Havířov - Úterní zápas šestnáctého kola WSM Ligy odjeli odehrát ústečtí hokejisté do Havířova. Havířov dokázal vstřelit šest branek. O výsledku rozhodla třetí třetina duelu a klání skončilo po šedesáti minutách 6:4.
st 21. 10. 2015, K&K PNEU Aréna
AZ Heimstaden Havířov
6:4 2:2, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 7. Kanko (Maliník, Maruna), 19. Maruna (Maliník, Mazanec), 27. Meidl (Lenďák), 46. Sztefek (Korím, Pechanec), 47. Štumpf (Tomi), 60. Maruna – 9. Merta (Roubík, Tůma), 18. Roubík (Tůma), 28. Tůma (Roubík, Merta), 49. Merta (Roubík, Hes). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 1 620. Střely na branku: 37:34 (13:13, 14:8, 10:13). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.

AZ Heimstaden Havířov: Matoušek – Lenďák, Mazanec, Bahounek, Krisl, Peslar, Korím, Graca – Kanko, Maliník, Maruna – Kalus, Pechanec, Sztefek – Štumpf, Němec, Tomi – Kotala, V. Meidl, Rimmel – Matějek. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Habal – Pohl, Smetana, M. Vágner, Bernard, Sobotka, Hes, Macek, Skočovský – D. Tůma, Roubík, D. Merta – Rys, Melka, J. Kloz – do 40. Navarra, Kubica, Kuchler – Křivohlávek, do 40. Macek. Trenéři: Tomáš Mareš, Miroslav Mach.

Začátek zápasu byl možná malinko opatrnější, přesto jej lépe chytli domácí hokejisté AZetu. Ti se už v 7. minutě radovali z úvodní branky, když se za ně prosazoval momentálně jejich nejžhavější střelec Petr Kanko. Ten našel skulinku mezi vyrážečkou a tělem brankáře Habala po poměrně nenápadné střele z levého kruhu.

Odpověď Slovanu však na sebe nenechala dlouho čekat. Již v 9. minutě bylo srovnáno po chybné rozehrávce domácích, kterou dorážkou do poloprázdné branky potrestal střílející David Merta. I po inkasované brance byl Havířov aktivnější, díky tomu si vypracoval prostřednictvím Sztefka, Kaluse a Kanka další šance, využít je ale díky skvělým zákrokům Habala nedokázal.

V této poměrně divoké pasáži měl blízko k brance i hostující Kloz, trefil však nakonec pouze brankovou konstrukci, a tak přišlo nazmar, že byl v tu chvíli brankář Matoušek překonán. V 18. minutě už se však Slovanu skórovat podařilo, to když se v mezikruží ocitl volný Jaroslav Roubík, který se běžně v takových pozicích nemýlí.

Už o minutu později ale bylo srovnáno, když přihrávku zpoza branky dokázal ze vzduchu sklepnout až do branky pálící Jan Maruna. Divoký závěr třetiny uzavřela střela Marka Kaluse, která orazítkovala tyč branky Slovanu.

Přestože ve druhé periodě tolik branek nepadlo, s šancemi se roztrhl pytel. Už ve 21. minutě mohli jít hosté do vedení, ale před překonaným Matouškem jim utekl na poslední chvíli kotouč. O pár minut později zahrozil z rohu vyjíždějící Rimmel, ale roztaženého Habala v brance překonat nedokázal.

Ve 27. minutě už se ale skóre zápasu měnilo. Misky vah převážila na stranu Azetu premiérovou brankou za Havířov jeho nová posila Václav Meidl. Někdejší hráč Prostějova unikl po pravém křídle a střelou švihem do šibenice slavil branku společně s diváky. Ale vedení domácích nevydrželo příliš dlouho. Na začátku 29. minuty totiž opět srovnával stav David Tůma, který se trefoval po křižné přihrávce v situaci 3 na 1 přesně k tyči.

Třetí třetina znamenala rozuzlení zápasu. Havířov šel ve 46. minutě do vedení zásluhou přesné rány Michala Sztefka, který dokázal kotouč ze vzduchu přesně sklepnout za Habalova záda. Už o minutu později přišla pro hosty další rána. To se totiž trefoval do černého Daniel Štumpf. Ten se po zisku odraženého puku prosadil střelou mezi betony brankáře Slovanu, čímž se zasloužil o tento slepený gól Azetu. Série branek ale pokračovala a tentokrát se přihlásil také Slovan. Ten ve 49. minutě dramatizoval zápas z hole Davida Merty, který z pravého křídla trefoval zařízení přesnou ránou bekhendem.

Třicet sekund před koncem zápasu ale přišla definitivní rána pro hosty, kteří nadvakrát odvolávali brankáře a během druhého momentu inkasovali závěrečnou branku z hole radujícího se dvoubrankového střelce AZetu - Jana Maruny. Konečný výsledek zápasu tedy vyzněl 6:4 pro Havířov.

Štefan Mikeš (AZ Havířov): „Hráli jsme velmi dobře v ofenzivě, přecházeli jsme přes zhuštěné střední pásmo a vytvářeli jsme si šance. Zbytečně jsme ale udělali chyby v defenzivě a tím zápas zdramatizovali. Celkově jsme odvedli dobrý výkon a zaslouženě jsme vyhráli.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Po dvou předchozích porážkách jsme dnes chtěli za každou cenu bodovat. Bohužel jsme se dopustili mnoha školáckých chyb. Naše ofenziva je dobrá, ale defenzivu musíme stoprocentně zlepšit. Zápas se lámal ve čtyřicáté šesté minutě, kdy jsme dostali dvě branky. Následně jsme vstřelili kontaktní gól, nastřelili tyč, ale poté jsme při power-play zbytečně faulovali. Přesto jsme ve hře bez brankáře pokračovali, ale domácí nám dali šestý gól.“