Ú s t í n/L. - V rámci sedmého kola skupiny o udržení se Slovan na domácím ledě střetl s týmem HC Kobra Praha. Pouze čtyři body dělí v tabulce tyto dva týmy. Na ledě byl tedy k vidění vyrovnaný hokej a do sestavy Slovanu nakouklo také pět mladších dorostenců. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 1:1, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy. V této dovednostní soutěži nakonec uspěli domácí a připsali si tak cenný bod navíc.
pá 15. 1. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Kobra Praha
2:1sn 0:0, 1:1, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 24. Veselý (Tomáš), roz. nájezd Tošnar - 36. Brandejský (Rittig). Rozhodčí: Štěpán - Holada, Liška. Vyloučení: 2:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš - Tošnar, Brňák, Štěpánek M., Batryn, Gottfried, Opočenský, Tomáš, Herák, Veselý, Chmela, Hruška, Pulda.

HC Kobra Praha: Krása - Štěpánek F., Brandejský, Rittig, Hodonský, Souček, Kovář, Kratochvíl, Vávra, Gnusin, Limanovský, Koliš, Hnát, Hruška, Kněžek.

Slovan aktuálně okupuje ve skupině o udržení třetí příčku a v pátečním zápase čelil první Kobře Praha. Úvodní třetina se nesla v duchu neproměněných šancí na obou stranách. Výraznější šanci Slovanu si připsal Michal Hruška, který vyslal tvrdou střelu z pravého kruhu, ale hostujícího gólmana se mu nepodařilo překonat ani napodruhé, když nedokázal zvednout kotouč nad ležícího Krásu. Na druhé straně se ani Pražským nepodařilo otevřít skóre. Po špatné přihrávce Ústeckých se ke kotouči dostal Jegor Gnusin, jeho střelu zápěstím mezi betony si však Dobiáš pohlídal.

Góly nabídla pouze druhá třetina. Jako první se prosadili domácí, když Marek Veselý poslal kotouč mezi betony, až za Krásu. Necelých pět minut před koncem se však Kobře podařilo vyrovnat. Tomáš Brandejský probruslil domácí obranou a s přehledem zakončil pod lapačku Dobiáše. Za stavu 1:1 musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty vyzněly lépe pro domácí, vítězný nájezd si připsal Patrik Tošnar, který trefil kotouč do pravého rohu branky a Slovan tak svým vítězstvím odpověděl na porážku z druhého utkání v bojích o udržení na ledě Kobry.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Ve zbytku sezóny chceme vyzkoušet hráče, kteří za nás budou hrát příští rok, dneska jsme měli v sestavě pět mladších dorostenců, a i přesto jsme dokázali porazit silného soupeře. Také proto si toho vítězství, i když na nájezdy velmi ceníme.“