C h o m u t o v - Po dvou vysokých prohrách zavítal Slovan na led velkého rivala z Chomutova. Soupeř se sice ujal v první třetině dvoubrankového vedení, Ústí však následně srovnalo krok a zkraje třetí třetiny díky využité přesilové hře vyrovnalo skóre utkání. Piráti si však nenechali dobře rozehraný zápas vzít, vstřelili další tři branky a nakonec vyhráli jasně 5:2.
so 21. 9. 2019, Rocknet Aréna
Piráti Chomutov
5:2 2:0, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 9. Vrhel (Klíma, Rýgl), 19. Klíma (Stloukal), 45. Hrala (Ma. Svoboda), 48. Pitule (Klíma, Rýgl), 57. Stloukal (Vrhel) – 21. Pšenička, 43. Müller (Zelingr, Vildumetz) Rozhodčí: Čáp, Micka – Flegl, Janíček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1912. Střely na branku: 42:25. Zblokované střely: 10:13. Vhazování: 37:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

Piráti Chomutov: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Tejnor, Štochl, Lang, R. Havel – Stloukal, Pitule, Suchý – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Klíma, Vrhel, Chrpa – Tupý, Hrala, Ma. Svoboda

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Zelingr, Müller, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Hes, Veber, Zukal – Vildumetz, Pšenička, Melka – O. Procházka, Roubík, Severa – Wojnar, D. Merta, Maršoun – Dörner, Kalaj

Piráti do utkání vstoupili aktivně a hned v první minutě měl dvě šance Petr Stloukal, ale ani jednou Volkeho nepřekonal. Zanedlouho se domácím tribunám ukázal Lukáš Klíma, ovšem z pravého kruhu střílel do betonu brankáře. Nevyšla mu ani rána z prostoru mezi kruhy. První šanci hostujícího celku měl Antonín Melka, který v úniku zakončoval jen do vystrčeného betonu Dominika Pavláta. Hostující Slovan se poté dostal do aktivní hry v útoku, což však ke skórování nevedlo.

Naopak se prosadil domácí celek a byl to kat Slovanu v přípravě. Stanislav Vrhel dostal dobrou přihrávku od Lukáše Klímy a před Volkem se prosadil skvěle vypadajícím bekhendem pod břevno – 1:0. Navýšit vedení mohli následně Llewellyn a Tomica. První jmenovaný trefil tyčku, zkušený pirátský kapitán střílel do odkryté branky, ale puk byl vyražen ven. V závěru třetiny byla domácímu celku nabídnuta první početní výhoda, kterou využil po přihrávce Petra Stloukala dělovkou z první Lukáš Klíma – 2:0.

Hosté do druhé třetiny vstoupili mnohem lépe a dočkali se snižujícího gólu. Tomáš Pšenička od pravého mantinelu přihrával před branku, kde si puk do vlastní branky nešťastně srazil Petr Stloukal – 1:2. Hned vzápětí ROCKNET ARÉNA viděla individuální akci Lukáše Klímy a dobrou bombu Martina Rýgla od modré čáry, ale ani jeden pokus třetí brankou neskončil. Střela chomutovského beka dokonce skončila na brankové konstrukci.

Piráti nadále tlačili, ale stále se jim nedařilo přidat další přesný zásah. V přesilovce tečoval mezi kruhy kotouč Darby Llewellyn, ale znovu zvonila jen branková konstrukce. Neprošla ani dorážka Lukáše Klímy u levé tyčky. A když se neujala ani další individuální akce Llewellyna, mohl Slovan vyrovnat. Davidu Mertovi přenechal parádní zadovkou puk Maršoun, ale první jmenovaný Pavláta zblízka neprostřelil.

I start poslední dvacetiminutovky vyšel lépe hostujícímu celku. Jakub Müller dostal v přesilovce nabito na levý kruh, odkud ranou na první tyčku srovnal – 2:2. Následně byli Piráti dosti aktivní, ale koncovka nadále vázla. U pravé tyčky nedostal kotouč za Volkeho Stloukal, pár sekund na to střílel z pravého kruhu Llewellyn, ale ani on nebyl přesný.

Góly padaly až následně. Nejdříve se před brankou prosadil po přihrávce Matyáše Svobody Kryštof Hrala, jenž nadvakrát poprvé skóroval v Chance lize – 3:2. O necelé tři minuty později byl rozdíl značnější, Lukáš Klíma vystřelil od modré čáry a Tomáš Pitule bekhendovou dorážkou poslal domácí celek do dvoubrankového vedení – 4:2. I poté pokračovala aktivní hra domácího celku, která byla podpořena ještě jednou trefou. Stanislav Vrhel sice únik gólově nezakončil, ale hned vzápětí naservíroval puk pro Petra Stloukala, který střelou mezi betony uzavřel stav duelu na konečných 5:2.

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Pro nás je každý zápas velice těžký. Čekali jsme urputný boj, což se i potvrdilo. Myslím si, že si to děláme sami, v každém utkání vypadneme z role a pustíme soupeře do hry i tím, že neproměníme vyložené šance. Nicméně bych chtěl klukům poděkovat za výborný výkon ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali vyrovnávací branku, ale systematickou hrou jsme si došli pro vítězství.“

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): „Po dvou velice špatně odehraných utkáních jsme se vrátili lehce do hry. Myslím si, že jsme odehráli slušné střetnutí, nicméně za stavu 2:2 jsme udělali obrovskou chybu, kterou Chomutov potrestal. Následně jsme měli vyloučení v útočném pásmu, domácí dali na 4:2 a v tu chvíli bylo rozhodnuto.“