P í s e k - Jako ve zlém snu se museli cítit trenéři ústeckého stršího dorostu na zimním stadionu v Písku, kam přijeli pro téměř povinné tři body. Pravdou ale je, že v posledních čtyřech zápasech získali Písečtí osm bodů, a to se v plném světle projevilo mezi 5. a 11. minutou, kdy domácí odskočili na rozdíl čtyř branek. Zlepšenou hrou v další části utkání ale starší dorostenci Ústeckých Lvů dokázali zápas otočit a odvézt na sever Čech plný bodový zisk.
pá 22. 1. 2010
IHC Komterm Písek
4:5 4:2, 0:3, 0:0

Branky a nahrávky: 5. Volf (Pícha, Radosta), 10. Homolka (Radosta), 10. Vejda (Lejsek), 11. Korous (Reiniš, Vlček) - 16. Faigl (Kuchynka, Smetana), 16. Harkabus, 27. Hejl (Migliavacca, Hanzl), 33. Hanzl, 35. Kuchynka (Harkabus, Faigl). Rozhodčí: Němec V. - Němec P., Brůha. Vyloučení: 6:7, navíc Vlček (PIS) OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 4:0, 4:5.

IHC Komterm Písek: Lehečka - Bernad, Jirků, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Souček, Turek, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Korous, Radosta, Reiniš, Vejda, Volf, Homolka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek (13. Bursa) - Hejl, Smetana, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Krupička, Bacovský, Kuchynka, Hanzl, Keitner, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Harkabus, Vegner

Krátce po začátku utkání ujížděla hostující útočná dvojice v přečíslení a celá akce vypramenila střelou Harkabuse, která jen těsně minula levou tyčku Lehečkovy branky. Hosté byli v úvodních okamžicích hodně aktivní a písecký gólman musel vzápětí čelit další střele, kterou se od modré čáry prezentoval Hejl. Písek se dostal do útočného pásma teprve ve čtvrté minutě, kdy Jihočeši hráli po faulu hostujícího Hejla přesilovku. Písecký tým dokázal výhody jednoho hráče poměrně rychle využít. Povedená kombinaci připravila jasnou šanci na hůl kapitána Volfa a útočník Písku se ranou bez přípravy nemýlil.

V polovině desáté minuty Písečtí přidali druhý přesný zásah. Radostovu střelu Formánek vyrazil jenom před sebe a Homolka z dorážky zvýšil. Písek byl v laufu a do minuty se houpala v hostující síti další branka. Individuální akcí se proháčkoval až před Formánka Vejda a lehkým zakončením na ústeckého gólmana vyzrál. V jedenácté minutě přišla navíc další branka Jihočechů. V průniku se ocitl Korous a čtvrtým gólem vyhnal Formánka z branky. Ústečtí o sobě dali vědět až v šestnácté minutě, kdy v početní převaze propašoval puk za Lehečkova záda hostující kapitán Faigl. Ještě v té samé minutě se Severočeši radovali ještě jednou. Stejná pětka, která vybojovala úvodní trefu hostů, se postarala také o druhou trefu, o kterou svému týmu zajistil Harkabus.

Na začátku prostřední části si sjel písecký Pícha kousek od modré čáry a ostrou ranou zaměstnal hostujícího gólmana. Na druhé straně mohl naopak zmenšit náskok domácích Kuchynka, křížný pas ale z bezprostřední blízkosti přesměrovat po písecké branky nedokázal. Ústečtí zvedli ruce nad hlavu až vzápětí, kdy dokázali poměrně rychle využít přesilovou hru. Na modré čáře zašlápnul puk Hejl a ostrou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Krátce po obdrženém gólu se naskytla domácímu týmu dvouminutová výhoda dvou hráčů a domácí tým se usadil v soupeřově třetině.

Písečtí dlouhou početní převahu využít nedokázali, prosadit se dokázali naopak hosté. Individuální akci projel do útočné třetiny Hanzl a ranou skrz píseckého obránce srovnal stav utkání. Dokonat obrat v utkání se hostujícímu týmu podařilo v pětatřicáté minutě. Přihrávku Harkabuse zužitkoval Kuchynka, jenž poslal puk přesně do levého horního růžku Lehečkovy branky.

Na začátku třetí části se dostal ke střele písecký Bernad, jehož pokus prošel výstrojí hostujícího gólmana a otřel se o tyčku ústecké branky. Hostující náskok mohl vzápětí vyztužit z průniku Šetka, tváří v tvář Lehečkovi ale poslal puk pouze nad branku píseckého gólmana. Hra ve třetí části přinášela jednu šanci za druhou. V přečíslení přenechal puk v ústecké třetině Korous Radostovi a druhý jmenovaný nastřelil pravou tyč Bursovy klece. V závěru třetí části Písečtí zkoušeli hru bez gólmana, ani obrovský závar v posledních vteřinách ale vyrovnání nepřinesl. Písek tak podlehl Lvům 4:5.