L i b e r e c - Po nepříliš úspěšné zápasové sérii jeli starší dorostenci Ústeckých Lvů na led libereckých Bílých Tygrů, pokusit se přetrhnout šňůru porážek. Po bezbrankové první třetině se ujali dvakrát vedení, ale domácí vždy stav srovnali. Na góly ze závěru druhé třetiny už ale neodpověděli, a tak do kabin šli před třetí třetinou spokojenější hosté. Poté už ale stříleli góly jen Tygři, a tak si Ústečtí Lvi odvezli pouze bod za prohru v prodloužení.
pá 19. 2. 2010, Tipsport arena
Bílí Tygři Liberec
5:4pp 0:0, 2:4, 2:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 30. Knap (Beníšek, Příkazský), 33. Beníšek (Klíma, Mrázek), 53. Schutz (Knap), 54. Urban, 61. Psota (Klíma, Staněk) - 27. Kuchynka (Hejl, Procházka), 31. Procházka (Faigl, Kuchynka), 37. Kuchynka (Migliavacca), 39. Bacovský (Kuchynka, Migliavacca). Rozhodčí: Jebavý - Sekula, Zavřel. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. Diváci: 87. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4

Bílí Tygři Liberec: Sobotka - Čechura, Slavík, Jandejsek, Bednárik, Dám, Mrázek, Staněk, Najman - Slivka, Urban, Kouba - Psota, Morong, Miškovský - Pálek, Klíma, Beníšek - Schutz, Knap, Příkazský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Hejl, Zdvořáček, Vaněk, Burkovec, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Faigl, Racek, Harkabus, Janák, Bacovský, Vegner.

Úvod napínavé bitvy patřil spíše libereckým hokejistům, Urban hned ve druhé minutě proletěl až před soupeřovu klec, avšak narazil na připravený Bursův beton. Úspěch poté neslavila ani individuální akce Miškovského.

Hosté však postupem času vyrovnali hru a mohli se dostat do vedení. Kuchynka se nejprve neprobil přes modrobílou obrannou tvrz a následně se v početní převaze urodila dokonce největší šance prvního dějství. Burkovec přesným pasem vybídl k zakončení volného Harkabuse, který z hranice brankoviště trefil pouze přesouvajícího se Sobotku.

Když poté síťku v brankách nerozvlnila rána Knapa a dravý průnik Šetky na opačné straně hřiště, skončila první třetina bez branek.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji Ústečtí, kteří za pomoci dvou početních převah hodně potrápili obranu domácího celku. Šetka v dobré příležitosti z mezikruží trefil jen liberecké hradby, z další akce už ale hosté udeřili.

Procházka vypálil od modré čáry a odražený kotouč zametl za domácího brankáře Štěpán Kuchynka - 0:1. Bílí Tygři však po obdržené brance evidentně ožili, Urban se Slivkou motali protivníkům hlavy před vlastní klecí, leč ani jeden z nich se nedokázal prosadit.

Posléze ale vstřelenou branku Liberec přeci jen zaznamenal. David Knap se po závaru před ústeckou klecí nemýlil - 1:1. Následovala ovšem další početní převaha Lvů a rovněž také další puk v tygří kleci. Faigl přesnou přihrávkou zpoza branky nalezl na hranici brankoviště volného Tomáše Procházku, jenž z dobré pozice nezaváhal - 1:2.

Liberečtí našli odpoveď na soupeřův zásah přesně za dvě minuty. Po mírně kostrbaté kombinaci v útočném pásmu napřáhl z vrcholu kruhu Tomáš Beníšek a trefil přesně horní růžek Bursovy brány - 2:2.

Domácí hokejisté se vzápětí mohli ujmout i vedení, Psota elegantně protancoval hostujícím územím, ale gólovou radost mu na brankovišti překazili ústečtí zadáci. Naopak Lvi zamířili čtyři minuty před koncem druhé periody znovu do černého. Nenápadné nahození Štěpána Kuchynky od modré čáry trestuhodně propadlo libereckému muži s maskou pod rukou - 2:3.

Když do rozházené soupeřovy defenzivy vtrhnul Jan Bacovský, odcházelo se do kabin za dvoubrankového náskoku bojovníku v žlutomodrém úboru - 2:4.

Třetí část začala opatrně, až po několika minutové mezihře zkoušel štěstí Psota, ale na Bursu si znovu nepřišel. O chvilku později se ve svém teritoriu pořádně zapotil také Sobotka, když sledoval, jak hrací předmět z hole Tomáše Faigla míří jen těsně vedle.

Líbivou akci Moronga poté nikdo v modrobílém dresu nepodpořil. Změna stavu se tak uskutečnila až sedm minut před závěrečnou sirénou, Kamil Schutz se promlátil hostujícím obydlím a i přes přesilu protivníků dokázal puk nadvakrát za čáru dotlačit - 3:4.

Namlsaní Tygři se vzápětí dočkali také kýženého vyrovnání, o které se mohl nejprve postarat Pálek, leč trefil pouze připraveného brankáře. Akce Patrika Urbana už však měla gólovou příchuť - 4:4.

Uspokojený Liberec poté za svoji laxnost v zadních řadách mohl pykat cenou nejvyšší. Burkovec v obrovské šanci před prázdnou bránu nedokázal kotouč do sítě procpat a při své následné důrazné dorážce byl položen dojíždějícím Slivkou k zemi.

Lvi v závěrečných minutách branky dokonce docílili, ovšem pro vysokou hůl sudí nekompromisně rozpažil. Napínavý konec třetí části tedy nakonec rozhodnutí nepřinesl. Na řadu přišlo prodloužení, v němž ihned po třiceti vteřinách hry rozhodl o vítěství své družiny průbojný Matěj Psota - 5:4.