Ú s t í n/L. - V osmém kole extraligy staršího dorostu hostili ústečtí hokejisté pražskou Spartu. Bohužel se jim nepodařilo prolomit nelichotivou bilanci letošní sezóny, ve které si ještě nepřipsali vítězství, nýbrž osm porážek a pražskému rivalovi tak podlehli i podruhé v tomto ročníku.
pá 24. 9. 2010
HC Sparta Praha
0:4 0:2, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Hemr (Presheva, Brém), 9. Doležal (Simon), 36. Hampl (Březina, Hudec), 45. Müller (Hampl, Březina). Rozhodčí: Smitka – Střelka, Kilián. Vyloučení: 4:3, navíc Müller (SPA) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 21:32. Průběh utkání: 0:4. Zakázaná uvolnění: 3:6. Ofsajdy: 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý – Ságer, T. Procházka, L. Holeček, R. Vaněk, M. Zdvořáček, Křepelka, J. Chmel, Mikš – Vegner, M. Hanzl, Harkabus – T. Hynek, Topol, Rosa – Tomáš Bílek. <b>Trenér:</b> Merta.

HC Sparta Praha: Pavel Bílek – Kliment, Březina, Vacek, D. Müller, Bodnár, Dominik Bílek, Košťálek, Skřivánek – Hudec, Hampl, Matějček – Z. Doležal, Brzobohatý, Simon – Hemr, Brém, Presheva - Slavíček. <b>Trenér:</b> Geffert.

Obě družstva vstoupila do zápasu velmi aktivně, začalo se hrát se ve svižném tempu. První gól měl na hokejce sparťanský forvard Simon, ten však v první minutě jen těsně přestřelil bránu z prostoru mezi kruhy. O minutu později se objevil na druhé straně osamocený ústecký Topol, ten však svou šanci „do slova“ zahodil. Další možnost ke skórování měli hosté na konci 4. minuty, kdy vyslal Vacek do brejku Doležala, ale Ryšavý skvělým zákrokem betonem přečetl úmysly pražského útočníka. Osmá minuta se chýlila ke konci a hosté se mohli radovat z první vstřelené branky. Po nahození Preshevy na bránu, domácí gólman vyrazil před sebe a pro Jana HEMRA nebyl problém uklidit puk za Ryšavého záda – 0:1. Uběhlo třicet pět vteřin a lavička Sparty si mohla „gól“ zařvat podruhé. Akci dva na jednoho dokázal proměnit Zdeněk DOLEŽAL za přispění Simona – 0:2. Ve dvanácté minutě mohl zregulovat skóre Rosa či Hynek, ale ani jeden přes veškerý důraz nedokázali překonat Bílka. Dobré střely však vyslali i Harkabus a Vegner, ale sparťanský hájce branky zůstal neomylný.

Do druhé části lépe vstoupili Lvi. Ale ani Hynek, který obdržel přihrávku „na prázdnou bránu“ od Rosy, na Bílka recept nenašel. O chvíli později ujel severočeským obráncům Brém, Ryšavý však ze své kuchyně vytáhl akrobatický zákrok. Při vyloučení Ságra ve 35. minutě za pád pod nohy si hokejisté Sparty Praha mohli zahrát druhou početní výhodu. Té dokázali využít, když se všeho ujal Ondřej HAMPL, jenž trefil šibenici nad lapačkou ústeckého brankáře – 0:3. Z akcí druhé periody je třeba ještě zmínit tyčku, kterou z mezikruží trefil Hudec.

Navýšení výsledku a klid na sparťanskou střídačku nedokázal vzít „na svoje triko“ ani Müller, jenž svou trefou ve 42. minutě orazítkoval horní tyč. Ten, se ale v momentě, kdy 45. minuta končila, dočkal. S pomocí Hampla a Březiny se Dominik MÜLLER přeci jen mohl radovat ze vstřelené branky – 0:4. O zvrácení nepříznivého stavu se ještě dvě minuty před koncem, za domácí pokoušel Fojt, jenž se třikrát v řadě trefil do neprůstřelného Bílka. Sparta Praha, jakožto jeden z kandidátů na titul, hravě dokázala dobýt Zlatopramen Arenu a pohybuje se ve vrchních patrech tabulky. Ústí nad Labem bude mít se skórem 14:49 úplně jiné starosti, a to, jak se odlepit od poslední příčky v tabulce extraligy staršího dorostu.

Jiří Merta (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Sparta má samozřejmě kvalitní mužstvo, je to téměř výběr z Čech. Odehráli jsme utkání, kde Sparta dokázala ze čtyř šancí dát dvě branky, kdežto my jsme příležitosti měli taktéž, ale nedokázali jsme je zrealizovat a vstřelit z nich branku. Za stavu 0:2 se Sparta dokázala dostat do hry a naším problémem je to, že nedokážeme využít námi vytvořené šance. Bez branky nemůžeme chtít vyhrávat, ale hráči v minulém kole, v Karlových Varech (výsledek 1:2, pozn. red.) odevzdali maximum. Odehráli vyrovnané utkání a i dnes podali výkon na hranicích svých možností a určitě si, byť přes porážku zaslouží pochvalu.“

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): „Pokud budu brát v potaz výsledek, vyhráli jsme, jsme spokojení, Ústí se totiž v poslední době zvedlo z příšerného vstupu do sezóny. Přesto budu trochu kritický k naší hře, protože těch branek, mohlo být daleko víc. Nechci se Ústí dotknout, ale myslím si, že starší dorost nemá tak kvalitní a pro nás bylo povinností zde vyhrát.“