Třebíč - Ústecký Slovan vyjel o druhé lednové sobotě do Třebíče za odehráním třicátého devátého kola. Otevřít skóre zápasu se podařilo domácím ve dvacáté čtvrté minutě zásluhou Václava Čejky, ale o tři minuty a tři vteřiny později Slovan díky Janu Daleckému vyrovnal. Třebíč se nakonec dokázala prosadit ještě dvakrát a ústeckému hokejovému klubu nedovolila vstřelit ani jeden další gól. Horácká Slavia výhrou 3:1 přerušila sérii čtyř výher Slovanu a ponechala si na domácí půdě plný počet bodů.
so 9. 1. 2016, MANN + HUMMEL ARENA
SK Horácká Slavia Třebíč
3:1 0:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 24. Čejka (Erat, Zohorna), 29. Wasserbauer (Bartoň, Psota), 46. Přibyl – 27. Dalecký (Kuchler, Brož). Rozhodčí: Kubičík – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1 120. Střely na branku: 43:26 (8:10, 22:6, 13:10). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Schejbal, Šaur – Zohorna, Dolníček, Erat – Švec, Raška, Kusko – M. Přibyl, Psota, Wasserbauer. Trenéři: Jiří Mička, Radek Novák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup - Vl. Brož, Sobotka, Skočovský, Smetana, Bernad, Holomek - D. Tůma, Roubík, J. Kloz - Tenkrát, Melka, D. Merta - Dalecký, Rys, Kuchler - do 40. Křivohlávek, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Horácká Slavia neprožívá zrovna vydařené období. Obzvláště na domácím ledě se Bílým hvězdám nedaří sbírat body a po odebrání bodů kvůli neoprávněnému startu se čekalo, kdy Třebíč doma na plno zaboduje.

Nutno říci, že úvodní třetina přinesla, ačkoliv bez branek, vcelku pohlednou pasáž hry, ve které se hrálo od jedné branky ke druhé, s tím že oba brankáři se zahřáli několika zásahy, přičemž domácí kotel vyjádřil hlasitý nesouhlas s momentálním vedením mužstva na střídačce a rozpustil kotel. Událost, která se u fanoušků vidí jen málo kdy.

Ačkoliv se do konce zápasu již nefandilo, Třebíč předvedla velice pohledný výkon, naprosto nesrovnatelný s výkonem z posledního domácího zápasu proti Havířovu!

Odměnou byla branka ve 24. minutě z hole Václava Čejky, který se napřáhl po nahrávce Erata a propálil brankáře Slovanu.

Netrvalo ale dlouho a Ústí vyrovnalo. Ve 27. minutě trochu lacině propustil kotouč za svá záda Vejmelka po střele Jana Daleckého.

Domácí ale i navzdory bojkotu proti trenérům, které se projevilo nefanděním, makali a vysloužili si další branku. Ve 29. minutě se trefil Jan Wasserbauer, který se nejrychleji zorientoval v nepřehledné skrumáží před hostujícím brankářem a dorazil kotouč do odkryté klece.

Třebíč najednou jakoby zapomněla na špatné dny a začala přebírat iniciativu. Ústecký brankář se rozhodně nenudil.

Ve 46. minutě rozhodl o osudu zápasu střelou z pravé strany třebíčský odchovanec Milan Přibyl, který dal domácím barvám jistotu tří bodů. Třebíč tak po delší době potěšila domácí fanoušky a na domácím ledě zvítězila.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): „Pro nás to bylo velmi složité utkání. Museli jsme jít za výhrou neskutečnou bojovností. Celý zápas jsme odehráli na tři pětky, hráči to oddřeli. Pravdou je, že od druhé třetiny jsme měli velký tlak, ale bohužel jsme nedokázali vícekrát skórovat. Na druhou stranu je důležité si uvědomit, že soupeř má výborné hráče na kotouči směrem do útoku. Výborně dnes zachytal Vejmelka. I když neměl zásahů takové množství, musel řešit složité situace. Poděkování patří všem hráčům, kteří dnes hráli, i těm kteří nehráli, protože dnes střídačka žila. Dnešní zápas jsme vyhráli zaslouženě.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Vyhráli jsme předchozí čtyři zápasy, kdy jsme hráli poctivý hokej. Makali jsme, padali do střel, i proto jsme je vyhráli. Dnes jsme si mysleli, že se domácí porazí sami. První třetina byla ještě jakž takž vyrovnaná. Od druhé třetiny nás soupeř přehrával především bojovností a tlakem do brány, protože zatímco my jsme vystřelili pouze šestkrát, soupeř dvacetkrát. Rozhodla druhá třetina. Musíme se vrátit zpět k hokeji, který jsme hráli do teď a sbírat bod po bodu, protože jsme si dali cíl být do osmého místa. Takovým výkonem bychom se do první osmičky nedostali.“