Ú s t í n/L. - Starší dorostenci odehráli další barážové utkání. Na svém ledě hostili Havlíčkův Brod. Po první třetině vedla Lvíčata 2:0, ve zbytku zápasu neskórovala, a tak mohl soupeř ve druhé části vyrovnat. O výhře Severočechů rozhodla až nájezdová loterie, kterou v páté sérii ukončil Martin Tůma.
st 20. 3. 2013
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:2sn 2:0, 0:2, 0:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 10. Kopta, 14. Procházka (Macek, Řídel), 65. Tůma – 24. Kolouch (Vala L.), 39. Dupljaku (Kolouch). Rozhodčí: Jechoutek - Frodl, Rybáček. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 48:13. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Málek, Trončinský, Hucek, Straka, Melichar, Hübsch, Koval, Procházka, Gruber, Macek, Řídel, Vondráček, Kopta, Kment, Navarra, Šváb, Tůma, Janák

HC Rebel Havlíčkův Brod: Vaněček - Cívka, Klofáč, Bancíř, Vacek, Krajcigr, Vala D., , Ludvík, Nguyen, Hlídek, Kolouch, Vala L., Polák, Semrád, Krajhanzl, Mozr, Málek, Dupljaku, Mäky

Úvodní třetina vyšla domácímu týmu lépe. Brod nestíhal s Ústím bruslit. Z toho vyplynula první branka. V čase 9:03 Kopta vybruslil do předbrankového prostoru a pohotovou střelou skóroval. Lvíčata byla i nadále aktivnější. Ve 14. minutě žlutomodří byli nastěhovaní v útočném pásmu a stříleli na branku Vaněčka ze všech možných i nemožných pozic. Ujala se střela Procházky, který zvýšil na 2:0 pro domácí. Za tohoto stavu skončila první třetina.

Havlíčkův Brod vstoupil výborně do druhé třetiny. Ústí propadlo v útoku a Kolouch překonal Burkovce. Tento moment hosty „nakopl“, osobní souboje dohrávali daleko důrazněji než v předchozí části hry. Hra žlutomodrých pomalu ale jistě upadala. Dvě minuty před koncem třetiny využil zaváhání domácí obrany Dopljaku, který za velké radosti hostů vyrovnal na 2:2. Po čtyřiceti minutách platil vyrovnaný stav.

Do třetí periody vlétlo Ústí. Hned po úvodním buly se nastěhovalo do útočného pásma, ale nemohlo se dostat do ideální pozice pro střelu, protože hostující obrana bránila zodpovědně. Urputný hokej ukončila až v polovině třetiny akce Kmenta. Dostal se do dvou příležitostí, ale gólman Vaněček ho vychytal. V závěru se nechal vyloučit David Vala, a tak hrála Lvíčata přesilovku. Když neuspěl ani Tůma, šel zápas do prodloužení.

V nastaveném čase hráli domácí další přesilovou hru. Ani teď ji nevyužili. Zápas dospěl do nájezdů. V první sérii neuspěl Navarra ani Ludvík. Druhá dvojice dopadla stejně. Kment zkusil kličku, ale neuspěl. Střelu Dopljaka v pohodě zlikvidoval Burkovec. Třetí duo také neskórovalo. Kopta trefil tyč. Hostující Kolouch zkusil hokejový trik spin-o-rama, ale mířil mimo branku. Po třetí sérii se měnilo pořadí nájezdníků. Začínal Brod. Ludvík znovu neuspěl, Procházka si s pukem hrál tak dlouho až mu ho gólman vypíchl. V páté sérii se za Brod rozjel Mozr, nastřelil tyč. Na straně domácích jel Tůma, který ukázkovým blafákem rozhodl o tom, že bonusový bod z nájezdů zůstane na severu Čech.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Po první třetině jsme vedli 2:0. Náskok mohl být mnohem větší, ale úplně jsme přestali hrát. Nevím, čím to bylo. Neumím si to vysvětlit.