Kadaň - Ústí nad Labem v neděli 8. 2. 2015 odjelo do Kadaně, aby odehrálo první zápas předkola play-off. V zápase padl jeden jediný gól, a to na straně hostů. Za Slovan se prosadil Jan Kloz. Stejným poměrem se Ústečtí ujali vedení v sérii.
ne 8. 2. 2015, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
0:1 0:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 30. Kloz (Hanzl, Vágner). Rozhodčí: Svoboda, Grech – Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:11, navíc Havel, Pavlas (oba KAD) oba 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. Diváci: 1 040. Střely na branku: 30:22 (10:8, 11:12, 9:2). Průběh utkání: 0:1. Stav série: 0:1 na zápasy.

SK Trhači Kadaň: Mouček – Tejnor, Pavlas, Trefný, Szathmáry, R. Havel, Mazanec, R. Černý – J. Novák, L. Novák, Jíra – K. Ton, Kůs, Kohout – Táborský, J. Charousek, Vrána – N. Hlava, Berlev, Šťovíček – Wágner. Trenéři: Jaroslav Beck, Petr Martínek, Robert Kaše.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Kolafa, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Holomek, Smetana, Grin – D. Tůma, Roubík, Rod – J. Kloz, M. Hanzl, D. Merta – Baránek, Poulíček, Gengel – Suchan, T. Vávra, Pořický. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Vstup do prvního duelu předkola měli lepší domácí, kteří si v úvodu vytvořili několik střeleckých pokusů. Ze začátku hlavní sudí vylučovali, takže si oba celky zahrály zkrácenou početní výhodu, ale k vidění byla hra ve čtyřech na obou stranách.

První velkou šanci si vytvořili Kadaňští ve čtrnácté minutě utkání. Domácí zadák Aleš Pavlas se snažil zakončit podél vyjetého Petráska, avšak nemířil přesně. I následující minuty patřily hostujícímu brankáři, jenž několikrát podržel svůj celek.

V sedmnácté minutě chyboval Jakub Trefný a rázem se na Moučkovu branku řítili Merta s Klozem, domácí brankář stačil pohotově zasáhnout a střelu zneškodnil. Závěrečné minuty patřily opět vyloučení na každé straně. I díky tomu skončila první perioda bez branek.

Jen co se v počátku druhého dějství srovnal počet mužů na hrací ploše, přišlo vyloučení Jakuba Nováka. Tuto ošemetnou situaci domácí celek zvládl, a sám si následně zahrál početní výhodu čtyř a pak i pěti proti třem, avšak tuto možnost Kadaň využít nedokázala.

Na začátku šestadvacáté minuty se dostal hostující Tůma za záda dvou kadaňských obránců, jenž svou střelou našel pouze betony připraveného gólmana Moučka. Na konci osmadvacáté minuty přišel osudný moment celého střetnutí.

Za katr byl poslán kapitán Sportovního klubu Petr Jíra a Slovanu se tato nabídnutá možnost podařila zužitkovat, přesně šest vteřin od konce trestu zkušeného útočníka. JAN KLOZ stál mezi kruhy a po přihrávce Hanzla překonal střelou na zadní tyčku Moučka.

Kadaň se snažila ve zbývajícím průběhu třetiny vyrovnat nepříznivý stav, jenže všechny akce domácího souboru skončily buď mimo nebo na brankáři Petráskovi.

I v úvodu poslední části bylo k vidění několik vyloučení, avšak ani jedno nebylo potrestáno. Domácím se nedařilo dostat Ústecké pod výraznější tlak. A byl to opět Slovan, který zahrozil. V 53. minutě se dostal k puku Poulíček a ujížděl s ním na Moučka, ten ale včas vyjel a kotouč ukryl.

V závěrečných minutách se na ledě přiostřilo. Po jednom ze soubojů zůstal chvilku na ledě ležet Tejnor, avšak mladý bek Kadaně nadále pokračoval v zápase. Slovan v posledních pěti minutách zodpovědně bránil a nedovolil domácím výrazněji ohrozit Petráska.

Trenér Beck zkusil v závěru hru bez brankáře, jenže případný tlak znemožnil faul obránce Havla. Hosté si tak připsali první vyhraný zápas v sérii.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Prvních deset minut bylo perfektních, pak nám spíše ublížila, než pomohla vlastní přesilovka. Přestali jsme si věřit a hra byla křečovitá, nepřesná. Všechno nám odskakovalo. Soupeř dobře bránil, do střel skákal a ten zápas se nám moc nepovedl. Tlačili jsme se do brány, ale neměli jsme z čeho dát gól. Sice jsme měli jakousi optickou převahu, ale šance nepřicházely. Pokud tam ty dvě tři byly, tak to bohužel kluci přestřelili. Možná trošku daň za nezkušenost, možná zbytečná nervozita, netrpělivost. Uvidíme zítra. Každopádně na to máme ještě minimálně dva pokusy, možná víc, takže určitě neházíme flintu do žita. Musíme se dát do zítra dohromady, uděláme nějaké úpravy v sestavě. Ne všichni hráli optimálně, ne všichni to nějakým způsobem zvládali, tak jak jsme čekali nebo jak jsme byli zvyklí.“

Tomáš Mareš (HC SlovanqÚstí nad Labem): „Jsme šťastní za první bod v této sérii. My jsme hlavně potřebovali přečkat domácí tlak ze začátku, to se nám povedlo. Myslím si, že hlavně ve druhé třetině jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Zatím je to ale jen první krůček, a ty krůčky jsou potřeba tři. Chtěli jsme si dát pozor především na začátek utkání, čekali jsme, že na nás domácí vlétnou, což se potvrdilo. Hráli jsme chytře a snažili se vyrážet do protiútoků. Ve druhé třetině jsme byli lepším mužstvem a mohli vstřelit více než jeden gól. Třetí část jsme hráli výborně dozadu a domácím toho příliš nedovolili. Pochvala patří celému týmu za obětavost, vyhráli srdíčkem a tak to má byt. Vynikající výkon podal Michael Petrásek. Zatím je to první krůček a my potřebujeme vyhrát ještě dva zápasy. Velký dík patří našim skvělým fanouškům, kteří nám vytvářeli skoro domácí prostředí.“