Ú s t í n/L. - Nejlepší klub Slovinska se třináctkou plejerů, kteří byli v kádru slovinské reprezentace na letošním mistrovství světa v Lotyšsku, se představilo na ledě ústecké Lví arény. Podobně jako ve včerejším utkání s Kladnem soupeř dvakrát vedl a Lvi dvakrát úspěšně srovnali. Na třetí zásah znovu brankovou odpověď nenalezli a podruhé ve dvou dnech na vlastním ledě prohráli. Tentokrát 2:3. Slovinci vedli po zásahu Pretnara. Za šest minut srovnal Hulva. Na dorážku Goličiče znovu po šesti minutách odpověděl Jiří Kudrna. Přestože po trefě Manfredy měli domácí k dispozici ještě sedm minut a pět vteřin, srovnat již nedokázali. Ani při závěrečné power play.
pá 18. 8. 2006
HK Acroni Jesenice
2:3 0:0, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 34. Hulva (Pazourek), 52. Jiří Kudrna (Klobouček) – 28. Pretnar (Dervarič, Varl), 46. Goličič (Terlikar, Pretnar), 53. Manfreda (D. Rodman). Rozhodčí: Štěpán - Vitík, Mašek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund – Nádašdi, Grof, Ficenc, Hořava, Zápotočný, Houdek, Jan Kudrna, Suchánek – Hulva, Pazourek, Antoš – Ivan, Slížek, Klimt – Švagrovský, Přeučil, Vítek – Kloz, Klobouček, Jiří Kudrna

HK Acroni Jesenice: Glavič - Kranjc, Sotlar, Robar, Vidmar, Goličič, Dervarič, Mlinarec, Klinar - Žagar, Vnuk, Rodman M. - Remar, Manfreda, Terlikar - Varl, Pretnar, Rožič - Hafner, Bremec, Rodman D.

Hned během prvních 3 minut utkání předvedli několikrát své kvality brankáři na obou stranách. Jako první si v utkání zahráli v 6. minutě přesilovku domácí, museli se při ní ale spíše bránit. V 11. minutě našel Švagrovský zpoza branky dobře postaveného Vítka, jeho volej se ale jen otřel o horní tyč Glavičovy svatyně. Vzápětí hráli Lvi další přesilovku, během níž si vytvořili velký tlak. Hrál se velmi svižný a důrazný hokej. Další velkou šanci zmařil brankář slovinského mistra v 19. minutě, když byli v přečíslení Klimt se Slížkem.

Hosté vletěli do prostřední části doslova jako uragán. Hned v její úvodní minutě se vyznamenal domácí brankář Zikmund. Poté si Lvi ve vlastním oslabení vytvořili dvě velké šance. Těsně po naskočení Nádašdiho z trestné lavice, ve 28. minutě, objel rozjetý Pretnar Antoše a tvrdou ranou z kruhu otevřel skóre - 0:1. O 4 minuty později dostal Bremec přesný pas před odkrytou část branky Slovanu, Zikmund však pohotovým rozklekem cestě kotouče za svá záda zabránil. Poté si domácí vytvořili tlak, který přibrzdil faulem Rožič. Přesilovku hráli Lvi pouze 18 vteřin. Pazourek z brankové čáry nabil Hulvovi, který ranou z voleje upravil na 1:1.

Ve 46. minutě vystřelil na Zikmunda Goličič. Domácí brankář ale puk neudržel a slovinskému útočníkovi se vyplatil důraz - 1:2. V polovině závěrečné třetiny se do brejku dostal Klobouček. Těsně před Glavičem zamíchal s pukem, ale brankář Jesenice se nenechal vyvést z konceptu a kotouč chytil. V 52. minutě Klobouček zachytil rozehrávku hostí, mezi kruhy nahrál Jiřímu Kudrnovi, jenž našel skulinku mezi pravou tyčkou a vyrážečkou Goličiče - 2:2. Z vyrovnání se ale Lvi radovali jen necelých 90 vteřin. Útočníci Jesenice doslova rozebrali domácí pětku a Manfreda střílel do prázdné branky - 2:3. S přibývajícími minutami dostávali domácí hokejisté svého soupeře stále pod větší tlak, ale k vyrovnání jim už nepomohla ani závěrečná čtyřicetivteřinová powerplay.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Myslím si, že to bylo kvalitní utkání a na to, že jsme tento týden hráli třetí utkání, z toho dvě ve dvou dnech, tak to bylo velmi rychlé. Soupeř byl kvalitní, byli to technicky velice dobře vybavení hráči. V rychlosti jsme se jim postupně přizpůsobili a když jsme v závěru hráli opravdu naplno, tak jsme ukázali, jaké jsou možnosti a síly tohoto mužstva. Se sestavou jsme hodně míchali, dnes jsme ještě zkoušeli nějaké varianty, ale jinak si myslím, že základní formace jsou už dané. Rádi bychom přivedli ještě jednoho útočníka a možná i obránce."