Ú s t í n/L. - Na ústecké hokejisty čekalo předposlední domácí utkání základní části, ve kterém zamířily na Zimní stadion v Ústí nad Labem Litoměřice. V tomto severočeském derby padlo celkem jedenáct branek a Slovan si tak po výprasku 6:0 od Kadaně před nedělním utkáním v Mostě spravil chuť.
pá 18. 11. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice
8:3 3:0, 2:1, 3:2

Branky a nahrávky: 10. Batryn (Štěpánek, Mareš), 14. Veselý (Gottfried, Batryn), 17. Gottfried (Batryn), 24. Poulíček (Dörner, veselý), 39. Gottfried (Štěpánek, Mareš), 45. Stuchlý (Štěpánek, Dörner), 51. Batryn (Mareš), 54. Dörner (Batryn, Štěpánek) - 36. Chňapko (Kamp), 50. Vokurka (Vaněk), 56. Smola (Neudeker). Rozhodčí: Goltsch - Sýkora, Biedermann. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 166.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brňák - Tenkrát, Štěpánek, Poulíček, Opočenský, Mareš, Vidlička, Dörner, Veselý, Tošnar, Chmela, Batryn, Stuchlý, Kundrát, Dvořák, Herák, Gottfried, Tolkačev.

HC Stadion Litoměřice: Kuneš (40. Skokan) - Bacílek, Čapek, France, Kamp, Racek, Student, Cerman, Hruška, Chňapko, Neudeker, Smola, Švalich, Tipán, Vaněk, Vokurka.

Úvodní oťukávanou v čase 9:43 utnul Dmytro Batryn, když si sjel zpoza brány před gólmana a kotouč umístil přesně mezi betony Kuneše. Domácí nejvíce srážely nepřesné přihrávky, přesto se o necelé čtyři minuty opět radovali z branky. Výhodu přesilové hry završil střelou z levého kruhu Marek Veselý a následně se v samém závěru do statistik střelců zapsal také Pavel Gottfried.

Do druhé části domácí nastoupili v oslabení. Po skončení trestu se však k puku dostal opět Slovan a skóre se znovu navyšovalo, když se k odraženému kotouči nejrychleji dostal Josef Poulíček.

Následné polevení ze strany domácích vedlo k několika nebezpečným šancím Litoměřic. Nejprve po chybě ústecké obrany zazvonila za Brňákem tyč, podruhé však stejnou chybu hosté již potrestali. Na 4:1 následně upravil Vojtěch Chňapko, který si zavezl kotouč do pásma a zakončil mezi betony Brňáka. Klid na Ústecké hole však vzápětí vrátil Pavel Gottfried a do kabin se po dvaceti minutách odjíždělo za stavu 5:1.

Menší přestřelka ve třetí třetině již s utkáním příliš nezahýbala. Na 6:1 v čase 44:29 zvyšoval Tomáš Stuchlý, vzápětí se ovšem po vhazování mezi betony prosadil také Josef Vokurka. Rychlá odpověď ze strany domácích přišla z hole Dmytro Batryna a následně také Sebastiana Dörnera, který poslal puk s přehledem do pravého růžku klece.

Na konečný 8:3 již jen kosmeticky upravil Jan Smola střelou mezi betony a ústečtí hokejisté tak vrátili Litoměřicím říjnovou porážku 2:4.

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dneska kluci plnili to, co jsme jim řekli před zápasem. Poprvé se nám podařilo vstřelit první branku a podle toho také pak zápas vypadal. Přidali jsme další dva góly a myslím si, že pak už jsme měli utkání pod kontrolou."