Ú s t í n/L. - 5. kolo Chance ligy přineslo souboj domácího Slovanu a hostů z Havířova. Slovan povzbuzen první výhrou z ledu Prostějova dokázal tyto body potvrdit a doma přehrál svého soupeře 4:3! Rozhodující úder si nechal Slovan do přesilové hry pět minut před závěrečnou sirénou, kdy utkání rozhodl Martin Tůma. Další utkání čeká Slovan ve středu, kdy zajíždí na led Frýdku-Místku.
so 25. 9. 2021, ZS Ústí n. L.
AZ Heimstaden Havířov
4:3 2:1, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 6. V. Bílek (Milfait, D. Tůma), 15. Vrdlovec (D. Tůma, Trávníček), 37. M.Tůma (Vrdlovec), 55. M.Tůma (V. Bílek) – 9. Dostálek (Hudeček, D. Pastor), 41. Hudeček, 48. Dostálek (Hudeček, J. Doktor). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Střely na branku: 34:24. Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 31:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina (A), Š. Havránek, Trefný, Vladimír Brož (A), Přindiš, Weinhold, L. Chalupa – Trávníček (C), Vrdlovec, D. Tůma – Tůma, Milfait, V. Bílek – Š. Bláha, T. Čermák, Severa – Ouřada, Grim, Jouza.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Chroboček, M. Hlaváč, Mrowiec, Lytvynov, Valenta, Korím – Kabelka, D. Pastor, Maruna (C) – Pechanec, Dostálek, Hudeček (A) – J. Doktor, Damašek, Paś – L. Bednář, Mrva, Becher.

Domácí Slovan vstoupil do souboje s Havířovem velmi dobře. Hned v šesté minutě dokázal Jan Milfait najít před brankou hokejku Vítězslava Bílka, jenž kotouč usměrnil za Štipčáka – 1:0! Hosté však reagovali záhy. Bývalý hráč Slovanu Vlastimil Dostálek dokázal také před brankou tečovat naprosto přesně – 1:1! Do konce první třetiny, a to konkrétně v minutě patnácté ukázal Slovan velkou parádu. David Tůma, krásně zbrzdil akci, předložil kotouč Danielu Vrdlovcovi, který nádhernou kličkou zasouval kotouč do odkryté branky – 2:1!

I do druhé části vstoupili domácí dobře, ale Vítězslav Bílek ve své dobré šanci svou druhou branku v utkání nepřidal. Stejně tak si vedl těsně před polovinou utkání hostující Vlastimil Dostálek, kterého vychytal Hamalčík. Nakonec se ve druhé třetině přeci jen červené světlo rozsvítilo. A to za brankářem hostů. Daniel Vrdlovec nalezl mezi kruhy Martina Tůmu a ten skóroval – 3:1! Pro domácí mohlo být ještě lépe, ale minutu před koncem druhé třetiny trefil David Tůma brankovou konstrukci.

Vstup do třetí periody vyšel lépe Havířovu. Hned po 46 vteřinách trefil pravý horní roh domácí branky Jan Hudeček – 3:2! V minutě čtyřicáté osmé dokonce hosté srovnali stav utkání. Druhou branku v zápase zapsal Vlastimil Dostálek, který doklepával do odkryté branky pobídku od Jana Hudáčka – 3:3! Slovan však opět strhl vedení na svou stranu. V nabídnuté přesilové hře, pět minut před koncem, rozhodl o třech domácích bodech přesnou trefou Martin Tůma – 4:3!

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Do dnešního zápasu jsme vstoupili výborně, hráli jsme naší hru a třetinu jsme vyhráli. Půlku druhé třetiny jsme hráli ještě dobře, kdy jsme měli tři přesilovky, ale nedokázali jsme je využít, avšak závěr už nebyl úplně ono. Ve třetí třetině jsme úplně přestali hrát a Havířov byl mnohem lepší, dal nám dva góly a srovnal. Ke konci jsme týmově zapracovali a přiklonili výhru na naší stranu.

Pavel Zdráhal (AZ HEIMSTADEN Havířov): Dnes jsme dostali góly po individuálních hrubých chybách, což se poslední dobou stává pravidlem. Ve třetí třetině jsme ožili a začali hrát hokej dle našich představ a následně jsme i vyrovnali. Na konci třetiny přišel z naší strany faul, po kterém přišla tečovaná střela a my jsme se následně už nezmohli na vyrovnání. Z mého pohledu by tomu slušela remíza víc, ale bohužel odjíždíme domů bez bodu.