CHA Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 7. 12. 2019 17:00 hod. | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
Starší dorostenci ovládli severočeské derby a Litoměřicím nadělili osm branek
20.11.2016 | Jana Drbalová

Starší dorostenci ovládli severočeské derby a Litoměřicím nadělili osm branek

Ú s t í n/L. - Na ústecké hokejisty čekalo předposlední domácí utkání základní části, ve kterém zamířily na Zimní stadion v Ústí nad Labem Litoměřice. V tomto severočeském derby padlo celkem jedenáct branek a Slovan si tak po výprasku 6:0 od Kadaně před nedělním utkáním v Mostě spravil chuť.

Zimní stadion Ústí nad Labem
15. kolo
pátek 18. 11. 2016, 16:15 h
8:3
(3:0, 2:1, 3:2)
 

Branky a nahrávky: 10. Batryn (Štěpánek, Mareš), 14. Veselý (Gottfried, Batryn), 17. Gottfried (Batryn), 24. Poulíček (Dörner, veselý), 39. Gottfried (Štěpánek, Mareš), 45. Stuchlý (Štěpánek, Dörner), 51. Batryn (Mareš), 54. Dörner (Batryn, Štěpánek) - 36. Chňapko (Kamp), 50. Vokurka (Vaněk), 56. Smola (Neudeker). Rozhodčí: Goltsch - Sýkora, Biedermann. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 166.

Ústí nad Labem: Brňák - Tenkrát, Štěpánek, Poulíček, Opočenský, Mareš, Vidlička, Dörner, Veselý, Tošnar, Chmela, Batryn, Stuchlý, Kundrát, Dvořák, Herák, Gottfried, Tolkačev.

Litoměřice: Kuneš (40. Skokan) - Bacílek, Čapek, France, Kamp, Racek, Student, Cerman, Hruška, Chňapko, Neudeker, Smola, Švalich, Tipán, Vaněk, Vokurka.

Komentář

Úvodní oťukávanou v čase 9:43 utnul Dmytro Batryn, když si sjel zpoza brány před gólmana a kotouč umístil přesně mezi betony Kuneše. Domácí nejvíce srážely nepřesné přihrávky, přesto se o necelé čtyři minuty opět radovali z branky. Výhodu přesilové hry završil střelou z levého kruhu Marek Veselý a následně se v samém závěru do statistik střelců zapsal také Pavel Gottfried.

Do druhé části domácí nastoupili v oslabení. Po skončení trestu se však k puku dostal opět Slovan a skóre se znovu navyšovalo, když se k odraženému kotouči nejrychleji dostal Josef Poulíček.

Následné polevení ze strany domácích vedlo k několika nebezpečným šancím Litoměřic. Nejprve po chybě ústecké obrany zazvonila za Brňákem tyč, podruhé však stejnou chybu hosté již potrestali. Na 4:1 následně upravil Vojtěch Chňapko, který si zavezl kotouč do pásma a zakončil mezi betony Brňáka. Klid na Ústecké hole však vzápětí vrátil Pavel Gottfried a do kabin se po dvaceti minutách odjíždělo za stavu 5:1.

Menší přestřelka ve třetí třetině již s utkáním příliš nezahýbala. Na 6:1 v čase 44:29 zvyšoval Tomáš Stuchlý, vzápětí se ovšem po vhazování mezi betony prosadil také Josef Vokurka. Rychlá odpověď ze strany domácích přišla z hole Dmytro Batryna a následně také Sebastiana Dörnera, který poslal puk s přehledem do pravého růžku klece.

Na konečný 8:3 již jen kosmeticky upravil Jan Smola střelou mezi betony a ústečtí hokejisté tak vrátili Litoměřicím říjnovou porážku 2:4.

 Ohlasy trenérů

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dneska kluci plnili to, co jsme jim řekli před zápasem. Poprvé se nám podařilo vstřelit první branku a podle toho také pak zápas vypadal. Přidali jsme další dva góly a myslím si, že pak už jsme měli utkání pod kontrolou."

Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

V posledním zápase první části nás vyzvou Benátky

Ú s t í n/L. - Poslední kolo základní částí zavede ústecký Slovan k řece Jizeře. Tam náš tým čeká... Celý článek

Juniorka se vrací s jedním bodem

Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance... Celý článek

Reakce vedení klubu na odstoupení V. Evana

Na základě rezignace Vladimíra Evana na pozici jednatele klubu a sportovního manažera, vedení klubu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv