Ú s t í n/L. - Již počtvrté za sebou se Ústeckým Lvům nepodařilo potvrdit pozici lídra soutěže. Tentokrát nestačili na sedmou Sarezu. Ostravští si v úvodu druhé třetiny během necelé minuty vytvořili dvoubrankový náskok a se Lvy to vypadalo špatně. Brzy však snížil Ivan a ještě před koncem třetiny vyrovnal při oslabení Jan Klobouček. Rozhodující slovo však měli hráči Sarezy, když ve 46. minutě vstřelil rozhodující branku Sochorek. Definitivní k.o. pak přichystal Pavel Šebesta – 4:2. Ostrava tak v této sezóně již potřetí Slovan přemohla. Po další porážce se náskok Lvů na čele tabulky před druhým Hradcem ztenčil na pouhé tři body.
so 10. 2. 2007
HC Sareza Ostrava
4:2 0:0, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 24. Holuša (Hubáček, Tesařík), 24. Glas (Ovšák, Valušiak), 47. Sochorek, 56. Šebesta – 26. Ivan (Micka, Hluchý), 35. Klobouček (Martinec). Rozhodčí: Kubeš - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 562. Střely na branku: 32:54. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Ovšák, Mocek J., Palík, Tesařík, Vajda, Mocek D. - Šebesta, Boháč, Klimek - Gelačák, Holuša, Hubáček - Janečka, Sochorek, Bokroš - Valušiak, Glas, Badžo

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Ficenc, Hořava, Houdek, Kudrna, Mrázek, Nádašdi, Pojkar, Zápotočný - Hluchý, Hulva, Ivan - Janků, Klobouček, Kloz - Liščák, Martinec, Micka - Pazourek, Slížek, Vítek

Úvodní dějství bitvy Davida s Goliášem přineslo pro oko diváka opatrný hokej, který gradoval s přibývajícími minutami a k jehož konci již nebylo pochyb, kdo že to první ligu vede. Mnohokráte omílaná píseň se pěla i v sobotním podvečeru – domácí kapitán Šebesta obstaral první střelu utkání, s níž si Přikryl snadno poradil. Za Lvy poslal premiérovou vizitku opavský rodák Hulva do připraveného Štěpánka, který si posléze poradil také s Klozovou nepříliš povedenou střelou z první po milimetrovém asistu Janků. Sareza mnoho Ústí netrápila a když už, nechyběl u toho bojující Šebesta, tak jako v 5. minutě z otočky či o tři minuty nato kdy tento forvard v kontrataku vybídl Boháče. Snahu hostí vedl především Ivan – v 10. minutě zblízka napálil domácího muže masce, chopil se vyraženého touše, objel kasu a radostí zvedal ruce nad hlavu, jenže to již byla posunutá brána po předchozím zákroku Štěpánka. A netrvalo dlouho a opět Ivan pálil z mezikruží po Mickově vybídnutí zpoza brány, ale i tentokráte nedoputoval kotouč dále než jen na modrý půlkruh. Druhá půle tercie byla již plně v režii žlutomodrých Severočechů, Nádašdiho palebnou munici schytal ostravský kasař v plné síle, vyrazil mimo tři tyče, následná teč jen obloučkem proplachtila kolem brankářovy hlavy. Jenže recept na překonání Štěpánka ústečtí borci ne a ne nalézt – Kudrnův těžký pokus, stejně jako Slížkova rána z kruhu či Klozův bekhend do černého nemířil.

Pazourek musí jistě i nyní kroutit hlavou, proč puk přes beton ležícího Štěpánka v jedenadvacáté minutě nepřehodil. Taktéž si počínal Micka, jenž po Ivanově pasu zblízka kotouč nepropasíroval do brány. Ve 24. minutě náhle přišel šok – do brejku se vydal Hubáček s Michalem Holušou a druhý jmenovaný „z prvé“ po křižném pasu Přikryla překonal. Lidé ještě nedokřičeli „óól“, když na modré napřáhl Ovšák a Radovan Glas mírnou tečí třicet pět vteřin po úvodní brance utkání poslal Ostravu do dvoubrankového vedení. Ve 26. minutě mohlo být téměř rozhodnuto, Hubáček vybídl Holušu do úniku, ten ale neudržel rovnováhu a upadl. Hra se velice rychle přenesla na druhou stranu kluziště, kde Marek Ivan korigoval dorážkou Mickovy přihrávky u pravé tyče Štěpánkovy brány. Vítek pomýšlel na rychlé vyrovnání stavu, jeho střela z mezikruží jen o milimetry minula ostravskou svatyni. Hluchý zase přestřelil a agilní Ivan z voleje nezasáhl letící puk. Ústí svého soupeře zcela zavřelo, Kloz se sice na bránu natlačil, objekt, jenž měl skončil v bráně, byl již dávno po lapačkou a Janků ve spolupráci s Pazourkem, pro něj bohužel, odmítl jistou branku. Domácí hrozili především v přesilových hrách, v jedné z nich David Mocek od modré švihem přinutil Přikryla k bleskurychlému sevření betonů. Lvi se srovnání stavu skóre přeci jen dočkali: sotva se ubránili dvadvacet vteřin trvajícímu dvojnásobnému oslabení, utekl při nerovnovážném počtu Jan Klobouček a i přes obětavý pád Mocka mazácky skóroval. A když se neprosadil jak Valušiak v domácím táboře, tak Nádašdi za hosty, odcházely oba týmy do kabin za stavu 2:2.

Také poslední dvacetiminutovka byla zpočátku v režii hostí, jenže tým se výsledkově trápí a Lvi zřejmě prožívají střelecký útlum. To by jinak po akci Liščáka, jenž mířil mimo, Janků, jemuž zase v ujmutí se vedení zabránila posunutá klec, Hluchého s Ivanem dotírajících jak supi na mršinu či Micky opět s Ivanem při vlastním oslabení, kdy se touš líně šoural po brankové čáře, nemohly na ukazateli i nadále svítit dvě dvojky. Znenadání si do útočného pásma najel domácí Dalibor Sochorek a ranou do vinklu opět mírně naklonil těžiště vah mače. To se ovšem nelíbilo Janků, nikým nehlídán projel obranou Sarezy, z příklepu poslal na domácího gólmana projektil, ten po vyražení doputoval k Nádašdimu, jehož nechytatelnou ránu Štěpánek v sedě přeci jen chytil. Čas se hostům krátil a když v 56. minutě vybojoval Pavel Šebesta kotouč, ujel trojici pronásledovatelů a lišácky přelstil Přikryla, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Navíc se Ostravští vrhali do brejků a zvláště Glas a Hubáček mohli vedení ještě navýšit. Slovan Ústečtí Lvi sáhl k přes minutu dlouhé power-play, to by se nesměl utrhnout Klimek a nechat se nedovoleně zastavit. Sareza Ostrava tak potřetí v letošním ročníku porazila Severočechy.

Petr Fabián (Sareza): „Body s prvním týmem tabulky nás těší, ale mě potěšila předvedená hra. Ústí jsme k hokeji moc nepouštěli. Předvedli jsme obětavý výkon v obranné třetině, dali jsme pěkné góly a připsali jsme si tři body, takže jsme spokojeni.“

Pavel Hynek (Ústí): „My jsme v posledních čtyřech zápasech nedokázali dát více než čtyři góly. Mně to přijde jako obehraná písnička, my jsme si za zápas vytvořili dostatek šancí na to, abychom si odvezli tři body. Nás provází střelecká nemohoucnost. Bez gólů se nedá vyhrávat.“