K a r l o v V a r y - Své starší kolegy nedokázali napodobit starší dorostenci ústeckého Slovanu v předehrávce 21. kola extraligy. Po bojovném výkonu získali domácí na svém kluzišti všechny body. Energetici byli již od samého počátku aktivnějším týmem, ale hráči v modrožlutém drželi poměrně dlouho naděje na body, které definitivně pohřbila až branka v závěrečné powerplay.
po 12. 10. 2009, Zimní stadion Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary
4:2 1:1, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 17. Švec (Záhora D., Sýkora), 23. Zadražil (Tomeček, Vrána), 46. Tomeček (Zadražil, Vrána), 60. Zadražil (Tomeček) - 18. Keltner (Skokan), 45. Hanzl (Migliavacca, Burkovec). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 48. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Lintemer, Valeš, Urbančok, Novák, Matyáš, Gombár, Doskočil - Táborský, Švec, Winkler, Sýkora, Kubáč, Zadražil, Svoboda, Tomeček, Csamango, Vrána, Beran, Záhora D.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Hejl, Bulva, Smetana, Burkovec, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Krupička, Bacovský, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Skokan, Vegner.

Úvodních pět minut se neslo na útočné vlně domácích, kteří svého soupeře v mnohém přehrávali a bezbrankové skóre zůstávalo jenom díky smůle v koncovce. Za zmínku však stojí například únik Matěje Zadražila, který ve slibně vypadajícím úniku trefil pouze výstroj hostujícího brankáře. Stalo se tak v 5. minutě. I přes aktivitu domácích se ani Ústí nenechalo zahanbit a z jejich produkce stojí za zmínku například střela Radka Andrese, který střelou od modré provětral lapačku domácího brankáře. Tlak domácích vyvrcholil po polovině třetiny. Tečovaná střela Lukáše Vrány v brance sice ještě neskončila díky hbitému betonu gólmana, zato střelu Marka Švece v 17. minutě mezi betony již ze své svatyně brankář lovit musel. Domácí se však neradovali dlouho. Zřejmě kvůli radosti ze vstřelené branky polevili ve hře dozadu a hosté tak již o minutu později opět vyrovnali stav. Zasloužil se o to David Keltner, který po nabití od spoluhráče prostřelil domácího Hrušku mezi betony.

Druhá třetina začala přesně ve stylu té první, tedy nátlakové hry domácí Energie. Tentokrát však nemuseli zelenobílí čekat tak dlouho a mohli se radovat ze vstřelené branky již ve 23. minutě. Těsně po přesilové hře se domácím povedlo udržet hosty v pásmu a Matěj Zadražil po učebnicové kombinaci zakončil za bezmocného Bursu. Domácím se poté naskytla ještě jedna početní převaha, ale hosté již své pásmo uhájili a nepustili Energii do vážnější šance. Naopak to byli hosté, kterým se v polovině druhé třetiny naskytla možnost srovnání ve formě přesilové hry a dalo se říct, že domácím připravili horké chvilky, ale ani několik nastřelených tyčí a akrobatických zákroků Hrušky ke srovnání nevedlo. Naopak na druhé straně se do brejku dostal aktivní Matěj Zadražil a jeho střelu se štěstím ustál brankář Bursa před čarou.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s větším klidem na hokejkách a nehrnuli se již tolik do útoku a sázeli spíše na kvalitní práci obrany. Že se jim tato taktika nemusí vyplatit se ukázalo již ve 45. minutě, když domácího Hrušku překonal Martin Hanzl, který lehkou tečí dopravil puk za již ležícího brankáře. Domácí však na inkasovanou branku brzy zapomněli a už ve 46. minutě se do třetice a nadobro ujali vedení v zápase. Vojtěch Tomeček využil zaváhání hostujícího Bursy, který ztratil pojem o tom, kde se nachází kotouč a klouzavou dorážkou jej dopravil mezi betony do branky. Od této chvíle přejali iniciativu zápasu energetici a hosté se dostávali do nebezpečných šancí jen málokdy. Naopak to byli domácí, kteří hrozili navýšením svého vedení. Nejprve Tomáš Sýkora sám před brankářem zakončil mimo tři tyče a po něm v 55. minutě Pavel Valeš rozvlnil boční síť po střele z úhlu. Definitivní tečku za pondělní předehrávkou udělal dvě vteřiny před závěrečným hvizdem Matěj Zadražil, když zpečetil výsledek brankou do opuštěné klece po odvolání brankáře.