Ú s t í n/L - Potřetí za sebou nedokázal Slovan na domácím ledě zvítězit v normální hrací době. Co víc, po porážce od Jindřichova Hradce a dvoubodovém vítězství po prodloužení s Berounem si všechny body z Ústí odváží Hradec Králové. Domácí sice v přesilovce čtyři na tři Romanem Červenkou korigovali dvoubrankový náskok hostů. Na vyrovnání však nedosáhli. Naopak v závěrečné třetině pečetil vítězství druhým gólem Vondráček. Lvi tak podruhé v sezóně ve Lví aréně nebodovali. Těšit je tak může jedině rozhodnutí prvoligové komise, která jim přiřkla kontumační výhru v Havířově.

st 4. 1. 2006
Královští lvi Hradec Králové
1:3 0:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 36. Červenka (Grof, Jankových) - 11. Vondráček (Koudelka, Šeda Jan), 33. Šeda Michal (Přeučil, Koudelka), 49. Vondráček (Černý). Rozhodčí: Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:8 , navíc Jankových (UNL) 5 min + DKU. Využití: 1:0. Diváci: 1950. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Střely na branku: 24:26 (9:10, 8:9, 7:7).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Zápotočný, Mazanec, Vála, Pavlas, Grof, Kuchler - Buďa, Slížek, Kudrna Jiří - Fink, Antoš, Jech - Jankových, Červenka, Klimt - Kloz

Královští lvi Hradec Králové: Dušek - Toužimský, Černý, Suchý Petr, Šeda Michal, Blanár, Hendrich - Fořt, Roubík, Tvrzník - Přeučil, Koudelka, Vondráček - Šeda Jan, Domin, Fišer - Diviš, Volráb

Bez pěti hráčů, z toho čtyř obránců, základní sestavy nastoupili domácí Lvi k prvnímu zápasu v novém roce. Na místě obránce zaskakoval dokonce i útočník Kuchler, který měl navíc v nohách včerejší zápas Kladna proti Zlínu. V kombinované sestavě se domácím nedařilo téměř nic. Ze začátku zahrozili Finkem a Klimtem, poté bekhendem nenachytal Duška Červenka, ale to bylo na dlouhou dobu vše. V 6. minutě vypálil od modré Suchý, ale Sáblíka nepřekvapil. Vzápětí hned po vhazování pálil z první Domin, ale skóre zůstalo stejné. Změnilo se až v 11. minutě. Po mnohonásobné teči a odražení se kotouč dostal až před zapomenutého Vondráčka, který ho uklidil za Sáblíkova záda. V 15. minutě šel ve vlastním oslabení do souboje 1 na 1 Diviš, ale nepřešel přes Mazance. Ze sedadel zvadla diváky akce ve 20. minutě. V přesilovce se přes dva hráče proháčkoval Grof, přihrál Finkovi, jehož střela orazítkovala tyč i břevno a vrátila se do pole. Vyrovnat mohl vzápětí Jankových, ale mířil vedle odkryté branky.

Hned od začátku se hra přelévala ze strany na stranu, velkou šanci měl Červenka, ale po příhře Antoše od zadního mantinelu netrefil branku. Větší nebezpečí přinesla až 31. minuta, když nebezpečně přes hráče střílel Fořt. O další 2 minuty později už se měnilo i skóre. Mazanec nevyhodil kotouč z pásma a Šeda od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Sáblík viděl puk asi až v brance - 2:0. Poté Dušek v přečíslení vychytal Klimta a Pavlas netrefil branku. Ve 36. minutě hráli domácí přesilovku 4 proti 3. Jankových si s Grofem několikrát vyměnili kotouč, druhý jmenovaný pak nečekaně přihrál na druhou stranu Červenkovi, který se střelou z voleje trefil do horního vzdálenějšího rohu hradecké svatyně. 2 minuty před druhou sirénou se ještě Dušek musel hodně natáhnout proti pokusu Grofa.

V úvodu závěrečné třetiny se hrál nepříliš pohledný hokej, ani jedno z mužstev se nemohlo prosadit. Ve 49. minutě ujeli hosté do přečíslení 2 na 1, ale Sáblík Fořta vychytal. Do akce se vzápětí zapojil Vondráček, na kterého domácí opět trochu pozapomněli a svým druhým gólem definitivně rozhodl utkání. Ve zbytku zápasu zaujaly hlavně dvě hromadné bitky. Z té první si odnesli velmi rozdílné tresty Jankových a Koudelka, po následující si odpočinuli Zápotočný s Vondráčkem. V poslední minutě málem Dušek nezkrotil nahozený kotouč Mazance od vlastní modré čáry.

Jiří Mička (HC VČE Hradec Králové): "Věděli jsme, že v posledních zápasech Ústí prohrálo s Jindřichovým Hradcem a Beroun porazili až v prodloužení. My jsme před vánoci také měli dvě prohry za sebou, a tak jsme se konečně potřebovali chytnout. Jsou to pro nás velmi důležité tři body a doufáme, že nás to nastartuje do bojů o play off a že se tu potom v prvním kole opět potkáme. Ze začátku měli domácí trochu navrch, měli tam dvě přesilovky. Gól ale nedali. Potom jsme vstřelili branku my, což nás hodně postavilo na nohy. Ve druhé třetině jsme zvýšili na 2:0. Domácí pak v perfektně sehrané přesilovce 4 na 3 snížili. Velice důležité bylo, že jsme nedostali do konce třetiny další gól. Do třetí třetiny jsme vstoupili dobře a po teči jsme zvýšili na 3:1. Potom se to Ústí snažilo trochu vyhecovat, přibyly nějaké kontakty a bitky, ale pro nás to nakonec dopadlo dobře."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes tu Hradec vyhrál zcela zaslouženě. My jsme podali špatný výkon. Obrovský rozdíl mezi mužstvy byl v bojovnosti, nasazení a ve vůli po vítězství. To bylo vidět v každém střídání. Oni tam jeden nebo dva lehali do střel a my ani v těch nejvyloženějších šancích nestřílíme, dáváme si přednost a překombinováváme to. S tím nemůžeme uspět. Utkání se vyloženě nevydařilo Davidu Mazancovi. Zavinil druhý i třetí gól. Dnes jsme měli pět beků, pak sice přijel Kuba Evan, ale měl nějaké problémy se zády, tak nakonec na místě šestého obránce byl Kuchler. Myslím, že tam hrál výborně, zvlášť když odehrál těžký zápas proti Zlínu, kdy také hráli jen na tři pětky. Byli jsme rádi, že jsme tu sestavu dnes slátali dohromady. Do Havířova už nejel Honza Klobouček, Honzovi Kudrnovi se bloknuly záda, David Pazourek má několik dní nějaké střevní potíže a Venca Drábek bere antibiotika. Ale na to se nechci vymlouvat. Nemrzelo by mě tolik, kdybychom prohráli po boji, ale dnes to nasazení z naší strany bylo malé. V pátek odchází na operaci s kolenem Milan Buďa, takže jsme rádi, že tu budeme za něj mít z Kladna Michala Havla. Co se týče té kontumace v Havířově, tak musím říci, že jsme byli připraveni na všechny varianty. Je to taková náplast na tu dnešní porážku."