Vsetín - Druhý zápas ve dvou dnech absolvovali svěřenci kouče Víta Borůvky. Ve Vsetíně muselo Ústí dvakrát dotahovat jednogólovou ztrátu. Poté se dostali díky brance Macka z 50. minuty do vedení. Domácí ale vstřelili dvě branky. Lvíčata prohrála 3:4.
so 14. 12. 2013
VHK ROBE Vsetín
4:3 2:1, 0:2, 2:1

Branky a nahrávky: 14. Grygar (Strmiska, Mikula), 19. Svozílek (Hořanský), 55. Hořanský, 57. Strmiska (Grygar, Weintritt) – 18. Kašek, 29. Macek (Tůma), 51. Macek (Tůma, Kopta). Rozhodčí: Fiedler – Kurtin, Štefková. Vyloučení: 4:6, navíc Bechný (VSE) 10 [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 65. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Bechný – Augustín, Gazda, Weintritt, Svozílek, Hohl – Rýpar, Hořanský, Lainka, Kovář, Konopka, Světlík, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Toman, Strmiska

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Hucek, Benda, Michajličenko, Kašek, Koval, Drha, Macek, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Amirov, Ozom.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Vstup do utkání patřil domácím, kteří hosty ze severu Čech zatlačili do obranné třetiny, ale nebezpečnou střelu na brankáře Zvědělíka nevyslali. Ústí, které na Valašsko přijelo jen s třinácti hráči do pole, v sedmé minutě zahrozilo v situaci dva na jednoho: Kašek šikovně přihrál Amirovovi, jeho pokus po ledě ovšem Bechný vyškrábl. Brankový účet zápasu tak přece jen otevřeli Vsetínští. Strmiskovi sice v přečíslení tři na dva nejprve přihrávka utekla, puk ale stihl včas dojet. Následně jej poslal na hůl Ondřeje Grygara a ten z téměř nulového úhlu trefil odkrytý kout ústecké klece - 1:0.

Ten samý hráč mohl brzy vedení navýšit, z mezikruží ale nastřelil jen gólmana a následnou dorážku poslal těsně vedle. Ústečtí Lvi byli viditelně v útlumu, nicméně na vyrovnávací gól se příliš nenadřeli. Vsetínská obrana naservírovala kotouč Matyáši Kaškovi jako na stříbrném podnose a hostující forvard ho s rutinou mohl uklidit do odkryté branky. Jenže vyrovnaný stav vydržel na ukazateli skóre pouhých jednapadesát vteřin. Po kombinaci v útočném pásmu dostal přihrávku na levý kruh Ivo Svozílek a ranou pod Zvědělíkovu lapačku vrátil zelenožlutým vedení.

To mohli Vsetínští pojistit hned několikrát ve druhé třetině, ale vždy doplatili na nedůslednost v koncovce. V polovině zápasu se navíc hosté oklepali a vyrovnali nejen hru, ale i skóre. V rychlém protiútoku se ke kotouči dostal Marek Macek a jeho pokus proklouzl Bechnému mezi betony. Závěr druhé třetiny potvrzoval postavení obou celků v tabulce, diváci na stadionu Na Lapači sledovali festival nepřesností a chyb na obou stranách.

Změnu přinesla až jednapadesátá minuta. Mackovu střelu totiž Bechný vyrazil jen za sebe a puk se po dopadu na led pomaličku dokutálel za brankovou čáru. Smolný gól v síti Vsetína znamenal vedení Ústeckých Lvů 2:3 a také druhý zásah hostujícího kapitána v utkání. Hokejisté v modrých dresech mohli vedení navýšit v přesilovce na sklonku 55. minuty, stal se ovšem pravý opak. Domácí dravec Hořanský nabral ve středním pásmu rychlost, obhodil si beka a přesnou střelou na vyrážečku nedal Zvědělíkovi šanci. Domácí slavili, ale jak se brzy ukázalo, opravdový důvod k jejich veselí měl teprve přijít.

Dvě minuty po Hořanského zásahu vypálil v početní výhodě Grygar a v následném závaru před ústeckým brankovištěm se k puku dostal Petr Strmiska. Ten našel místo pod betonem přesouvajícího se Zvědělíka a vystřelil domácím tříbodové vítězství. Hosté sice v samotném závěru zkusili štěstí v power play, Bechného se jim však napočtvrté překonat nepodařilo.

Jiří Rech (trenér Vsetína): Vhledem k vývoji celého utkání si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, i když Ústí hodně hrozilo z brejků. Něco jsme si ale řekli v kabině, trochu jsem po první části musel zvýšit hlas. Hra se zlepšila, nicméně jsme druhou třetinu prohráli 0:1. Za stavu 2:3 ve třetí části jsme se nevzdali, kluci to otočili a ubojovali. Bereme perfektní tři body.

Vít Borůvka (trenér Ústí nad Ladem): V první třetině nás soupeř přehrával, bylo vidět, že zná výhodu úzkého kluziště. Domácí byli lepší a zaslouženě se dostali do vedení. Během utkání jsme ale hru vyrovnali. Možná jsme si zasloužili i bodovat. Bohužel tři hrubé chyby našich hráčů nás o body připravily.