CHA Liga: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 23.10.2019 od 17:30 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Ždár nad Sázavou 7:3
Starší dorost ani v derby nezabral
18.09.2010 | Helena Hadvičáková, Miroslav Janíček

Starší dorost ani v derby nezabral

C h o m u t o v - Už šestý zápas v řadě nedokázali starší dorostenci Ústeckých Lvů bodovat. Ústeckým se sice podařilo Fojtem otevřít skóre, ale o vedení v zápase zakrátko přišli. Do třetí třetiny ještě vstupovali za rovnovážného stavu. Jenže právě vstup do závěrečného dějství modrožlutým hrubě nevyšel. Během první minuty hned dvakrát inkasovali. Jiskřičku naděje ještě vykřesal Hanzl, ale domácí si dalšími dvěma brankami všechny body pojistili.

6. kolo
sobota 18. 9. 2010, 13:30 h
5:2
(0:0, 1:1, 4:1)
 

Branky a nahrávky: 34. Mazánek (Bauer), 41. Novák J. (Novák L.), 41. Novák L. (Souček, Hammerbauer), 50. Novák J. (Hammerbauer), 59. Mazánek (Bauer) - 23. Fojt (Bílek), 48. Hanzl (Procházka). Rozhodčí: Grech - Kopáč, Vaněk. Vyloučení: 9:8, navíc Zdvořáček (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Chomutov: Hamal - Souček, Tverďák, Havel, Pištora, Doskočil, Drobný, Hlava, Neuman, Huňady, Novák L., Hammerbauer, Mazánek, Novák J., Bauer, Navrátil, Fronk, Šaržík, Toušek, Hejcman, Hlava.

Ústí nad Labem: Ryšavý - Ságer, Procházka, Holeček, Vaněk, Zdvořáček, Křepelka - Vegner, Hanzl, Harkabus, Hynek, Topol, Rosa, Bílek, Janák, Fojt.

Komentář

V 6. kole extraligy staršího dorostu se uskutečnilo utkání na stadiónu v Chomutově. V hlavních rolích se představil Chomutov, a jako protivník na něj vyšel rival HC Slovan Ústí nad Labem. Od prvního vhození bylo jasné, že se oba týmy poperou o zasloužené tři body. V první dvacetiminutovce to ale spíše vypadalo jako rozbruslení, kdy se oba týmy jen tak ze „sradny” trefovali do protihráčova gólmana. Mířili přímo na hruď, ani jeden z gólmanů s tím tedy neměl problém. První třetina skončila bezbrankově.

Ve druhé části se hra dostala do těch správných kolejí. Prvním úspěšným se stal Fojt ze Slovanu, který našel skulinku v Hamalově postavení. Domácí ale také ukázali, že do extraligy patří a v 34. minutě srovnali na 1:1. Do konce třetiny se oba týmy ještě snažili, seč jim síly stačily, ale oba gólmani již v prostřední části nechybovali. Stav po druhé třetině byl tedy 1:1.

Ve třetí třetině se bylo opravdu na co koukat, hned v první minutě třetí části se uvolnil Lukáš Novák, a tak poslal svůj tým do vedení. Jen pár vteřin na to se k puku dostal Jakub Novák a také se ukázal v nejlepším světle a díky jeho brance šel Chomutov do vedení 3:1. Slovan se ve třetí části chtěl také radovat, už jim to jen tak tak vyšlo, ale hlavní rozhodčí ukázal, že gól neplatí a byl nekompromisní. Na Lvy se pak ale štěstí usmálo. Ve 48. minutě se šťastně trefil Hanzl. Chomutov ale na sebe nenechal čekat a ukázal se v tom nejlepším světle. V 50. minutě si vítězství pojistil Jakub Novák. A pro jistotu v 59. minutě přidal pátý gól Mazánek. Stav zápasu byl po 60 minutách 4:2. A vítězné 3 body ukořistil Chomutov.

Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Překvapí také Slovan jihlavskou Duklu?

Ú s t í n/L. - Sled utkání Chance ligy je opravdu neúprosný a po jednom dni odpočinku, po utkání s... Celý článek

V první třetině jsme urazili hokejového boha, říká Ondřej Smetana

Ú s t í n/L. - Po porážce s pražskou Slavií zhodnotil utkání ústecký obránce Ondřej Smetana, který... Celý článek

Slavia vydřela na ledě Slovanu těsné vítězství

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájil Slovan těsnou prohrou s pražskou Slavií. O duelu rozhodla... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv