Ú s t í n/L. - Fotbalovým výsledkem 2:1 ve prospěch domácích skončilo utkání 3. kola ligy juniorů. Od poloviny zápasu držela Lvíčata nad Boleslavskými jednobrankové vedení, poslední dvouminutovka střetnutí však přinesla pravé drama. Nejprve zvýšil na 2:0 ústecký Jedlička, aby o minutu později dal hostům naději snížením Kolman. Slovan se ovšem nedal zaskočit a po třetí siréně mohl slavit vítězství.
ne 25. 9. 2005, Lví aréna
BK Mladá Boleslav
2:1 0:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 33. Bašta (Jedlička, Jakl), 59. Jedlička (Bašta) - 60. Kolman (Kadeřábek). Rozhodčí: Štěpán - Henčica, Kebrle. Vyloučení: 8:7, navíc Kloz (UNL) 10 min NESP + OK NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwamberger - Hilmich, Chromý, Weidlich, Kučera, Jakl, Kříž, Fryč, Macaj - Gottfried, Kupec, Kočiš - Janus, Kloz, Svoboda - Jedlička, Bašta, Petrus - Mach, Jindřich, Hříbal.

BK Mladá Boleslav: Kareš - Bílek, Mikala, Kužel, Kolman, Horálek, Kumstát - Veselý, Protivný, Mizera - Skalický, Bohůnek, Kadeřábek - Špalek, Klaban, Bříška - Kurzwer, Chleblov, Karos.

Obě mužstva vstoupila do zápasu opatrně, úvodní okamžiky přinesly jen několik nesmělých střeleckých pokusů od modré na obou stranách. Prvními odvážnými tak byli po sedmi minutách hry domácí Kupec s Gottfriedem, jejich souhra však skončila Gottfriedovým švihem, který zkrotil hostující gólman Kareš lapačkou. Tato akce zůstala nadlouho ojedinělá, soupeři servírovali divákům stereotypní, místy až sterilní hru bez nápadu a invence. Ve 13. minutě zvedli hlavu Ústečtí, to když Kloz posunul na pravé křídlo Janusovi, jenž příklepem zasáhl Karešovu hruď. Několik příštích minut končila drtivá většina akcí obou celků díky špatným přihrávkám ostrým hvizdem rozhodčího signalizujícího ofsajd či zakázané uvolnění. Až minutu před odchodem do kabin musel jeden z gólmanů zasahovat, když během přesilové hry poslal tvrdou ranou navštívenku Schwambergerovi boleslavský Bohůnek. Pár vteřin poté odešel za podražení na trestnou lavici hostující Kadeřábek, Lvíčata tedy mohla druhou část otevřít zkrácenou přesilovkou.

Při zmíněné početní převaze potrápil brankáře hostí nejvíce Svoboda, který se v útočném pásmu vytrhl obráncům Boleslavi, ale jeho střele chyběla větší přesnost. Ke slovu se dostali hosté až ve 27. minutě, to už se hrálo na obou stranách v pěti. Kadeřábkův pas z pravé strany tečoval Skalický jen těsně nad svatyni domácího gólmana. Zvýšenou snahu Boleslavských potvrdil další příležitostí Bohůnek, jenž si vybruslil zpoza branky a zápěstím prověřil Schwambergera. Kolem poloviny utkání se v krátkém sledu třikrát otevřela dvířka u časoměřičů, z toho byli dvakrát potrestanými hosté. Slovan nabídnuté přesilové hry 4 na 3 také náležitě využil. Jakl našel pasem od modré u pravé tyčky Jedličku, ten poslal puk přes brankoviště neobsazenému Baštovi, jemuž nedalo přílišnou práci usměrnit kotouč do prázdné branky - 1:0. Žlutomodrá euforie z této hokejové lahůdky vyprchala o čtyři minuty později, neboť se v čase 36:03 poroučel Kloz za nesportovní chování do sprch. Patrně i díky tomuto momentu měla zbytek prostřední části mírně navrch Boleslav, ovšem kromě několika propagačních střel neměl brankář Lvíčat větších starostí.

Začátek posledního dějství otevřela možnost převahy jednoho muže v poli ve prospěch domácích, ti však z dvou minut přesilovky nevytěžili jedinou vážnější šanci. Následující chvíle byl k vidění rychlý pohledný hokej, avšak vyložená příležitost na sebe nechala stále čekat. Ani opakovaná přesilovka Boleslavi 5 na 3 mezi 51. a 53. minutou na stávajícím stavu skóre nic nezměnila. Prolomit ledy mohl v 56. minutě po Hilmichově kolmici Gottfried, který se doslova nacpal před jednoho z boleslavských beků, ale Kareš se zaskočit nenechal. Tempo zápasu nadále gradovalo, důkazem budiž spolupráce tentokráte v provedení hostů - z levého rohu přihrál Špalek ideálně před branku domácích Bohůnkovi, tomu však chyběl potřebný klid při zakončení. Na světelné tabuli svítilo 58:12, když se Lvíčata dočkala druhého úspěchu. Z pravého kruhu přenesl hru na levou stranu Bašta a najíždějící Jedlička v pádu prostřelil Kareše - 2:0. Půl minuty nato se octly oba týmy na hřišti ve čtyřech, což umožnilo Boleslavi zdramatizovat poslední sekundy utkání. Kadeřábek nabil Kolmanovi, jehož pumelici od modré napomohl při cestě do sítě zakrytý výhled Schwambergera - 2:1. Krátká power-play hostí v samotném závěru němela potřebný efekt, a tak tři body přibyly na konto Ústí.