Ú s t í n/L. - V jednostrannou záležitost změnili žlutomodří zápas proti Karlovým Varům "B". Bleskově se prosadil Navarra a Kopta. Po dvaceti minutách vedlo Ústí 5:0. Domácí byli po celý zápas lepším týmem, a tak zcela zaslouženě vyhráli 7:1.
ne 13. 1. 2013
HC Energie Karlovy Vary B
7:1 5:0. 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 1. Navarra (Chovanec), 1. Kopta (Procházka), 15. Řídel (Procházka), 15. Koval (Macek), 17. Kopta (Procházka), 45. Klement (Navarra), 60. Vondráček (Macek) - 29. Polyanychka (Pfister, Baxa). Rozhodčí: Bžoch - Střelka, Armstark. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 44:13. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec (51. Haisl) - Šimanovský, Klement, Hucek, Melichar, Hübsch, Řídel, Procházka, Chovanec, Vondráček, Kopta, Navarra, Macek, Kment, Koval, Šváb, Gruber, Janák, Málek

HC Energie Karlovy Vary B: Harakal (20. Nguyen) - Jusánek, Bláha, Binias, Novák J., Jakubův, Vávra, Krenkel, Baxa, Trofimov, Novák M., Polyanychka, Pfister, Jands

Utkání začali lépe domácí, již po 37 sekundách se prosadil Navarra. O necelou půlminutu později skóroval Kopta. V první minutě zápasu vedlo Ústí o dvě branky. Ve třetí minutě výborně zasáhl Burkovec proti střele jednoho z hostujících hráčů. Ve vlastním oslabení se do brejku dostal Janák, ale nezakončil přesně. V čase 14:05 po brance Řídela vedli žlutomodří 3:0. Čtvrtý gól zajistil Koval, který využil Mackovu přihrávku. Ještě do konce třetiny se mezi střelce zapsal Kopta. Po první periodě vedlo Ústí 5:0.

Ve druhé třetině pokračoval nápor domácího týmu. Hosté vyměnili brankáře, což se ukázalo jako správné, protože nově příchozí Nguyen dokázal alespoň částečně zastavit domácí borce ve snaze skórovat. Krátce před polovinou zápasů se prosadili hosté, jmenovitě Polyanychka prostřelil Burkovce. Více toho hosté nestihli, a tak za stavu 5:1 skončila druhá třetina.

Lvíčata dominovala, soupeře nepouštěla do žádných velkých šancí, naopak stále vesele útočila. Ve 45. minutě Klement zvýšil na 6:1. Poslední branku tohoto utkání zaznamenal Vondráček. Souboj Ústí s Karlovými Vary „B“ skončil naprosto zaslouženou výhrou domácích 7:1.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání hodnotím dobře. Rozhodla již první třetina, kterou jsme vyhráli 5:0. Využili jsme všechny hráče, které jsme měli k dispozici, do hry se dostal i gólman Haisl.