Ladislav Vlček, který je u týmu Lvů na zkoušce.">
D ě č í n - Ke druhému přípravnému utkání na "vlastním" ledě si ústečtí hokejisté pozvali východočeské Energetiky. Bylo to první střetnutí z náročné třízápasové série v tomto týdnu. Všechna mužstva nastupují k těmto zápasům z plného tréninku, díky čemuž se pod jejich výkon může podepsat i únava. Pokud tomu tak bylo i dnes, lépe tuto fázi přípravy překonali hosté z Hradce Králové. Šestigólový příděl pomohl jednou asistencí trochu zmírnit i odchovanec z kladenské líhně Ladislav Vlček, který je u týmu Lvů na zkoušce.
út 10. 8. 2004, Děčín
Královští lvi Hradec Králové
2:6 0:1, 1:3, 1:2

Branky: 38. Mazanec, 42. Fink - 19. Kubišta, 25. Fejgl, 32. Polák, 36. Fejgl, 48. Martinec a 58. Beck. Rozhodčí: Florián. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 200.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Vála, Drábek, Pavlas, Mazanec, Kříž, Kubeš, Staněk, Kočí, Černý - Koudelka, Hodek, Vlček - Fink, Sýkora, Jankových - Volráb, Buďa, Kudrna - Jelínek, Tvrzník D., Švík - Tvrzník M.

Královští lvi Hradec Králové: Hylák (30. Dušek) - Mečiar, Fejgl, Suchý, Hendrych, Šeda, Táborský, Kostka, Procházka - Beck, Roubík, Fořt - Polák, Martinec, Šulc - Gron, Domin, Suchý - Horák, Kubišta, Potůček

Úvod zápasu patřil domácím hokejistům. Svoji převahu ale v prvních 5 minutách nedokázali zúročit, a tak se o slovo přihlásili i hosté. Sáblíkovu lapačku prověřil střelou z kruhu Polák. O 2 minuty později si na druhé straně vypracovala dvě šance Sýkorova řada. V 10. minutě se po chybě Kubeše dostal k puku Gron, ale zblízka se proti domácímu brankáři neprosadil. Asi největší šanci domácích v 1. třetině měl ve 13. minutě Fink, když se po vyhraném vhazování dostal do brejku, ale jeho pěknou kličku Hylák bravurně betonem zneškodnil. Od 15. minuty hráli Lvi téměř 4 minuty přesilovku 5 proti 4, ale vůbec se jim nedařila. Naopak těsně před návratem Grona z trestné lavice ujel Kubišta a nedal Sáblíkovi nejmenší šanci.

Ve 23. minutě dostali možnost hrát přesilovku také hosté. Do návratu Sýkory z trestné lavice chybělo 9 vteřin, když po rychlé akci na jeden dotek zavěsil Fejgl. Poté se dostali ke slovu opět domácí Lvi, ale ani šance Budi a chvíli po něm Sýkory gólem neskončily. Zhruba v polovině zápasu byla k vidění pěkná narážečka bratranců Tvrzníků, ale ani tato šance nepřinesla změnu skóre. To se ale měnilo vzápětí, když na druhé straně po zmatcích v domácí obraně doklepl za Sáblíkova záda kotouč Polák. O 3 minuty později putoval za nafilmovaný pád na trestnou lavici Jankových, ale nestačil se ani pořádně posadit, když následovala navlas stejná akce jako při předešlé přesilovce a na 4:0 pro hosty zvýšil opět Fejgl. Skóre druhé třetiny uzavřel ve 38. minutě po bleskovém protiútoku Mazanec - 1:4.

Vstup do závěrečné třetiny vyšel opět lépe domácím. Hned po minutě hry dostal Fink od Jelínka přihrávku do jízdy a na dvakrát brankáře Východočechů prostřelil. Zdálo se, že by mohlo dojít ke zdramatizování zápasu, zvláště když vzápětí hráli Lvi přesilovku. V té si vytvořili dvě jasné šance, ale Dušek v hradecké brance se překonával. Hosté už ale žádné drama nepřipustili, naopak dvěma brankami své vítězství pečetili. Nejprve Martinec ve 49. minutě poslal po zaváhání Finka ze vzduchu kotouč za Sáblíkova záda a o 10 minut později se trefil hned po Roubíkově vyhraném vhazování po víko Beck.