Ú s t í n/L. - Poslední zápas sezony odehrála Lvíčata proti Chomutovu. Domácí inkasovali již v deváté minutě. Na tuto branku odpovědět ještě dokázali, další gól však žlutomodří nevstřelili. Chomutov skóroval celkem čtyřikrát a zcela po zásluze vyhrál. Ústí nad Labem sestupuje z extraligy staršího dorostu.
pá 18. 3. 2011, Zlatopramen Arena
Piráti Chomutov
1:4 0:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 26. Rosa (Šimanovský, Topol) - 9. Kaše (Šaržík, Lehnert), 34. Mazánek (Hejcman, Navrátil), 59. J. Novák (L. Novák), 60. Mazánek (Souček, Toušek). Rozhodčí: Luczków - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 19:28 (5:7, 9:9, 5:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 1:5. Vyhraná vhazování: 34:15 (11:7, 14:3, 9:5).

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář (34. D. Novák) - Ságer, Vaněk, M. Zdvořáček, Křepelka, Šimanovský, Marek Baránek - Beníšek, M. Hanzl, Vegner - T. Bílek, Jindřich, Bačák - Fojt, Rosa, Topol. <b>Trenér:</b> Karel Chládek.

Piráti Chomutov: Maštalířský - Havel, R. Černý, Drobný, Sakaev, Souček, D. Hlava - Šaržík, Lehnert, O. Kaše - Huňady, Toušek, N. Hlava - J. Novák, Kämpf, L. Novák - Mazánek, Hejcman, Navrátil. <b>Trenér:</b> Vladimír Čermák.

Úvodní buly získali hosté. Chomutov začal velmi aktivně a ústecký gólman musel od samého začátku předvádět své kvality. Logicky se jako první ujali vedení hosté. V 9. minutě se hokejisté v modrém prodrali před ústeckou brankou, toho využil Kaše a přišpendlil puk pod horní tyčku. Vstřelený gól hosty nabudil a dále útočili. Ani Ústečtí se nenechali zahanbit a také si vytvořili několik slibných šancí, ale chomutovský gólman byl pozorný. Ve zbytku třetiny Chomutov kontroloval hru, domácí nepustil do větší šance. Úvodní dějství vyhráli hosté 1:0.

Druhou třetinu začaly oba týmy ve čtyřech bruslařích. Lvíčata dostala možnost přesilové hry o dva muže, tu ovšem svěřenci kouče Chládka nesehráli příliš dobře. V další přesilové hře se domácí prosadili. Rosa propálil hradbu těl před sebou a kotouč doletěl do branky. Vypadalo to, že se hra domácích zvedne, jenže Chomutov vstřelil další branku, konkrétně Mazánek propálil domácího gólmana. Trenér Chládek po této brance nechal maskované muže vyměnit. Hosté mohli svůj náskok navýšit, ale doprovázela je velká nepřesnost.

Perioda s číslem tři naskytla stejný obrázek jako předchozí třetiny – Chomutov byl lepším týmem, ale žlutomodří bojovali. Připsali si několik zajímavých možností, jak vyrovnat. Hosté dobře bránili a ze zabezpečené obrany vycházela i jejich hra ve třetí třetině. Domácí útočníci se skvěle postavenou a zorganizovanou obranou KLH do útočného pásma dostávali jen stěží. Hosté si byli vědomi, že jakákoliv chyba se jim může vymstít. Hru drželi bezpečně daleko od svého gólmana, který se musel chvílemi nudit. V závěru zápasu Ústí pokazilo rozehrávku a výhru hostů pojistil Jakub Novák. V čase 59:22 min. Chomutov střelil čtvrtý gól, postaral se o to Mazánek.

Karel Chládek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Chomutovu jsme byli rovnocenným soupeřem, bohužel jsme nevyužili situace 2 na 1, 3 na 1. V závěru jsme propadli ve středním pásmu, zbytečně jsme inkasovali a poté se utkání už jen dohrávalo. Kluci odehráli spoustu zápasů na hranicích svých možností, vstřelit branku je ale pro nás hodně těžké, a proto sestupujeme. Přeji si brzký návrat zpět do extraligy staršího dorostu a chci, aby následující sezony byly o mnohem lepší. O odkupu extraligy staršího dorostu od týmu PZ Kladno nevím, je to otázka pro vedení."

Vladimír Čermák (KLH Chomutov): "Přijeli jsme si pro tři bod, ty jsme získali a jsme spokojení. Duel rozhodla naše lepší produktivita, jsme rádi, že už je konec sezony, protože se nám moc nepovedla. Chtěli jsme hrát play-off, ale bohužel se o to budeme muset pokusit až v následujícím ročníku. Motivaci jsme neztratili, družstvo bylo rozhozené z příliš častých výměn trenérů. Dnešní mládež, kterou nechci urazit, si ničeho neváží. Kdyby na sobě více pracovali, byli bychom úplně jinde."