M l a d á B o l e s l a v - V naprosto jiném tempu vstoupili do utkání hokejisté domácího Bruslařského klubu a Ústečtí Lvi měli od úvodního hvizdu daleko více práce než v předchozím utkání. Na první gól domácích, který dokázali vstřelit až po více než 90 minutách barážových bojů, modrožlutí rychle zareagovali. Poté si ale Mladoboleslavští vypracovali dvougólový náskok, který hosté už pouze snížili. Před zápasy na ledě Ústeckých Lvů je tak série vyrovnnaná 1:1.
čt 7. 4. 2011, ŠKO-ENERGO ARÉNA
BK Mladá Boleslav
3:2 0:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 31. Chaloupka (Pabiška), 37. Boháč (Pabiška, Žabka), 46. Pabiška (Vrbata, Žabka) - 34. Jan Kovář (P. Hořava, Poživil), 48. Roubík (Alinč, Pojkar). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:2. Diváci: 3470. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen - Bahenský, Divíšek, Matějovský - Vrbata, Plodek, Pabiška - Tvrdík, Štefanka, Macho - Lenc, Hrdel, Boháč.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Jan Kovář, Alinč, Sklenička - Čurilla, Pajič, Diviš - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

Boleslav začala o poznání aktivněji, než tomu bylo v prvním barážovém duelu. Hned po vyhraném vhazování si cestu do útočné třetiny našel po levém křídle Matějovský, trefil ale jen boční síť branky. Brzy poté provětral Schwarzovu lapačku Hanzl a také Ústí zabralo. Hra působila vyrovnaným dojmem a přelévala se z jedné strany hřiště na druhou, což zvlášť domácí publikum přijalo vzhledem ke středečnímu zápasu s povděkem. Lvi mohli jít do vedení, Alinč dostal před boleslavským gólmanem spoustu prostoru, s mícháním s pukem to ale nakonec přehnal.

Boleslav dostala jako první možnost zahrát si přesilovku a ta z jejího pohledu nevypadala vůbec špatně. Ústečtí ale dobře bránili, takže zjednodušená hra i častější střelba pro Boleslav stejně nikam nevedli. Když nic jiného, početní výhoda ale Středočechy nakopla a až do konce třetiny tak bylo vidět a slyšet hlavně je. Tvrdík tečoval puk jen těsně vedle klece a Plodek si připsal zatím asi vůbec největší šanci, když zpracoval dlouhou přihrávku a vyrazil na Francouze úplně sám. Nakonec však ani nevystřelil.

Druhou třetinu se snažili hosté přidat, protože zvlášť ke konci té první za Boleslaví citelně zaostávali. Tlak se Lvům vyplatil, vykoledovali si jím faul Macháčka. Ústí však dělalo potíže trvaleji se usadit v útočném pásmu. Po vystihnutí jeho přihrávky navíc hostům ujel Bahenský. Se svou šancí ale naložil zhruba stejně jako Plodek v úvodní dvacetiminutovce. Středočeši nepřestávali na ledě dominovat. Pajič sice dobře mířil k Schwarzově tyčce, následně ale fauloval a Boleslav si pouhé čtyři vteřiny před jeho návratem připsal vůbec první barážovou branku. Od modré se trefil Petr Chaloupka.

Nechvalně známé problémy s vlastními fauly se však projevily také na straně středočeského celku. Macháček s Matějovským poslali své spoluhráče na 28 sekund pouze do tří. Dvojnásobnou přesilovku sice Lvi nevyužili "časově", Macháček ale sotva stačil dostoupnout na led a už hosté slavili vyrovnání. Odrazem o mantinel zabodoval Jan Kovář. Schwarz zůstal bez šance. Bruslaři nicméně z druhé třetiny nakonec přeci jen odešli jako vítězové. Kdosi z jejich řad sice nejprve nastřelil jen břevno, očividně zmatený Francouz ale už nestačil reagovat proti Danielu Boháčovi.

Třetí dějství začínala Boleslav v přesilovce a převaha tak zůstala na její straně. Šanci si připsal Hay, který na Francouze vystřelil z kruhu. Trefil však přímo jeho hrudník. Benda následně nedobrovolně nabídl šanci soupeři, když na dvě minuty odpochodoval na trestnou lavici. Vyrovnat mohli Alinč nebo Mikulík, zvlášť prvně jmenovanému chybělo jen pár centimetrů. Už zase za plného počtu hráčů na ledě si udělali radost domácí. Po dlouhé době se Boleslavi podařilo rozehrát akci tak, že zakončení vedlo přímo do odkryté klece, kam puk už pouze dorazil Lukáš Pabiška. Že by Ústí hodilo hokejky do žita se ale rozhodně říct nedá. Domácí si s fauly ne a ne dát pokoj, a tak musel brzy Schwarz lovit puk po střele Jaroslava Roubíka, proti němuž už se nestačil přemístit.

Ústí se chopilo příležitosti a na Boleslavské citelně přitlačilo. Střelu Kloze si Schwarz dokonce hodil málem do brány sám, jak se snažil puk zuřivě odstranit z dosahu nejen své klece, ale také hokejek soupeře. O něco později se zase potrápil s ranou Mikulíka, který si vyjel z rohu. Středočeši si zkrátka a dobře začali koledovat. Nahození Haye na druhé straně bylo jen jedním z mála, co domácí předvedli v útočném pásmu. Při likvidování střely Hanzla Schwarz navíc upadl a puk se mu vykutálel z výstroje. Domácí publikum v tu chvíli přestalo dýchat. V polovině 59. minuty odešel na trestnou lavici Matějovský a Boleslav věděla, že může být hodně zle. A zařídila se podle toho. Ústí toho ani po odvolání Francouze z branky mnoho nevymyslelo a ačkoliv Boleslavi gól do prázdné branky nebyl pro dřívější přerušení hry uznán, nakonec své těsné vedení uhájila.

Vladimír Hiadlovský (BK Mladá Boleslav): Po křečovitém výkonu z předešlého zápasu jsme předvedli hokej, který se musel líbit. Svým způsobem u nás nastal obrat o 360 stupňů a nastoupila jiná Mladá Boleslav. To se odrazilo i na výsledku, i když až do konce to bylo napínavé. Všichni jsme přesvědčeni, že jsme dnešním zápasem všem dokázali, že mladoboleslavský hokej chceme v extralize udržet.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): Očekávali jsme, že na nás domácí vlétnou a nebudou hrát tak bázlivě jako v prvním zápase, což se naplnilo. Hráli agresivně a dostávali se do šancí. Bohužel nám nešla oslabení, i když nás domácí vyloženě nepřehráli po nějakých signálech. Hlavně druhý gól byl nešťastný, kdy puk skákal po břevně. Celkově asi rozhodl gól na 3:1 po naším chybě, pak už jsme stačili jen snížit."