Ú s t í n/L. - V rámci osmého kola RAKO extraligy staršího dorostu cestovala Lvíčata do Prahy, kde se utkala s Letňany. Letci vedli o dvě branky, hosté vyrovnali. Pražané se dostali do vedení 4:2, na rozdíl jediné branky snížil Roman Navarra (na snímku). Na něj už nikdo v modrožlutém dresu nenavázal, a tak Ústí prohrálo 3:4. Snaha se hostům nedá upřít.
po 23. 9. 2013
HC Letci Letňany
4:3 2:2, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 9. Honetschläger (Pojlanyčka, 10. Poljanyčka (Starosta), 23. Kulda (Kroh), 49. Honetschläger – 11. Kašek, 14. Kopta (Kašek), 52. Navarra (Kopta, Hucek). Rozhodčí: Pavlovič - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. Diváci: 45. Střely na branku: 48:18. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

HC Letci Letňany: Dubský – Hůla, Sekera, Starosta, Zeliska, Chvála, Štosek, Honetschläger, Poljanyčka, Klečka, Kroh, Kulda, Tomek, Smejkal, Horák, Hroboň, Polák. Trenér Žurek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina od 59. Zvědělík – Hucek, Kvaček, Melichar, Kašek, Drha, Techl, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Navarra, Amirov, Ozom.

Úvod zápasu začali domácí velkým náporem. Honetschläger, Hroboň ani Kroh výborně chytajícího Kosinu neprostřelili. Ústí nakonec inkasovalo v deváté minutě, kdy si zpoza branky vybruslil Tomáš Honetschläger a bekhendem poslal kotouč za Kosinu. Velmi rychle se po inkasovaném gólu nechal vyloučit Navarra. Po necelé minutě přesilové hry se na modré napřáhl Oleksandr Poljanyčka a prostřelili tvrdou střelou vše, co mu stálo v cestě. Úplně stejná situace se odehrála i na druhé straně. Na trestnou šel Smejkal a Lvíčata přesilovku využila. Matyáš Kašek se napřáhl na modré čáře a kotouč se zastavil až v brance. Ve čtrnácté minutě bylo pro modrožluté ještě veseleji. Puk poskakoval okolo domácí branky. Jako první si ho všiml Ondřej Kopta, který ho pohodlně poslal do branky a vyrovnal na 2:2. V závěru se do šance dostali domácí Honetschläger s Poljanyčkou. Kosina neinkasoval, a tak po první třetině platil vyrovnaný stav 2:2.

Ústí mohl poslat do vedení Kašek. Tečoval střelu od modré pouze do brankáře Dubského. Za domácí se do šance dostal Štoska, ale mířil vedle. Ve dvacáté třetí minutě už branka padla. Kousek za modrou čárou vystřelil Vojtěch Kulda, jeho střelu tečoval ještě hostující obránce mimo dosah gólmana Kosiny. Ústecký brankář následně v dobrých pozicích vychytal Štoska, Hůlu, Hroboňě i Poljanyčku. Lvíčata mohla vyrovnat v přesilové hře pět na tři, ale neuspěla. Za stavu 3:2 skončila druhá třetina.

Z kraje třetí třetiny se v gólové příležitosti ocitl Klečko, v rozhodující chvíli mu sjel puk z hole. Krátce před polovinou po chybě v hostující obraně se prosadil Tomáš Honetschlägel. Lvíčata se aktivně snažila s nepříznivým stavem něco udělat. Domácí Kulda vystřelil puk mimo hřiště a dostal dvě minuty za zdržování hry. Početní výhodu využilo Ústí. Roman Navarra po pěkné přihrávce poslal puk do branky. Bylo sníženo na rozdíl jediné branky. Hosté v závěru vrhli všechny síly do útoku. Jenomže přišlo sporné vyloučení Kosiny, které modrožlutým sebralo poslední zbytky sil. Snaha se Slovanu upřít nedá, a tak po sympatickém výkonu prohrál 3:4.