Ú s t í n/L. - Střelecký koncert, jaký Lví aréna nepamatuje, začali Ústečtí Lvi režírovat od prvních okamžiků. Už ve druhé minutě zužitkoval skvělý vstup do zápasu bekhendovou střelou Tomáš Micka. Do konce první třetiny přidali domácí ještě další tři góly. Gólostroj pokračoval i po přestávce. Nakonec se Ústečtí radovali (jako na snímku) devětkrát. U čtyř branek asistoval Marek Ivan.
so 17. 2. 2007
HC Rebel Havlíčkův Brod
9:0 4:0, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 2. Micka (Klobouček, Ivan), 10. Vítek (Přeučil, Kloz), 20. Ivan (Micka, Klobouček), 20. Vítek (Kloz, Přeučil), 29. Micka (Ivan, Ficenc), 36. Klobouček (Zápotočný, Ivan), 44. Klimt (Slížek, Martinec), 48. Přeučil (Kloz), 54. Hořava (Liščák, Pazourek). Rozhodčí: Nečas - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 2692. Střely na branku: 44:19 (18:5, 11:3, 15:11). Průběh utkání: 9:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Jan Kudrna, Nádašdi, Hořava, Houdek, Ficenc, Zápotočný, Pojkar, Kolafa - Hluchý, Pazourek, Liščák - Slížek, Martinec, Klimt - Ivan, Micka, Klobouček - Přeučil, Kloz, Vítek.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Hronek (36. Neruda) - Jelínek A., Kolář, Procházka, Šulc, Pavlík, Drtina, Krpálek - Kraučuk, Čermák, Endál - Němec, Kreuzer, Borovanský - Ondráček, Varga, Jonáš - Jelínek P., Hadrava, Fábry.

Nejlepší zápas sezony předvedli domácímu publiku Ústečtí Lvi. Poprvé od návratu do první ligy atakovali dvouciferné vítězství. Dokonce tři hráči útočili na hattrick, který vstřelil naposled ve žlutomodrém dresu před více než dvěma lety Jan Švík. Ani jedno se nepodařilo, přesto po drtivé výhře 9:0 nad předposledním týmem tabulky fanoušci připravili hokejistům dlouhé ovace.

U drtivé většiny určujících okamžiků úvodu zápasu se motala třetí řada vedená Tomášem Mickou. Posuďte sami:
První střídání. Čas: 1:44. První přerušení hry a hned gólové. Micka si narazil s Janem Kloboučkem a ten bekhendovou střelou otevřel skóre.
Druhé střídání: Formace vybojovala první vyloučení hostů. Při něm mířil nejdřív Ivan vedle, pak Ficenc nad a Pazourek po obkroužení branky nedokázal trefit nad Hronkovu lapačku.
Třetí střídání: Klimt, který ještě z druhé formace nedostřídal, dobře zaforčekoval a nabíjel Mickovi. Tomu střela nesedla. Pak Ivan vyslyšel Kloboučkovo klepání holí o led. Ústecký univerzál tentokrát přestřelil. Přesto se ještě formace i při svém třetím střídání zapsala do dějin zápasu. Vybojovala druhou přesilovku, když Petr Jelínek, který kdysi krátce působil i v Ústí, vyhodil z vlastní třetiny do hlediště. Při dlouhém zámku byl neblíže gólovému zakončení Liščák. Dorážel střelu Hluchého. Současně s návratem Jelínka na led podruhé přinutili Lvi rozsvítit červené světlo. Biliárovou kombinaci na jeden dotek zakončil Josef Vítek.
První zásah si domácí brankář připsal až v čase 9:22. Nadvakrát krotil nepříliš nebezpečný pokus Čermáka. Hosté se snažili zvýšit obrátky. Vysunuli forčeking, napadali hluboko v útočném pásmu. Vyloženou příležitost si však nevypracovali. Jejich snahy utnuli Lvi definitivně v poslední minutě první třetiny.
A byla to znovu Mickova formace. Ivan se obtočil kolem branky, potáhl si puk do střelecké pozice na pravém kruhu a jeho nahození se odrazilo zřejmě od nohy Jana Kloboučka. – 3:0. Lvi stihli do šaten ještě jeden úder. Rychlý kontr a pas Kloze do jízdy zakončil devět vteřin před sirénou a 24 vteřin po předchozí trefě Josef Vítek.

Na začátku druhé části nejdřív nedokázal v obležení na brankovišti zakončit Kloz, Vítkovu střelu ukryl v lapačce Hronek. Hostům sebral šanci rozhodčí. Němec zpracovával pas za obránci vysokou holí.
V čase 28:34 se ujala střela Tomáše Micky, který napálil skákavý puk a trefil skulinu mezi Hronkovými betony. O šest a půl minuty později už hostující brankář klec opustil. Postaral se o to šestým zásahem Jan Klobouček, který dorazil sraženou střelu Zápotočného.

I do závěrečné části naskočili domácí v plném tempu. Hluchý pálil z pravého kruhu nad. Hosté se osmělili v přesilovce. Přikryl však svoji pravou tyč proti Fábrymu uhájil. Pak Šulc z první mezi kruhy branku netrefil. V pěti však zase útočili domácí. Slížek ještě nestačil přehodit ležícího Nerudu, Tomáš Klimt však už po nádherné individuální akci, kdy proskočil mezi dva beky, poslal puk bekhendem podél pravého betonu.
Vítek ani Micka svoji touhu po zkompletování hattricku nenaplnili. Nebyli daleko. Ale Vítkovu ránu z pravého kruhu i Mickův pokus z podobné pozice vyřešil Neruda. Na akci Kloze však už nestačil. Domácí mladík objel branku a bekhendem nacentroval do brankoviště pro Petra Přeučila. Na něj už nezbyla složitá práce. – 8:0. Účet zápasu uzavřel v 54. minutě útočně laděný bek Petr Hořava. Nabruslil až před brankoviště a vyčíhal si nejvhodnější okamžik pro své bekhendové zakončení.
Ústecké publikum se poslední minuty hlasitě dožadovalo desítky. Nedočkalo se. Naopak. Domácí otevřeli při honbě za dvouciferným výsledkem zadní vrátka a Petr Přikryl musel o svou druhou nulu v řadě ještě bojovat. Nejtěžší situaci vyřešil skvělým pádem do střely Borovanského.