C h o m u t o v - Již čtvrtou porážku v řadě ze vzájemných soubojů si připsali starší dorostenci Ústeckých Lvů v zápase 19. kola nadstavbové části extraligy. Do zápasu vstoupili ústečtí hokejisté výborně, ale domácí brzy vyrovnali a po fatální chybě se na začátku druhé třetiny dostali do vedení. Hosté se už nevzpamatovali, a tak v Chomutově nechali regionálnímu rivalovi další tři body. Dvanácti body z posledních čtyř vzájemných zápasů tak svému dnešnímu soupeři výrazně pomohli ze dna tabulky. Ztracené body v boji o play off tak mají možnost získat ještě v posledních třech zápasech dlouhodobé části.
so 27. 2. 2010
Piráti Chomutov
6:2 1:1, 3:0, 2:1

Branky a nahrávky: 9. Taraška (Mazánek), 21. J. Novák, 32. L. Novák (J. Novák), 38. Hlava (Huňady), 48. Fronk (J. Novák), 51. Taraška - 1. Harkabus (Kuchynka, Faigl), 47. Racek (Novotný, Migliavacca). Vyloučení: 11:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Piráti Chomutov: Matoušek - Havel, Sakaev, Škrdle, Pištora, Drobný, Fiala, Tverďak - Huňady, Hlava, J. Novák, Hejcman, Lehnert, Taraška, Fronk, L. Novák, Kopec, Šaržík, Mazánek, Hradil.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Hejl, Vaněk, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Harkabus, Bacovský, Vegner.

Hosté měli výborný vstup do utkání, když je už po půlminutě hry poslal do vedení Harkabus. Chomutovští hokejisté odpověděli v 9. minutě, kdy prudkou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě, Taraška. Poté se do šance dostali opět hosté, ale domácí brankář vystavil jejich šancím stop. Když poté hosté nedokázali následně využít ani dvou po sobě jdoucích přesilovek, odcházelo se do kabin za stavu 1:1

Vstup do druhého dějství by ústecký brankář asi nejraději úplně vymazal ze svých vzpomínek. Mimo branku totiž uklouzl a jeho bezmoci po pádu domácí dokonale využili. Šťastným střelcem byl J. Novák. Poté následovala pasáž plná vyloučení a když hosté v polovině utkání přežili dvojnásobné oslabení, inkasovali těsně před konce klasického oslabení z hole L. Nováka. Hosté následně nevyužili další přesilovku a domácí, kteří měli více ze hry 2 minuty před druhou sirénou trestali. Do tříbrankového vedení poslal Chomutov dorážkou Huňadyho střely Hlava.

Začátek třetí třetiny se nesl v duchu nezáživné hry, ale ve 47. minutě vykřesal pro hosty jiskřičku naděje Racek, který šikovně tečoval střelu Novotného - 4:2. Ta ale začala pohasínat už po 50 vteřinách, když pátou branku Chomutova přidal Fronk. Definitivní tečku za zápasem přidal v 51. minutě Tarška, který ve vlastním oslabení využil chybu hostů a šestou brankou stanovil konečné skóre zápasu. Ve zbývajících minutách se více vylučovalo než hrálo a branky, kterou hosté mohli výsledek upravit, dosáhli až po posunutí domácí klece a nebyla uznána.