Litvínov - Starší dorostenci odehráli zápas 25. kola RAKO extaligy staršího dorostu na ledě Litvínova. Lvíčata díky brance Kopty z 15. minuty vedla 1:0. Domácí dvěma góly v poslední třetině rozhodli o své výhře. Zajímavý zápas to byl pro Romana Navarru, který v rámci hostování ze Slovanu obléká právě dres Litvínova. Ústí prohrálo 1:2, ale nemá se za co stydět.
pá 29. 11. 2013
HC Verva Litvínov
2:1 0:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 44. Moravec (Kučera, Reichel), 49. Reichel – 15. Kopta (Michajličenko, Amirov). Rozhodčí: Kostourek - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:0. Diváci: 102. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Verva Litvínov: Spěšný – Jonák, Šíp, Vostárek, Moravec, Březák, Najman, Kučera, Jícha, Navarra, Drašar, Reichel, Havelka, Bárdoš, Chmelař, Brzek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Hucek, Loukota, Melichar, Michajličenko, Macek, Kopta, Tůma, Amirov, Kašek, Koval, Ozom, Drha.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Domácí nevstoupili do utkání ideálně, už ve druhé minutě byl vyloučen domácí Havelka a Litvínov se musel bránit oslabení. Chemici úvodní tlak přestáli a mohli se vrhnout na útočení. Litvínovští odolávali a k neinkasování výrazně přispěl také domácí brankář Spěšný. Ještě ve 14. minutě Spěšný odolal, když na několikrát zlikvidoval pokus Ústeckých.

V 15. minutě už bylo s Litvínovem zle, Ústí hrálo přesilovou hru a bohužel pro domácí ji hosté využili. Ondřej Kopta se dostal na kruhu ke střele a vypálil přesně za záda litvínovského brankaře Spěšného. O dvě minuty později se do dobré šance dostal exústecký Navarra, ale Zvědělík odolal, k dorážce se ještě dostal Jícha, ale ani ten na ústeckého mága nevyzrál.

Do druhé periody vstoupili domácí aktivně, už ve druhé minutě se do obrovské šance dostal Reichel, ale Zvědělík opět výborně zasáhl. O 51 vteřin později měli Litvínovští opět na hokejkách vyrovnání, Chmelař ale napálil z bezprostřední blízkosti jen výstroj Zvědělíka. Litvínov dál tlačil, ale hosté se štěstím odolávali.

V polovině druhé třetiny Litvínov opět zahrozil, aktivní dvojice Reichel – Kučera, ale opět Zvědělíka nepřekonala, ústecký brankář byl opravdu neprůstřelný. Ve 35. minutě už zmar domácích opravdu vrcholil, Jícha se snažil procedit puk na Bárdoše, ale neúspěšně. Hosté poté předvedli perfektní protiútok, ale Spěšný skvěle zasáhl a zachránil svůj tým od pohromy.

Závěrečná třetina vyšla Litvínovu na jedničku. Už ve 4. minutě této třetiny domácí konečně prolomili neprůstřelnost ústeckého brankaře Zvědělíka. V přesilové hře našel Kučera mezi kruhy Filipa Moravce, který střelou o levou tyč překonal ústeckého strážce svatyně. Po této brance, byli hosté poněkud frustrování, Amirov trefil Havelku a na ledě se jiskřilo.

Jen pět minut uběhlo z časomíry a Litvínov opět udeřil. Kristian Reichel po dorážce dokončil obrat v utkání. Do dalších šancí se zase dostali domácí, nejdřív Reichel tečoval Vostárkovu střelu jen těsně mimo a poté ani Havelka ve dvou obrovských šancích za asistence Kučery nedokázal dostat puk za ústeckého brankaře. Lvíčata prohrála 1:2.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem): Myslím si, že jsme hráli vyrovnané utkání. Bohužel jsme prohráli dvěma slepenými góly. Nevím, co bych k tomu víc řekl.