Starší dorost navázal na výkon z předchozího zápasu na Spartě a v dnešním souboji změřil síly s Karlovými Vary. Domácí prohrávali o dvě branky, ale Harkabus zavelel k obratu. Hráč s číslem 22 snížil. Krátce po polovině zápasu vyrovnal skóre Hynek. V čase 53:55 bylo nařízeno trestné střílení, k němu se rozjel Hynek. Výborně provedený samostatný nájezd rozhodl o tom, že Ústí vyhrálo 3:2.
so 16. 10. 2010
HC Energie Karlovy Vary
0:5 kontumačně

Branky a nahrávky: 30. Harkabus (Ságer, Vaněk), 32. Hynek (Křepelka, Janák), 54. Hynek (TS) - 20. Vrána J. (Svoboda), 21. Vrána L. (Zadražil, Matyáš). Rozhodčí: Hlinka - Mašek, Bečvář. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 107. Střely na branku: 18:29. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý - Hajn, Strnad, Rosa, Křepelka, Fojt, Jindřich, Hanzl, Topol, Ságer, Procházka, Janák, Holeček, Chmel, Hynek, Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, Vaněk, Vegner.

HC Energie Karlovy Vary: Fečo - Urbančok, Matyáš, Táborský, Zadražil, Svoboda, Bečka, Vilhelm, Čoudek, Gorčík, Csamango, Tomeček, Sturma, Vrána J., Gombár, Vrána L., Troška, Kubáč.

Poslední Lvíčata na svém ledě přivítala soupeře ze středu tabulky – Karlovy Vary. Domácí chtěli navázat na výkony z předchozího zápasu, který prohráli až na nájezdy. Z počátku zápasu měly Vary převahu, několikrát prověřily gólmana Ryšavého. Během úvodní třetiny padla jediná branka. V čase 19:10 našel Svoboda Vránu, který rozjásal střídačku hostů. Ústečtí Fečovu branku moc neohrožovali. Vystřelili pouze dvě rány z velké dálky. Po první třetině vedli hosté o jednu branku.

Domácí si ani pořádně neuvědomili, že se hraje druhá dvacetiminutovka a brankář Ryšavý byl překonán podruhé. Vrána vlétl do ústecké obrany, dostal prostor pro střelu, která skončila v brance. K vidění byl otevřený hokej, který se musel divákům líbit. Oto Táborský se dostal do samostatného úniku, v rozhodující chvíli mu odskočil puk z hole. Ústečtí začali hrát lépe a s tím přišly i branky. V čase 29:18 se puk dostal k Harkabusovi, který snížil. O necelé tři minuty později bylo vyrovnáno. Hynek prostřelil gólmana Feča a rázem bylo skóre 2:2. Do konce třetiny se mohlo Ústí dostat do vedení, ale jeden z domácích hráčů netrefil odkrytý kus branky.

Ve třetí třetině se hrál pohledný hokej, který nabízel šance na obou stranách. Vary chtěly strhnout zápas na svou stranu, ale gólman Ryšavý domácí držel. V čase 53:55 přišel moment, který rozhodl zápas. Ústecký Hynek postupoval sám na branku, byl faulovaný. Rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou, verdikt byl jasný. Trestné střílení. Podle nového pravidla ho musí absolvovat faulovaný hráč. Hynek nejel moc rychle, brankáře si položil na led a backhandem poslal kotouč „pod víko“. Ústí otočilo zápas z 0:2 na 3:2. Několik minut před koncem zápasu měli hosté jedinečnou šanci vyrovnat. Karlovarští hráči se již radovali z vyrovnání, ale přišel velký šok. Brankář Ryšavý vykouzlil zákrok, kterým zlikvidoval tuto obrovskou šanci. Ústí díky skvělému výkonu Hynka a Ryšavého vyhrálo 3:2.