L i t o m ě ř i c e - Po páteční výhře v Mostě zajížděli starší dorostenci Ústeckých Lvů k dalšímu derby, tentokrát na led Litoměřic. Díky slepeným brankám v první a druhé třetině nedovolila Lvíčata domácím na body ani pomyslet a mohla se radovat ze čtyřbodového víkendu.
ne 15. 1. 2012
HC Stadion Litoměřice
1:5 1:2, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 20. Popek (Chmel) - 3. Vrba (Vondráček), 3. Jindřich (Strnad), 33. Strnad (Jindřich), 34. Musil, 58. Strnad (Bačák). Vyloučení: 3:4, navíc Jindřich (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 30. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov - Šindelář, Neruda, Vacek, Kolíček, Martínek, Chmel, Winnerlich, Stankevich, Kauschitz, Ransdorf, Vilček, Smejkal, Popek, Piewak, Zajan, Schyhelski, Hovorka

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Straka, Trončinský - Bačák, Strnad, Jindřich - Janák, Musil, Řídel - Hajn, Vrba, Vondráček - Chovanec

Utkání začalo aktivitou na obou stranách. Ústečtí hráči přistoupili k utkání zodpovědně. Již ve 3. minutě utkání z pravé strany vystřelil Vondráček a Vrba vyražený kotouč uklidil do branky - 0:1. Za 45 vteřin bylo ještě veseleji. Při vyloučení Křepelky našel přihrávkou z vlastního pásma Strnad rozjetého Jindřicha a ten bekhendovým blafákem zvýšil ve vlastním oslabení vedení hostí na 2:0. V této části hry Ústečtí zaskočeného soupeře přehrávali. Hra se vyrovnala až ve druhé části první třetiny a Burkovec musel předvést několik těžkých zákroků. Na konci prvního dějství se hosté bránili při vyloučení Málka a 19 vteřin před sirénou obdrželi branku z hole Popka, který nechytatelnou tečí překonal Burkovce.

Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Ústečtí hráči udeřili ve 34. minutě, kdy dvěma brankami v rozmezí 15 vteřin prakticky rozhodli utkání. Nejprve v čase 33.00 našel Jindřich před brankou zcela volného Strnada a ten střelou pod víko zvýšil na 3:1. Ihned po vhazování Musil po samostatném nájezdu zvýšil švihem na 4:1.

Ve třetí třetině se hráči Slovanu soustředili na obranu se snahou již neinkasovat. Soupeř ve 44. minutě ještě zahrozil, když nastřelil tyč. V 50. minutě se řítil Vrba sám na brankáře ale přestřelil. Z následného rychlého protiútoku dvou na jednoho pro změnu zachraňoval Burkovec. Účet utkání dovršil v 58. minutě po asistenci Bačáka opět Strnad.