Ú s t í n/L. - I v tmavé variantě dresů se Slovan zhostil role favorita. A to dokonce takovým způsobem, jakým se mu to v letošní sezóně dosud nepovedlo. Nově nalezenou střeleckou formu Lvů odnesl tým z jižních Čech. Utkání skončilo za neuvěřitelného stavu 12:1. Přitom první dějství tomu vůbec nenasvědčovalo, následné vysoké vedení zase utvrzovalo diváky v tom, že poslední dvacetiminutovka bude dost nudná. Jenže Lvi nepolevili a nasázeli dalších šest gólů. Neuvěřitelný výkon předvedla celá první formace, ovšem nejvýrazněji zaujal Pavel Janků, který si připsal pět bodů za hattrick a dvě asistence.
so 19. 12. 2009
HC Tábor
12:1 2:1, 4:0, 6:0

Branky a nahrávky: 1. Janků (Pazourek, Pojkar), 13. Pazourek (Janků, Němeček), 25. Janků (Pazourek, Alinč), 26. O. Kříž (Šagát, Dragoun), 28. Kloz (Zeman, Dragoun), 34. M. Pšurný (Mikulík, Novotný), 47. Mikulík (R. Pšurný, Novotný), 47. Janků (Pazourek, Alinč), 50. M. Pšurný (R. Pšurný, Sklenička), 57. Vobořil (Heřman, Šagát), 57. R. Pšurný (M. Pšurný, Mikulík), 58. Alinč (Janků) - 11. Šperger (Nedorost, J. Kudrna). Rozhodčí: Úlehla - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 1983. Střely na branku: 50:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 12:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Novotný, Sklenička - Janků, Alinč, Pazourek - Kloz, Pajič, Dragoun - Šagát, Hanzl, Heřman - M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný.

HC Tábor: Hrubec (28. Klestil) - Poživil, Lukáč, Havran, Kanov, J. Kudrna, Jank, Černý - Červený, Kostourek, I. Padělek - D. Nedorost, Šperger, Kocar - Kuchejda, Štrba, Rob - Ferebauer, Rindoš, Mrkvička.

Přesně 16 vteřin po úvodním buly vybuchla Zlatopramen aréna poprvé. Alinč našel křížem rozjetého Janků a brankář budějovické juniorky kapituloval. Podobná akce následovala o 2 minuty později, Němeček však úspěšný nebyl. Když vzápětí spálil své šance Sklenička i Zeman, začal rozchytávající se Hrubec dělat domácím střelcům problémy. Brankář Tábora spolu s důslednou obranou poté zmařili několik dalších šancí. V 8. minutě dostali hosté první výhodu přesilové hry. Při ní se však nedostali k přímému ohrožení domácí svatyně. Vyrovnání přišlo až v 11. minutě. Domácí zapomněli před brankou na Nedorosta a ten přihrál před branku rozjetému Špergerovi. O necelé 2 minuty později ale opět zaúřadovala Alinčova "stoletá" řada. Janků ještě červené světlo za brankou nerozsvítil, ale Pazourkova dorážka už si cestu do branky našla - 2:1. Poté se k náporu nadechli opět hosté a kolem Orctovy branky bylo chvílemi dost horko. V 17. minutě dostali hosté další výhodu přesilové hry a chvíli nato dokonce dvojnásobnou. Domácí Lvi se však dokázali ubránit. Na rozdíl dvou branek mohl ještě 4 vteřiny před první sirénou zvýšit Kloz, Hrubec však jeho pokus zneškodnil.

Druhou třetinu začali domácí obránci chybou, ale Nedorost ji zužitkovat nedokázal. Chvíli nato si ústečtí hokejisté zahráli svou první přesilovku. Odehráli ji však dost ležérně, takže pro hosty vážnější nebezpečí nepředstavovala. Výbornou formu předvedla ve 25. minutě opět Alinčova pětka, když svou druhou branku v utkání vstřelil Janků. O minutu později bylo v mrazivé aréně ještě veseleji. To se po Šagátově příhře trefil Kříž - 4:1. Pátá a poslední branka v síti Hrubce přišla ve 28. minutě. V signalizované výhodě se Zeman neunáhlil a jeho střelu podél brankáře tečoval ještě Kloz. Nutno dodat, že spoluhráči zrovna brankáři Hrubcovi moc nepomohli. Po této brance odjel z branky a jeho místo zaujal další mladý brankář českobudějovické líhně, Klestil. Ve 33. minutě se zleva natlačil před Klestila Hanzl, brankář Tábora mu pěkně vypíchl puk. Brzy nato hráli domácí druhou přesilovku, kterou přesným zásahem zkrátil M. Pšurný - 6:1. Na konci 35. minuty vypálil od modré projektil Havran, ale Orct si s jeho jedovkou poradil. Domácí hokejisté poté poněkud polevili a třetina se již jen dohrávala.

Třetí třetina začala, alespoň ze strany domácích, ve volnějším tempu. Přesto už po necelých 3 minutách vystřelil velice nebezpečně Mikulík a brankář Tábora vytěsnil kotouč těsně vedle tyčky. Šanci na kosmetickou úpravu výsledku dostali hosté ve 44. minutě, kdy měli výhodu jednoho muže v poli. V pohodě hrající Lvi je však k ničemu nepustili. Ve 47. minutě vystřelil z kruhu zápěstím Mikulík a Klestil vůbec nestačil zareagovat. Ještě v téže minutě se prosadil po pravé straně Alinč a zpoza branky nahodil před Klestila. Táborská obrana jakoby nebyla a osamocený Klestil toho proti dvojici Pazourek Janků mnoho nezmohl. Ústeckého útočníka s číslem 10 bude poslední zásah určitě něco stát, neboť zkompletoval hattrick. Domácí exhibiční jízda pokračovala a po parádní akci na jeden dotyk zamířil přesně M. Pšurný - 9:1. V 51. minutě vytáhl Klestil parádní semafor proti prudké střele O. Kříže, chvíli nato vyrazil pokus Heřmana a zakončil dalším semaforem proti pokusu Skleničky. Utkání se postupně měnilo na souboj ústeckých hokejistů a brankáře Tábora. Desátý zářez přišel v 57. minutě. Domácí obránce Vobořil stál nikým neatakován u levé tyčky a po přihrávce Heřmana se trefil přesně mezi betony brankáře. Neexistující obrana chyběla před svým brankářem opět o 40 vteřin později a po střele R. Pšurného lovili hosté kotouč ze své branky po jedenácté. Dvanáctou branku vstřelil opět z bezprostřední blízkosti branky o minutu později Alinč.

Milan Skrbek: Já si myslím, že jsme dnes sehráli dobrý zápas. Celý zápas jsme hráli v pohodě a s chutí. Už v první třetině jsme mohli dát nějaký ten gól, ale bohužel to nevyšlo. Pajič mohl dát už na 2:0, ale góly jsme začali dávat po první třetině. Jak jsme soupeři odskočili o dvě tři branky, tak se sesypal.