Ú s t í n/L. - Jasnou porážku s týmem Třebíče, který bojuje o záchranu v soutěži, utrpěli starší dorostenci Ústeckých Lvů na vlastním ledě v 7. kole nadstavbové části extraligy. Ústeckým hokejistům, kteří nastoupili v notně prořídlé sestavě, se v zápase vůbec nevedlo podle jejich představ, hráli nervózně a v obraně kupili chybu za chybou. Zaznamenali tak třetí zápas v řadě bez bodu.
pá 15. 1. 2010
SK Horácká Slavia Třebíč
3:5 1:2, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 14. Kuchynka (Faigl, Procházka), 33. Keltner (Šetka), 56. Tuček (Procházka) - 8. Vlašín (Paták, Deveri), 12. Paták (Deveri), 24. Deveri (Vlašín), 42. Deveri (Krejčí), 49. Vlašín (Pálka). Rozhodčí: Turčan - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 8:7, navíc Smetana (UNL) 10 min. [NESP] a Krejčí (TRE) TS [PNP]. Využití: 2:2. Diváci: 137. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Hejl, Smetana, Andres, Procházka, Jeništa - Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Harkabus, Bacovský, Vegner.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Jakič, Pálka, Robotka, Krejčí, Dobrovolný - Caudr, Paták, Šulc, Vlašín, Skácel, Donutil, Weiss, Vondráček, Horký, Stromecký, Svoboda, Deveri.

Začátek utkání se odehrával převážně na polovině Třebíče, ale na začátku 4. minuty, po velké chybě domácí obrany, se hosté málem dočkali gólu. Formánek už byl překonán, ale kotouč koulející se po hraně jel v brankovišti podél čáry až k tyčce, kde ho domácí brankář zalehl. Třebíčští přidali a domácí se nepoučili, a tak nemohlo následovat nic jiného než trest. Technickou střelou nad vyrážečku poslal hosty do vedení Vlašín. Ústečtí hokejisté přidali a opět se usadili před brankou Třebíče, jenže ve 12. minutě jim hosté odjeli do přečíslení a Paták zvýšil vedení Třebíče na 2:0. Ve 12. minutě hráli domácí první přesilovku a Kuchynka prudkou střelou snížil na 1:2. Ve zbytku třetiny byla ještě k vidění vyloučení na obou stranách, ale bez efektu.

Hned v úvodu druhé třetiny mohli domácí srovnat, ale kotouč který obloukem překonal brankáře, překonal i branku. Brzy nato měli ústečtí hokejisté výhodu přesilové hry, ale příliš kombinovali a branku Třebíče prakticky neohrozili. Brzy po návratu třebíčského hráče z trestné lavice chybovali na útočné modré obránci a Deveri z brejku našel mezeru mezi Formánkovými betony - 1:3. Ve 29. minutě, při další přesilovce, si domácí vytvořili tlak i šance, v koncovce ale byli úplně neškodní. Snížení domácího týmu přišlo ve 33. minutě v přesilovce. Keltner vyjel zpoza branky a pohotovou střelou nedal Dusíkovi šanci - 2:3. O necelé 2 minuty později mohlo být srovnáno. Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1, ale Šetka přestřelil.

Třetí třetinu začali domácí zbytečným faulem, který Danko už po půlminutě potrestal - 2:4. Domácí hokejisté začali hrát křečovitě a před Formánkem bylo stále nebezpečno. Konec jakýchkoliv myšlenek na zvrat v utkání přinesla 49. minuta. Při přesilovce se lehce prosadil přes čtveřici bránících hráčů Vlašín a rozradostnil hostující lavičku popáté. V 52. minutě nařídil rozhodčí trestné střílení proti hostům za zalehnutí kotouče v brankovišti. K jeho exekuci se postavil Harkabus, ale jen potvrdil bídu domácího celku, neboť brankář vystihl jeho úmysl a odpálil kotouč do rohu. Vzápětí se za záda hostujících obráncu dostal Faigl, ale ani on si na Dusíka nepřišel. V 56. minutě, při hře 4 proti 4, se přece jen dočkali i domácí. Po vyhraném vhazování se prosadil Tuček - 3:5. Minutu a půl před třetí sirénou odvolali domácí trenéři brankáře, ale zázrak v podání domácího týmu se nekonal.