Ú s t í n/L. - Starší dorostenci na svém ledě přivítali soupeře z Mostu. Zápas žlutomodří ovládli, vyhráli 8:1. Největší podíl na zisku tří bodů má Jan Chovanec, který vstřelil tři branky. Roman Navarra získal pět kanadských bodů - dva góly a tři asistence.
ne 2. 12. 2012
MOSTEČTÍ LVI
8:1 3:0, 4:1, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Kment, 8. Navarra (Kment), 15. Chovanec (Navarra, Kment), 22. Vondráček (Macek, Řídel), 24. Řídel (Macek, Vondráček), 36. Navarra, 40. Chovanec (Navarra, Kment), 46. Chovanec (Kment, Navarra) - 35. Kováč (Kalina). Rozhodčí: Bžoch - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 34:17. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec, od 46. min Landt - Šimanovský, Trončinský, Klement, Hucek, Melichar, Hübsch, Řídel, Procházka, Chovanec, Vondráček, Kopta, Navarra, Macek, Kment, Koval, Šváb, Kašek, Gruber

MOSTEČTÍ LVI: Švehla, od 22. min Truhlář - Burda, Cholík, Fryč, Kopřiva, Mandinec, Neruda, Skořepa, Poljanský, Vitvar, Weinhold, Vaněk, Kováč, Kalina, Průša

Domácí do zápasu vlétli, po jednapadesáti sekundách se prosadil Kment. Po osmi odehraných minutách vedli žlutomodří o dvě branky. Prosadil se Navarrapo Kmentově přihrávce. V čase 14:45 puk putoval po ose Kment – Navarra a Chovanec vstřelil třetí branku svého týmu. Za stavu 3:0 skončila první třetina utkání.

Po dvou minutách hry se prosadil Vondráček. V čase 23:09 skóroval Řídel, doklepl střelu Macka. Ústí vedlo 5:0. Za tohoto stavu se prosadili i hosté. Mostecký Kalina se štěstím prostřelil Burkovce a snížil. Běžela 36. minuta a Navarra si krásně nabruslil před branku a zavěsil pod horní tyč. Další branku domácích vstřelil Chovanec, který stanovil skóre 7:1 po dvou třetinách.

Poslední dějství se v klidu dohrávalo. Mnoho šancí se neurodilo, výjimkou je jen branka Chovance, který zaznamenal hattrick a vstřelil poslední branku zápasu. Ústí vyhrálo zcela zaslouženě a Most se vrací domů bez bodů. Ústí – Most 8:1.

Miroslav Mach(HC Slovan Ústečtí Lvi): Utkání hodnotím dobře, protože jsme vyhráli. Na posledních patnáct minut jsme do branky poslali místo Burkovce Landta. Necháváme u nás chytat gólmany z mladšího dorostu.