Ú s t í n/L. - Lvíčata odehrála zápas proti Kadani. Domácí byli po celou dobu zápasu lepší, zaslouženě vyhráli. Utkání vyšlo Vondráčkovi, který vstřelil hattrick. Ústí si výhrou zajistilo účast v baráži o extraligu staršího dorostu.
čt 28. 2. 2013
SK Trhači Kadaň
10:5 3:2, 2:1, 5:2

Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Kment), 12. Vondráček (Šimanovský, Kment), 13. Macek, 29. Macek (Prochákza), 37. Kment (Trončinský, Šimanovský), 42. Řídel (Macek), 44. Kment (Janák, Trončinský), 52. Janák, 55. Janák (Trončinský), 56. Vonráček (Kment, Šimanovský) - 16. Fencl (Květ), 18. Tupý, 27. Kordina, 46. Kordina (Fencl), 57. Fencl (Kordina). Rozhodčí: Krob - Hynčica, Ptáček. Vyloučení: 7:8 navíc Janák, Trončinský - oba 10 + OT (NESP). Využití: 3:2. Diváci: 137. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:3, 7:3, 7:4, 10:4, 10:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Haisl - Šimanovský, Trončinský, Straka, Klement, Hucek, Melichar, Hübsch, Řídel, Procházka, Chovanec, Vondráček, Kopta, Macek, Kment, Šváb, Kašek, Janák

SK Trhači Kadaň: Tichý - Beran, Kopka, Krstev, Květ, Tupý, Šmejc, Benda, Mojžíš, Chmelová, Kordina, Unzeitig, Pala, Stasinka, Fencl

Úvod zápasu se odehrál v rychlém tempu. Hosté dělali domácí defenzivě značné problémy, což moc dobře věděl Miroslav Mach, který na své svěřence musel nebývale hodně zvyšovat hlas. Zabralo to, domácí se ujali v osmé minutě vedení, po přihrávce Kmenta se prosadil Vondráček. Ve dvanácté minutě se znovu prosadil Vondráček. Lvíčata hrála velmi dobře, další gól vstřelil po výborné individuální akci Macek. Poté ale Ústí přestalo myslet na obranu, toho využili hosté. Nejprve do odkryté branky zakončoval Fencl, poté si po pravé straně najel Tupý, který upravil na 2:3 z pohledu hostů. Za tohoto stavu skončila první třetina.

Do druhého dějství vstoupila Lvíčata opatrněji, protože věděla, že se nesmí dopustit zbytečných chyb. Hrubku ale předvedla domácí defenziva, Kordina střelou k tyči překonal gólmana Haisla. Kadaň vyrovnala na 3:3. Ústí hrálo minutu a čtvrt přesilovku pět na tři. Tu překazil faul Málka. Přesilovou hru o jednoho muže využil Macek parádní střelou pod horní tyčku. Pátý gól žlutomodrých vstřelil Kment. Jeho střela zajímavým způsobem doletěla až do branky. Za stavu 5:3 skončila druhá třetina.

Velmi rychle po začátku třetiny vstřelil Řídel branku, a tak vedlo Ústí 6:3. Ve 44. minutě se prosadil Kment. Hosté se také radovali, druhý gól v zápase dal Kornida. Běžela 52. minuta a Janák vymyslel parádní sólo s gólovou tečkou. Domácí vedli 8:4. Devátou branku zajistil znovu Janák. Gól s číslem deset vstřelil Vondráček. Za hosty upravil Fencl. Lvíčata vyhrála 10:5.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Jsem rád, že jsme vyhráli. Zajistili jsme si postup do baráže.