Kadaň - Třetí výhry v řadě dosáhli ústečtí hokejisté na ledě Kadaně. V zápase se dostali do vedení 4:0 po dvou třetinách. V poslední části hry sice dopustili drobné komplikace, ale podařilo se jim vyhrát. Slovan se raduje z výhry 6:3. Velký podíl na tom měl Lukáš Volf s pěti kanadskými body (2+3)
so 5. 1. 2019, ZS Kadaň
SK Trhači Kadaň
3:6 0:0, 0:4, 3:2

Branky a nahrávky: 45. Maršoun, 51. Eliáš (Tupý, J. Svoboda), 56. Hajič (Wágner, Eliáš) – 22. Jeřábek (Merta, Volf), 26. Chrpa (Volf, Jeřábek), 32. Volf (Chrpa), 35. Volf (Jeřábek), 49. Krliš (Gottfried, Zukal), 60. Merta (Volf). Rozhodčí: Šindel, Veselý - Maštalíř, Tvrdík. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 3:5, 3:6.

SK Trhači Kadaň: Kuchař – Šefl, Eliáš, Klejna, Hajič, Cestr, Popela (A), Nerad – J. Svoboda, Rindoš, Maršoun – Šulek, Sommer (C), Wágner – Vašíček, Tupý, Homer – Kanický, Bláha.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stezka – Hes, Březák, Weinhold, Jeřábek, Zukal, Mert, Gottfried – Melka, Roubík, Tůma – Chrpa, Volf, Merta – Krliš, Davídek, Planý.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej z obou stran, více práce v brankovišti předvedl Ondřej Kuchař. Jako první se ke střele dostal Ústecký Melka, který prověřil Kuchařovu vyrážečku. K další střele se dostal Davídek, i v tomto souboji byl úspěšnější Kuchař. Za domácí se v největší šanci objevil Jan Svoboda, když po jeho střele z pravého kruhu zazněla tyč Stezkovi brány. Kadaňský tlak se stupňoval, z čehož vyplynul hostující faul. V této přesilovce se hosté dostali k odraženému puku, konkrétně to byl Jakub Mert, který svůj únik zakončil do ochranné sítě nad domácí brankou. Ve zbytku přesilové hry se již nic neudálo, a nerozhodný stav platil i po první siréně.

Ve druhé třetině ukázalo Ústí svou aktivitu., z čehož vyplynula i první hostující branka. Radek Jeřábek nahodil od modré čáry puk, který Ondřej Kuchař hrudí vyrazil do těla svého spoluhráče Pavla Sommera, od kterého se kotouč dostal za brankovou čáru - 0:1. Aktivita Ústeckých nadále stupňovala a k vidění byla druhá branka zápasu. Lukáš Volf vyslal tvrdou střelu, která se od mantinelu odrazila přímo na hokejku Jakuba Chrpy, který měl před sebou odkrytou část branky - 0:2. poté se do šancí dostala i Kadaň, ale všechny jejich pokusy likvidovala hostující obrana v čele s Alešem Stezkou. Po těchto nevydařených pokusech se o slovo přihlásili opět hosté z Ústí nad Labem. Jakub Chrpa vyslal do samostatného úniku Lukáše Volfa, který si před brankářem Kuchařem přibrzdil a poslal puk na lapačku domácího muže s maskou - 0:3. Kadaňské trápení pokračovalo i nadále. Radek Jeřábek našel zpoza branky rozjetého Lukáše Volfa, který střelou zápěstí překonal Kuchaře po čvrté - 0:4. Do konce druhé třetiny byli k vidění dvě přesilové hry domácích, ty ovšem hosté zvládli bez větších problémů.

Aktivita hostujících se stále stupňovala, ale jako první v této třetině se prosadila Kadaň. Petr Maršoun si převzal puk ve středním pásmu a své sólo zakončil až za záda Aleše Stezky, který byl po tomto inkasování velmi rozhořčen - 1:4. Hosté se ale nenechali zaskočit a na inkasovanou branku odpověděli vstřelením pátého gólu. Pavel Gottfried přihrál mezi kruhy, kde byl připravený Pavel Krliš, který trefil mezírku mezi betony Ondřeje Kuchaře - 1:5. I na tento gól přišla stejná odpověď, tentokrát ze strany domácích Trhačů. Jiří Tupý předložil kotouč Filipovi Eliášovi, který prostřelil Stezku na vyrážečku a zaznamenal tak první gól v dresu Trhačů - 2:5. Následovala velká šance Tomáše Hajiče, který ale nedokázal překonat Stezku ani na dvakrát. O pár vteřin později bylo vše jinak. František Wágner přihrál mezi kruhy, kde byl připravený Tomáš Hajič, který prostřelil Stezku mezi betony a napodobil Filipa Eliáše, když si taktéž připsal první gól v dresu Trhačů - 3:5. Poté se několikrát vyznamenal Ondřej Kuchař, který zastavil několik pokusů Ústeckých. Čas plynul a domácím trenérům nezbývalo nic jiného, než zkusit hru bez brankáře. V této herní situaci hosté udeřili po šesté. David Merta zužitkoval přihrávku od Lukáše Volfa - 3:6.

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Přestože jsme dneska měli hodně mladý tým, tak první třetina byla odehraná maximálně zodpovědně. Ve druhé periodě jsme dostali nešťastně odraženou branku. Následně jsme se snažili hrát spíše dopředu a dostali jsme další tři góly. Druhá dvacetiminutovka nám prohrála zápas. Když jsme ve třetí třetině dali první gól, tak nás to nakoplo a ve třetí třetině se ukázalo, že i ti mladí hráči hokej hrát umí.“

Martin Štěpánek (Hokej Ústí nad Labem s.r.o.): „Jsme spokojeni s výhrou. Věděli jsme o situaci Kadaně, přesto jsme nechtěli zápas podcenit. První třetina byla vyrovnaná, ale poté jsme začali mít zápas pod kontrolou a ve druhé dvacetiminutovce jsme vstřelili hned čtyři branky. Co mě ale mrzí je, že přestože jsme se domluvili, že budeme hrát bez inkasovaného gólu, tak jsme se soustředili spíše na útok, což Kadaň trestala. Naštěstí jsme tempo Trhačů ve třetím dějství ustáli a získali potřebné tři body.“