – M. Bárta, Vlček, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – Dostálek, Doktor, Martin Novák.

V první třetině předváděly oba týmy zajímavý hokej. Na obou stranách bylo vidět hodně akcí. Ze začátku třetiny byl aktivnější Slovan, ale po oslabení domácích se karta obrátila. Hosté sice v osmé minutě nevyužili přesilovku, ale o dvě minuty později se před Volkeho dostal Petr Galamboš. Jeho neúspěšnou střelu dorazil Mitchell Fillman. Poté se Slovan snažil vyrovnat skóre, ale nepovedlo se mu to ani při přesilovce pět na tři. Zbytek třetiny byl v režii hostů. A tak první dvacetiminutovka skončila 0:1.

I v druhé třetině se hrálo pět na tři tentokrát na straně Budějovic, ale ani hosté neuspěli. Ani to je neodradilo v nasazení a dále se dobývali za záda Volkeho. Vstřelit branku se povedlo Martinovi Heřmanovi až v deváté minutě. V desáté minutě Slovan nevyužil další přesilovku. V druhé polovině hosté opět útočili na brankáře domácích, který v tomto zápase předváděl velice dobrý výkon. Hosté hráli v druhé třetině takticky a nepouštěli Slovan do výraznějších šancí.

Do třetí třetiny šel Slovan s aktivním nasazením a povedlo se mu v páté minutě vstřelit gól. Branku dal po nahrávce Jaroslava Roubíka Lukáš Volf. Oba týmy začaly taktizovat a nepouštěly se do větších akcí. V desáté minutě zvýšil vedení hostů Václav Nedorost. Budějovice držely Slovan pod tlakem a dvě minuty před koncem zápasu vstřelil poslední gól Lukáš Květoň. Zápas tak skončil 1:4.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): I přes prohru musím hráče pochválit, bojovali, snažili se. Hrajeme to, na co máme a Budějovice dnes byly nad naše síly.

Luboš Rob (ČEZ Motor České Budějovice): Věděli jsem o Ústí, že má ve svém kádru zkušené hráče, kteří chtějí hrát hokej, který se fanouškům líbí. Hru výrazně ovlivnilo to, že Slovan neproměnil dvouminutovou přesilovku pět na tři. My jsme se pak dostali do vedení a hrálo se nám lépe. Zápas jsme měli pod kontrolou a zasloužili jsme si ho vyhrát.