Ú s t í n/L. - 47 vteřin vedli ústečí hokejisté ve středečním souboji s Třincem, vstřelili stý gól v extralize a využili dvě přesilovky. To jsou veškerá pozitiva utkání 49. kola extraligy. Jinak totálně propadli. Ne až tak herně, ale výsledkově rozhodně. Padli ve střetu se severomorovským celkem vysoko 2:6, když hosté rozhodli duel třemi bleskovými výpady během dvou a půl minuty na začátku druhé třetiny a odskočili z 2:3 na 2:6. Nevyvedenou domácí premiéru zažil mladý slovenský brankář Tomáš Hiadlovský, který v brance strávil 5:47 min. a musel lovit tři puky ze své sítě.
st 13. 2. 2008
HC Oceláři Třinec
2:6 2:3, 0:3, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Čaloun (Káňa), 13. Zápotočný (Novák) - 9. Moravec (Tomík), 14. Sekeráš (Štefanka), 19. Výborný (Štefanka), 24. Peterek (Korhoň), 24. Korhoň (Peterek), 26. Martynek (Peterek). Rozhodčí: Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:10, navíc Štefanka a Polanský (TŘI) 10 min. NESP. Využití: 2:0. Diváci: 3250. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund (21. - 26. Hiadlovský) - A. Novotný, Pojkar, Hořava, Zápotočný, Němeček, Vágner, Zeman - Čaloun, Káňa, F. Mrázek - V. Novák, Špirko, A. Nedorost - Janků, Pazourek, Šaffer - Krajči, Šagát, Klobouček - Hovorka.

HC Oceláři Třinec: Čechmánek - Sekeráš, M. Výborný, Malec, Kundrátek, Pácal, kania - Tomík, Štefanka, D. Moravec - P. Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Skořepa - Hrňa, Steber.

Velmi důležité utkání o postup do play off začali hosté aktivně, Zikmund musel zasahovat už po 19 vteřinách. Vzápětí však svou aktivitu přehnali a museli se bránit v oslabení. Z poměrně opatrné hry vybočila až 8. minuta, kdy se domácím v oslabení povedlo před Čechmánkem zamotat hlavu celé třinecké pětce. O minutu později však už bylo vše jinak. Už v plném počtu dali Lvi před Zikmundem příliš prostoru Moravcovi a ten poslal hosty do vedení. Vyrovnání přinesla využitá přesilovka ve 12. minutě. Akci na jeden dotek zužitkoval Čaloun. Že přesilovky mohou změnit průběh utkání, dokázali domácí o minutu později, když další třinecké vyloučení potrestal po půlminutě Zápotočný. Divokou dvouminutovku zakončili hosté, když hned po bully v útočném pásmu vyrovnal střelou od modré Sekeráš. Do kabin nakonec šli veselejší hosté. V 19. minutě spíš jen nahodil od levého mantinelu kotouč na branku Výborný a k překvapení všech skončil puk v brance.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s druhým brankářem. Na rozdíl dvou gólů utekli hosté ve 24. minutě když zcela nepokrytý Peterek střílel do prázdné branky. Ještě v tomtéž střídání udeřili po další nedůslednosti před Hiadlovským hosté opět. Tentokrát si hráči role vyměnili a branku střílel Korhoň - 2:5. Naprostým debaklem začínal zápas zavánět ve 26. minutě. Do volného prostoru dostal přesný pas Martynek a nikým neatakován zvýšil vedení Ocelářů na 6:2. Současně se vrátil do domácí branky Zikmund. V pohodě hrající hosté toho domácím mnoho nepovolili a Zikmund byl ve stálé permanenci. S přibývajícími minutami se domácí více a více tlačili do útoku a získávali mírnou převahu, což bylo dáno i tím, že hosté se stáhli do obrany.

Ve třetí třetině dostali domácí brzy možnost hrát přesilovku 4 proti 3 a poté 5 proti 4, ale vytěžili z ní jen tyčku Pojkara. Poté se hrál nepříliš atraktivní hokej se spoustou přerušení, hra postrádala plynulost. Teprve až ve druhé polovině závěrečné třetiny získala hra trochu spád. Zápas se zdál být rozhodnutý, příliš se nebránilo a útoky se přelévaly ze strany na stranu. Ke vstřelení branky domácím nepomohla ale ani minutová dvojnásobná přesilovka v 53. minutě. Poté už se utkání jen dohrávalo.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): "Zápas nebyl tak jednoznačný, jak vypadá výsledek. Na konci první třetiny jsme dali šťastný třetí gól, když soupeř předtím výborně zahrál dvě přesilovky. Nám se povedl vstup do druhé třetiny, to rozhodlo a splnili jsme tak v Ústí roli favorita."
Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Začali jsme dobře, první třetina byla vyrovnaná, ale ve druhé jsme během tří minut dostali tři góly a bylo rozhodnuto. Střídajícího brankáře Hiadlovského naši hráči příliš nepodrželi. Všechny branky jsme dostali z předbrankového prostoru, když soupeř vyhrál bully."