Ú s t í n/L. - Až ve druhé polovině zápasu se na vlastním ledě Ústečtí Lvi prosadili proti obětavě hrajícím Litoměřicím. Na zásah Čermáka navázal zkraje třetí třetiny dvěma góly Daniel Boháč a definitivně přidal pojistku na zisk tří bodů. Předtím dokázali hosté srdnatě odolávat. Skvěle jim zachytal brankář Přikryl a do prvního zásahu dokonce zahodili dva samostané nájezdy. V nich Slovan podržela posila z Pardubic Vladislav Koutský.
st 11. 1. 2012, Zlatopramen Arena
HC Stadion Litoměřice
3:0 0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 30. Čermák (Sklenička, Třetina), 42. Daniel Boháč (Gureň, Pazourek), 46. Daniel Boháč (Pazourek, Gureň). Rozhodčí: Schmejkal - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2 537. Střely na branku: 51:22 (11:6, 24:10, 16:6). Průběh utkání: 3:0. Zakázaná uvolnění: 7:7. Ofsajdy: 3:2. Vyhraná vhazování: 40:27 (9:7, 16:13, 15:7).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Klobouček, K. Černý, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Dan Růžička, Dominik Boháč - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Lev - Třetina, Daniel Boháč, Pazourek - S. Treille, Čurilla, M. Čermák.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Holomek, Smetana, Martinka, Vobořil, O. Kříž, Dudáš, Ketner – Loskot, Belay, M. Novák – Rudovský, Slížek, Jaroslav Hašek – Lenc, Šinágl, Gengel – P. Horčička, Kafan, M. Tvrzník.

Do utkání vstoupili aktivněji ústečtí hráči. Svou aktivitou v útočném pásmu si vybojovali početní výhodu, ve které se však nedokázali prosadit. Litoměřice několikrát vyhodily kotouč k brance domácích, u které bylo o pár vteřin později také rušno. Častěji se však hrálo v obranné třetině hostí. Ústečané se snažili svého někdejšího gólmana Přikryla propálit téměř ze všech možných úhlů, puk ale v síti neskončil. V jedenácté minutě mohli jít žlutomodří do vedení, když se do přečíslení dostali Treille s Čurillou. Čurillovu střelu pokryl výtečným zákrokem Přikryl, který později nedovolil ani dorážejícímu Čermákovi poslat puk za brankovou čáru. Právě poslední jmenovaný se mohl prosadit i necelých šest minut před koncem první periody, když z mezikruží vyslal prudkou střelu, která jen o pár centimetrů minula svatyni hostů. Největší šanci Litoměřic nevyužil Radan Lenc, jenž dostal přihrávku na modrou čáru, od níž sám sprintoval na Koutského branku. Ten však ukryl jeho střelu v náručí. Přesilovou hru si na konci této třetiny zahráli i Litoměřičtí. Ani ti svou šanci nevyužili a do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Hned na začátku druhé třetiny se v domácí brance zapotil Koutský. Nejdříve ohrozil růžek jeho branky Novák a o chvíli později i osamocený Slížek, jemuž však ústecký gólman kotouč včas vypíchl. I Přikryl na druhé straně kluziště byl chvílemi velmi zaneprázdněný, ať už po střele Roubíka, Ludvíka či Pazourka. Ústecká defenziva však nedávala úplně pozor a několikrát se stalo, že jeden z litoměřických hráčů ujížděl sám na branku. Jako například Ladislav Gengel, na jehož kličku vyzrál žlutomodrý gólman. Hra se poté odehrávala v útočné třetině hostů, což se Lvům nakonec vyplatilo. Ve třicáté minutě poslal puk prudce na bránu Zbyněk Sklenička, jeho střela ale v síti ještě neskončila. Do úplného cíle jí musel pomoci Miloslav Čermák. Ten mohl skóre zvýšit i o pár vteřin později, když Ústečtí hokejisté obléhali Přikrylovu svatyni. Litoměřičtí se později mohli pokusit o vyrovnání díky přesilové hře. Ovšem domácí ukázali, že nejsou na prvním místě tabulky nadarmo a skvělými obrannými zákroky přesilovku přečkali. Necelé tři minuty před koncem druhé části šli do čtyř i hosté a Slovan zkoušel své štěstí. I přes několik nebezpečných střel vyslaných na Přikrylovu bránu, toto oslabení Litoměřice přežily. Stavem 1:0 skončila druhá třetina.

¨

V úvodu třetí třetiny se domácí hned postarali o zvýšení skóre. Do černého se trefil Daniel Boháč, jenž tečoval střelu Miloslava Gureně od modré čáry. O několik vteřin později mohl stav na 3:0 upravit i Marek Čurilla, který ovšem minul odkrytou část Přikrylovy branky. Litoměřice se poté musely poprat s hrou ve čtyřech mužích, kterou ale bezpečně přečkaly, protože se Lvi během této přesilovky nedokázali udržet v útočné třetině. To jim ovšem nevadilo, protože po chvíli využili chyby litoměřické defenzivy, když se obranou prokličkoval Daniel Boháč, který v tomto zápase již podruhé skóroval. Žlutomodří byli stále aktivnější. Nenasyceni třemi góly prahli po vyšším rozdílu ve výsledku. Přikryl měl plné ruce práce, ale to netrvalo dlouho, protože se hra začala později přelévat z jedné strany na druhou. Hosté si necelých sedm minut před koncem zápasu zahráli přesilovou hru 4 na 3, při které se ještě pokoušeli zvrátit skóre, což se jim nakonec stejně nepovedlo. Závěr utkání byl už pouze v režii Ústí. Obzvlášť, když se Litoměřice dostaly do oslabení, ve kterém David Pazourek i Marek Čurilla jen těsně minuli zcela odkrytou litoměřickou bránu. Utkání skončilo výsledkem 3:0.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Přesvědčili jsme se v předchozích utkáních, že zápasy s Litoměřicemi jsou těžké s otevřeným koncem. Měli jsme dva špatné vstupy do první a druhé třetiny, kdy jsme soupeři nabídli několik šancí. Zápas jsme nakonec zvládli velmi dobře a pokud bychom si nekomplikovali koncovku, tak jsme mohli dát více gólů. Musím potvrdit, že Litoměřice hrály velmi dobře dozadu. Hosté pokrývali dobře střední pásmo a dělalo nám to dvě třetiny problém překonat. Udrželi jsme čisté konto, a to je dobrá vizitka celého mužstva."

Jindřich Setikovský (HC Stadion Litoměřice): "Půl zápasu jsme byli více než vyrovnaný soupeř. Za stavu 0:0 na začátku druhé části měl Gengel samostatný nájezd na Koutského. Myslím, že kdyby gól dal, zápas by se pravděpodobně vyvíjel trochu jinak. Do tohoto okamžiku jsme hráli dobře, ale v závěru nás soupeř přestřílel a přehrál zkušeností. Nemáme se za co stydět, protože jsme odehráli v Ústí nad Labem dobrý zápas. Ústečtí Lvi doma hrají dobře a moc soupeřů zde nevyhrává. Na rozdíl od našeho mužstva dokáže Slovan šance proměnit a my s tím máme problém. Tři šance jsme si vytvořili a je škoda, že jsme je neproměnili. V Ústí nad Labem jsme podle mě zanechali dobrý dojem."