Ú s t í n/L. - V předposledním utkání ve skupině o udržení se starší dorostenci střetli s Libercem. Ten se jim podařilo pokořit vysoko 8:1. Díky těmto výhrám se Lvíčata stále drží mezi týmy, které ze skupiny o udržení mohou postoupit do play-off, což by (podle slov trenéra Merty) byla velmi sladká tečka za vydařenou sezónou. Nachází se na 3. - 4. místě a nad pátým Hradcem Králové mají náskok dvou bodů. S tím se utkají ve svém posledním zápase ve skupině a musí na něm trhnout alespoň jeden bod, aby se do play-off dostali.
pá 5. 3. 2010
Bílí Tygři Liberec
8:1 1:1, 4:0, 3:0

Branky a nahrávky: 13. Faigl (Vaněk), 31. Migliavacca (Krupička, Hanzl), 33. Šetka (Racek, Keltner), 33. Hanzl (Krupička, Andres), 35. Racek, 49. Kuchynka (Andres, Vaněk), 52. Šetka, 58. Racek (Šetka, Keltner) – 16. Dlouhý (Klíma). Rozhodčí: Nečas - Zavřel, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek – Hejl, Vaněk, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa – Krupička, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Faigl, Racek, Harkabus, Bacovský, Vegner

Bílí Tygři Liberec: Krejčí – Mrázek, Jandejsek, Bednárik, Dám, Bartejs, Čechura, Najman, Slavík – Beníšek, Langhamer, Klíma, Knap, Psota, Šimončič, Kouba, Dlouhý, Urban, Morong, Miškovský, Pálek

První třetina přinesla vcelku utahaný hokej. Střídmé nasazení obou celků sice přineslo poklidnou a nepříliš přerušovanou hru, ale také málo šancí a střel, které by ohrozily branku. První větší šanci ale předvedl Morong. Puk se totiž po odrazu od Formánkových betonů ocitl ve vzduchu a dopadl přímo před domácího brankáře, kde jej právě Morong tečoval směrem do branky. Formánek ale stihl zareagovat a šanci Liberce zahnat. O chvíli později byla ohrožena i soupeřova branka, a to zásluhou Faigla. Ten uháněl s pukem na krejčího, ale těsně před brankovištěm byl odstaven skupinkou libereckých hráčů. Poté byli ve střelecké výhodě spíše Lvi, z čehož nakonec vytěžili první gól utkání, a to velmi šťastný gól. Po dlouhé přihrávce od Hejla puk získal Tomáš Faigl, který vystřelil na Krejčího. Ten puk nejprve chytil do lapačky, ale stál nestabilně, upadl a puk ještě před zapískáním rozhodčího upustil do své branky. Na vyrovnání se ale nemuselo čekat dlouho. Za necelé dvě minuty skóroval po chybě domácí obrany Adam Dlouhý. Ten si zavezl puk před domácí branku, kde se mu touš pokusil vyrazit Formánek hokejkou. Domácí brankář ale při svém natahování se sklouzl na zem a ležíce roztažený na ledě pro Dlouhého neznamenal prakticky žádnou. Následně si Lvi zahráli první přesilovku utkání, ve které se ale k vážnější šanci nedostali, a tak první třetina skončila nerozhodně 1:1.

Druhá třetina co se aktivity obou týmů moc změn nepřinesla. Kor první polovina druhé třetiny působila neuspořádaně. Byla to ale třetina, ve které si Lvi našli více šancí, které již začali podstatně proměňovat. Jednu z prvních větších šancí měli Racek s Migliavaccou, jejichž střela a následná teč ale přes Krejčího neprošly. Následně se do brejku dostal Hanzl. Na střelu ale čekal příliš dlouho a z ostrého úhlu minul. Hned nato zahrozili hosté. Morong zpoza brány nahrál Psotovi, který ve velmi výhodné pozici zkoušel vystřelit. Puk ale minul, a tak touš vystrčil Formánek. Vyražený puk ale doputoval na modrou čáru, kde jej zachytil opět Morong, jenž se pokusil o další střelu. Ani ta ale přes domácího brankáře neprošla. Lvi ale ze svého rukávu vytáhli trumf a nastartovali brankostroj. Během čtyř následujících minut nasázeli svému soupeři čtyři góly. O první z nich se postaral Mirko Migliavacca, který do odkryté branky vsítil odražený puk. O dvě minuty později jej technickým gólem následoval Marek Šetka, jehož ani ne minutu potom napodobil Martin Hanzl. Po tomto gólu si hosté mohli na minutu a půl odpočinout, než puk mezi kruhy pro vhazování v útočném pásmu domácích získal Václav Racek, který samostatně vsítil pátý gól domácích. Druhou třetinu tak Lvi gólově naprosto ovládli.

Ve třetí třetině jasně Lvi na Liberec tlačili a hlídali si svůj náskok. Velkou šanci ze začátku třetiny měl Migliavacca, jemuž vzduchem přihrál před libereckou branku Hanzl. Skákající puk ale Migliavacca trefit nedokázal. Následně došlo k několika vyloučením, která byla způsobena vypjetím sil především hostujícího mužstva, které se s porážkou nechtělo smířit. Lvi je za to také v jednom případě potrestali gólem v přesilové hře. Nejprve se o střelu od modré pokoušel Andres. Puk se ale dostal do skrumáže před brankou, kde jej do branky tečoval Štěpán Kuchynka. O pár minut později byl vyloučen i domácí hráč, ale ani to Ústecké nezastavilo. Ve vlastním oslabení se prosadil Marek Šetka, jenž po hrubé chybě hostů na modré čáře vzal puk na svou hůl a samostatně jej dopravil až do branky. K závěru utkání ještě domácí zpečetili své vítězství osmým gólem. Dobře promyšlenou akci předvedl Keltner, jenž přihrál Šetkovi před branku. Ten si puk zavezl vedle branky, kde vyčkával, až se pro puk brankář Liberce natáhne. Gólman tak také udělal, ale v tu chvíli Šetka přihrál Václavu Rackovi, který do prázdné branky vsítil osmý a poslední gól utkání. Lvi si tak urvali další tři důležité body do tabulky.