Ú s t í n/L. - V zápase proti Mladé Boleslavi využili domácí trenéři služeb dvou mladších dorostenců (Havlíka a Vandase). Lvíčata od samého úvodu tahala za delší konec pomyslného lana. Výsledkem byla výhra 5:1. Díky zisku tří bodů se Ústí dotáhlo bodově na Letňany a v tabulce už není poslední.
pá 17. 1. 2014
BK Mladá Boleslav
5:1 2:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Tůma (Hucek), 17. Kopta (Tůma), 29. Ozom (Rubeš, Drha), 47. Macek, 60 Amirov (Rubeš, Kašek) - 31. Durdil (Prokop). Rozhodčí: Hlinka - Hynčica, Místecký. Vyloučení:5:4. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání:3:0, 3:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina - Hucek, Benda, Michajličenko, Vandas, Havlík - Zdvořáček, Macek, Kopta, M. Tůma, Koval, Kašek, Amirov, Drha, Ozom, Rubeš

BK Mladá Boleslav: Růžička - Matiss, Marček, Mašek, Adamík, D. Tůma, Řečinský, Makovička - Veselý, Sedmík, Němec, Musliu, Skořepa, Planý, Durdil, Prokop, Outrata, Švejda, Vajsejtl

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu přinesl velmi rychlý hokej. Ani jeden tým si z kraje zápasu nevytváře šance. Kašek nedokázal dobruslit volný kotouč. První branka padla v čase 9:53. Hucek vystřelil od modré, k odraženému puku se dostal Martin Tůma a překonal mladoboleslavského brankáře. I nadále byl aktivnější Slovan. Svou převahu dokázal vyjádřit gólově. V 17. minutě se prosadil po přihrávce Tůmy zpoza branky Ondřej Kopta. Mladá Boleslav si mnoho šancí nevytvořila. První třetina skončila za stavu 2:0.

Začátek druhé třetiny ovlivnila dvě vyloučení a následná hra ve čtyřech na obou stranách. Ani jeden tým si výraznější šanci nevytvořil. Ve 29. minutě se prosadila Lvíčata znovu. Rubeš nahodil kotouč na branku, trefil brankovou konstrukci. Puk se dostal k volnému Bořku Ozomovi, který rychlou střelou upravil na 3:0. Hosté velmi rychle snížili. O dvě minuty později se Jakub Durdil dostal k puku a poslal ho za záda Kosiny. Prostřední dějství už více zajímavých momentů nepřinesla, platil stav 3:1.

Z kraje třetí třetiny si domácí Slovan zahrál přesilovou hru. Početní výhodu Ústí nevyužilo, ale skórovalo těsně po ní. Tvrdá rána Marka Macka zapadla do branky Mladé Boleslavi. Hokejisté z města automobilů se snažili s výsledkem něco udělat, ale přes dobře hrající domácí obranu se do gólových šancí takřka nedostávali. Jejich snažení vůbec nepomohlo vyloučení v závěrečných minutách. 14 sekund před koncem se prosadil Famil Amirov. Ústí zaslouženě vyhrálo 5:1.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): Jsem rád, že jsme se bodově dotáhli na Letňany. Dnes jsme si zasloužili vyhrát a získat tři body.

Tomáš Potěšil (BK Mladá Boleslav): Ústí vyhrálo zaslouženě, z naší strany to nebyl dobrý výkon. Domácí hráli urputněji.